NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Węgierska strategia rozwoju

16 listopada 2015
Węgierska strategia rozwoju
Węgierska strategia rozwoju

Ekol realizuje strategię rozwoju przedsiębiorstwa w oparciu o fakt posiadania największej sieci logistycznej w Europie, jednocześnie dysponowania największą własną flotą transportową. Firma Ekol Hungary rozpoczęła działalność operacyjną w nowym magazynie o powierzchni 10 000 m². Lokalizacja tego centrum dystrybucyjnego ma kluczowe znaczenie, ponieważ znajduje się ono zaledwie 4 km od centrum Budapesztu, 400 metrów od terminala kontenerowego oraz 200 metrów od agencji celnej.

“Z tego obiektu Ekol może organizować transport drogowy, kolejowy oraz rzeczny, jednocześnie pozostając bardzo blisko centrum miasta. Dzięki temu, nowe centrum dystrybucyjne może oferować rozwiązania tri-modalne. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenie w zakresie organizacji transportu intermodalnego, uważamy, że ta lokalizacja jest korzystna nie tylko dla naszych operacji, ale przede wszystkim dla naszych Klientów.” – mówi Ákos Kovács, Country Manager, Ekol Hungary.

Nowy magazyn oferuje nie tylko cross-dock, ale również kompleksowe usługi logistyczne. Obiekt jest wyposażony w specjalny system regałów do składowania palet ciężkich. Firma oferuje również usługi dodatkowe (VAS), a klienci mogą skorzystać również z magazynu czy składu celnego.

“Nowa lokalizacja oznacza, że możemy teraz oferować kompleksowe usługi logistyczne dla Klientów na terenie Węgier. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Ekol pracuje na oprogramowaniu stworzonym przez własny zespół badawczo-rozwojowy, jesteśmy przekonani, że nasi Klienci współpracując z nami otrzymują wartościową przewagę konkurencyjną.” – dodaje Ákos Kovács.

Ekol działa na terenie Węgier od 2 lat, zatrudnia ponad 200 osób i posiada ponad 100 własnych środków transportu. “Ciągle widzimy możliwości rozwoju biznesu. Planujemy kontynuować wzrost tak jak w latach ubiegłych. Następnym krokiem będzie pogłębienie naszej wiedzy zgromadzonej przez spółkę matkę, w zakresie usług logistycznych dla przemysłu farmaceutycznego, aby zaoferować rozwiązania w zakresie logistyki dla tego sektora na Węgrzech.“ - mówi Ákos Kovács.


Ekol rozwija się nie tylko na terenie Węgier, ale też w innych krajach. Macierzysta spółka znajduje się w Turcji, gdzie firma jest liderem na rynku. W Europie Ekol posiada aktualnie oddziały w 10 krajach. Warto dodać, że w ciągu ostatnich 4 lat firma weszła na 9 rynków w Europie. “W najbliższej przyszłości Ekol otworzy spółki na terenie Czech, Słowacji, Bułgarii oraz Iranu” - mówi Wojciech Brzuska, General Manager Ekol Europe oraz Executive Board Member.

Oprócz planowanej ekspansji w w/w krajach Ekol zamierza otworzyć nowe oddziały na terenie: Hiszpanii, Polski oraz Rumunii.

Źródło: Ekol
Foto: Ekol

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020EMIL - 11-2020EMIL - 11-2020EMIL - 10-2020EMIL - 10-2020Zobacz więcej publikacji