NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Utrzymanie pojazdu w czystości

Kärcher
31 sierpnia 2018
Utrzymanie pojazdu w czystości
2018.08.31 Kärcher

Pojazdy transportowe narażone są na różnego rodzaju zabrudzenia, począwszy od takich jak błoto, piach i zanieczyszczenia drogowe kończąc na insektach, smarach i zanieczyszczeniach pośniegowych. Każde z nich najłatwiej jest usunąć podgrzaną wodą pod wysokim ciśnieniem.

Utrzymywanie pojazdów wykorzystywanych w transporcie, w nienagannym stanie i czystości zdecydowanie przedłuża ich żywotność i stanowi świetną wizytówkę firmy. Czas który poświęcamy na czyszczenie pojazdów, nie może jednak powodować zbyt długiego przestoju i wiążących się z tym opóźnień. W przemyśle transportowym potrzebne są rozwiązania, które pozwolą czyścić szybko i sprawnie.

Urządzenia wysokociśnieniowe cieszą się ogromną popularnością w wielu gałęziach przemysłu, również w transporcie i spedycji. Skutecznie usuwają zabrudzenia w stosunkowo krótkim czasie, redukują ilość zużywanej wody, a co za tym idzie gwarantują wymierne korzyści. Proste w obsłudze, solidne i mobilne, z możliwością podawania środków czyszczących - urządzenia wysokociśnieniowe Kärcher doskonale sprawdzają się nawet podczas najcięższych prac.

Zalety wysokiej temperatury wody
Energia cieplna odgrywa kluczową rolę w przyspieszeniu procesu czyszczenia i poprawia jego skuteczność. Oprócz czynnika mechanicznego (strumień wody pod wysokim ciśnieniem), działania zastosowanych detergentów i czasu reakcji, temperatura jest jednym z czterech współzależnych parametrów, które składają się na skuteczność procesu czyszczenia. Mycie wysokociśnieniowe przy użyciu gorącej wody sprawia, że smary, oleje i inne tłuste zanieczyszczenia oraz zabrudzenia białkowe takie jak pozostałości po insektach łatwiej ulegają rozpuszczeniu. Każdorazowy wzrost temperatury o 10° C przyspiesza zachodzące procesy chemiczne oraz zmniejsza o połowę czas reakcji. Praktyczne przykłady zastosowania pokazują, że używanie podgrzanej wody może zmniejszyć całkowity czas czyszczenia nawet o 40%. Wyższa temperatura wody pozwala też znacznie obniżyć zużycie środków czyszczących. Wszystko to prowadzi to do obniżenia kosztów pracy i eksploatacji. Innym kluczowym czynnikiem przemawiającym za stosowaniem urządzeń z podgrzewaniem wody jest skrócony czas schnięcia. Powierzchnie, które zostały wyczyszczone gorącą wodą pozostają w stanie lekkiego podgrzania i dlatego wysychają szybciej.

2018.08.31 Kärcher_2
2018.08.31 Kärcher_2

Niezwykle wydajne

Najważniejszą zaletą urządzeń wysokociśnieniowych z podgrzewaniem wody jest ich wysoki poziom efektywności ekonomicznej.  Realne korzyści widoczne są zwłaszcza wtedy, gdy są one regularnie wykorzystywane. Urządzenie wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody może kosztować dwa razy więcej niż urządzenie bez podgrzewania wody z porównywalnymi parametrami pracy (ciśnieniem roboczym i wydatkiem wody), jednak dzięki niższym kosztom pracy i eksploatacji, koszt zakupu jest bardzo szybko amortyzowany.

Dlaczego Kärcher?
Nie od dziś wiadomo, że najlepszy efekt końcowy można uzyskać stosując kompleksową, indywidualnie dobraną technologię, a nie zbieraninę urządzeń, akcesoriów i środków, które nie są wzajemnie kompatybilne. Nie tylko naraża nas to na koszty związane z możliwymi awariami wynikającymi z niewłaściwego doboru chemii do maszyny, ale też z przestojami. Kärcher jest dostawcą kompleksowych rozwiązań i technologii dla firm transportowych służąc nie tylko profesjonalnym doradztwem, ale i bogatą ofertą środków czyszczących, których formuły zostały opracowane pod kątem pracy z urządzeniami wysokociśnieniowymi. Preparaty czyszczące Kärcher charakteryzują się wysoką stabilnością podczas pracy z wysokim ciśnieniem, a dzięki specjalnie opracowanym formułom wykazują też wysoką odporność na działanie wysokiej temperatury (do 150°C), co pozwala na ich bezpieczne stosowanie z urządzeniami podgrzewającymi wodę. Ponadto środki czyszczące Kärcher chronią maszyny przed korozją oraz posiadają zdolność do szybkiej separacji frakcji olejowej od wody (ASF), dzięki czemu nie ma potrzeby długiego przechowywania ścieków w celu ich rozfrakcjonowania. Obniża to koszty utylizacji i pozytywnie wpływa na środowisko.

Kärcher to nie tylko firma o największym na rynku doświadczeniu w produkcji urządzeń wysokociśnieniowych , ale także o bardzo wysokim stopniu innowacyjności. Z tego powodu oferowane urządzenia charakteryzują się nie tylko wysokim stopniem niezawodności, ale także najwyższą ergonomią pracy. Przykładem takich ergonomicznych usprawnień jest opatentowany pistolet EASY!Force, który wykorzystuje siłę odrzutu wysokiego ciśnienia wody, do zminimalizowania siły potrzebnej do utrzymania wciśniętego spustu pistoletu do zera. Dzięki nowej funkcjonalności z pistoletem EASY!Force praca z urządzeniem wysokociśnieniowym przestaje być męcząca i uciążliwa, a co za tym idzie, przebiega szybciej i sprawniej.

Usuwanie wody po myciu
Odkurzacz na sucho-mokro to urządzenie, które bardzo dobrze sprawdzi się przy osuszaniu  pomieszczenia w którym wcześniej obywało się mycie z wykorzystaniem urządzeń wysokociśnieniowych. Kärcher szczególnie poleca tu linię uniwersalnych odkurzaczy o dużych, 70-litrowych zbiornikach wyposażonych w wąż spustowy do łatwego opróżniania oraz filtr główny z pływakiem, który przy maksymalnym poziomie napełnienia zbiornika wyłącza ssanie aby skutecznie chronić turbinę przed zamoczeniem i uszkodzeniem. Przykładowym modelem z tej linii urządzeń jest odkurzacz Kärcher NT 70/3 wyposażony w trzy turbiny, z których każda posiada oddzielny włącznik i może pracować samodzielnie. Umożliwia mu to skuteczną pracę z zestawami bardzo długich węży, które są szczególnie przydatne podczas odkurzania wnętrz pojazdów transportowych bez potrzeby wnoszenia urządzenia do kabiny. Prosta konstrukcja urządzeń gwarantuje ich wysoką niezawodność oraz niewygórowaną cenę.

 

Kärcher
Foto: Kärcher

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2019EMIL - 03-2019EMIL - 02-2019EMIL - 02-2019EMIL - 01-2019EMIL - 01-2019EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018Zobacz więcej publikacji