Wysokie składowanie długich elementów w niskich budynkach

Baumalog
4 października 2021
Wysokie składowanie długich elementów w niskich budynkach
Fot. Baumalog
Stacje załadunkowo-rozładunkowe
Firma Feldmann Metall & Schmiedekunst GmbH to rodzinne przedsiębiorstwo, które na terenie Niemiec od ponad 40 lat zajmuje się produkcją elementów ze stali nierdzewnej, aluminium i kutego żelaza. W ofercie firmy można znaleźć m.in. balustrady, poręcze, drzwi czy zamki i okucia. Wraz z ciągłym rozwojem i powiększaniem oferty firma stanęła przed wyzwaniem rozbudowy powierzchni magazynowej do składowania długich elementów.
 
Z powodu braku pomieszczeń umożliwiających budowę magazynu wysokiego składowania postanowiono wdrożyć regał automatyczny umiejscowiony w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. O opracowanie i wdrożenie systemu zwrócono się do polskiej firmy Baumalog, która specjalizuje się w produkcji automatycznych systemów magazynowych i transportowych dla artykułów o dużej masie i rozmiarze.
 
System wysokiego składowania długich elementów od Baumalog
Regał automatyczny TwinTower
Regał automatyczny TwinTower
W celu optymalizacji powierzchni składowania i sprawnego dostarczania artykułów do operatorów firma Baumalog wdrożyła regał automatyczny TwinTower® z dwoma stacjami załadunkowo-rozładunkowymi. System zainstalowano obok budynku firmy i obudowano płytą warstwową.
 
Artykuły składowane wewnątrz są dostarczane za pomocą stacji do operatorów pracujących w budynku. Regał mierzy prawie 20 metrów i mieści 42 półki o ładowności 3000 kg co pozwala składować aż 126 ton artykułów o długości do 6,5 m. Instalacja systemu w sąsiedztwie budynku pozwoliła uzyskać dużą pojemność regału i zaoszczędzić miejsce wewnątrz hali. Dodatkowym atutem jest wyposażenie automatycznego systemu składowania w oprogramowanie sterujące umożliwiające integrację z systemem ERP przedsiębiorstwa, co zapewnia sprawne zarządzanie zapasami i zamówieniami.
 
Dzięki wdrożeniu systemu operatorzy mogą w łatwy i szybki sposób uzyskać dany artykuł, który finalnie szybciej trafi do klienta. Towary są dostarczane i pobierane ze stacji wyjezdnych, które są obsługiwane za pomocą pulpitów sterowniczych wyposażonych w intuicyjne oprogramowanie. W przypadku budynków wielokondygnacyjnych regały Baumalog mogą zostać wyposażone w okna dostępowe na kilku piętrach budynku i obsługiwać różne działy firmy.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji