NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Zielona energia w Prologis

Prologis
16 lutego 2021
Zielona energia w Prologis
Fot. Prologis
farma_wiatrowa_lipniki_tauron
Jak wygląda wywieranie pozytywnego wpływu na środowisko w praktyce? Dla parków na terenie całej Polski firma Prologis nabyła ponad 107 000 gwarancji pochodzenia energii z OZE. To oznacza, że klienci już od stycznia 2021 roku podczas prowadzenia swojej działalności w nieruchomościach Prologis, w ponad 80 budynkach i na powierzchni 1,7 miliona metrów kwadratowych aktywnie wspierają produkcję zielonej energii!
 
„Jako liderowi ekologicznego budownictwa zależy nam, aby cały czas konsekwentnie zwiększać zaangażowanie w zakresie ochrony środowiska - zakup energii z gwarancjami pochodzenia to kolejny ważny krok w realizowaniu naszej strategii. Ograniczanie śladu węglowego jest istotne także dla naszych klientów, dlatego podjęliśmy wspólne działania, aby im to ułatwić i jak najszybciej umożliwić czerpanie jeszcze większych korzyści z szeregu możliwości jakie dają obecnie mechanizmy wsparcia OZE” - podkreśla Paweł Kowalczyk, Real Estate & Customer Experience, Senior Manager w Prologis.
 
Dla swoich klientów Prologis zakontraktowała w skali roku ponad 107 000 MWh energii z gwarancjami pochodzenia. To instrument promujący wytwarzanie i konsumpcję energii pochodzącej m.in. z elektrowni wiatrowych, słonecznych i wodnych. W praktyce oznacza to, że klienci korzystając z energii wraz z gwarancjami pochodzenia wspierają wspólnie rozwój energetyki odnawialnej w Polsce. Gwarancje pochodzenia energii są wykorzystywane na szeroką skalę w całej Unii Europejskiej.
pld-zielone-magazyny-pl
pld-zielone-magazyny-pl

Sprzedawcą energii do parków Prologis jest TAURON, drugi co do wielkości producent i dostawca energii na polskim rynku.
 
”Zielony Zwrot TAURONA to nie tylko działania nastawione na zwiększenie mocy produkcyjnej ekologicznych źródeł energii, ale także oferowanie klientom realnych narzędzi wsparcia w realizacji przez nich strategii z zakresu równoważonego rozwoju. Tym bardziej cieszy nas to, że klienci tacy jak Prologis wybierają rozwiązania, które przyczyniają się do zmniejszenia wpływu na środowisko naturalne.” – powiedział Tomasz Lender wiceprezes zarządu TAURON Sprzedaż.
 
Zrównoważony rozwój i koncentracja na potrzebach klientów to filary działalności Prologis. Od lat firma raportuje cele osiągnięte w zakresie ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego (ESG). Dzięki zakupowi energii wraz z gwarancjami pochodzenia ułatwia zaangażowanie środowiskowe także swoim klientom.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020EMIL - 11-2020EMIL - 11-2020Zobacz więcej publikacji