NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Systemowe utrzymanie czystości posadzek

Kärcher
11 marca 2018
Systemowe utrzymanie czystości posadzek
20180311_B 300 RI_industry_production_app_1_CI15_300 dpi (jpg)
Utrzymanie czystości w magazynach i halach przemysłowych wymaga odpowiedniego parku maszynowego. W przypadku sprzątania obiektów wielkopowierzchniowych zautomatyzowanie procesu czyszczenia oznacza nie tylko jego skrócenie i usprawnienie, ale i znaczne obniżenie kosztów, dlatego właściwie dobrane urządzenia to połowa sukcesu. By je dobrze dopasować w pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie jakiego rodzaju i wielkości posadzki występują w danej lokalizacji oraz z jakim rodzajem zanieczyszczeń mamy do czynienia. Odpowiedź na te pozornie oczywiste pytania gwarantuje, że zakupione maszyny doskonale wywiążą się ze stawianych przed nimi zadań i zagwarantują nam najbardziej optymalne efekty w stosunku do poniesionych nakładów.
 
Zamiatanie
Utrzymanie posadzek hal przemysłowych i magazynowych wiąże się przede wszystkim z koniecznością regularnego usuwania luźnych zanieczyszczeń.  W zadaniu tym najlepiej sprawdzają się zamiatarki. Decydując się na zakup takiej maszyny warto m.in. zwrócić  uwagę na napęd. Kärcher posiada w swoim portfolio urządzenia wyposażone w silnik elektryczny, benzynowy, wysokoprężny lub gazowy, co umożliwia dopasowanie maszyn do warunków i norm emisji spalin panujących w danej hali. Przykładowo w magazynach zamkniętych najlepiej sprawdzą się modele bateryjne, a w otwartych te zasilane spalinowo.
 
Na większości posadzek bardzo dobrze sprawdzają się uniwersalne szczotki walcowe, jednakże niektóre podłogi wymagają specjalistycznego traktowania. Przykładem mogą być elastyczne posadzki o wysokiej wrażliwości na nacisk i zarysowania do których proponujemy szczotki z wyjątkowo miękkim włosiem dzięki którym unikniemy uszkodzenia wrażliwych powierzchni.
Często pojawiającym się problemem przy zamiataniu są duże ilości pyłów. Zatyka on filtry i powoduje, że urządzenie staje się mało wydajne, gdyż wymaga ciągłej konserwacji. Kärcher rozwiązał ten problem projektując zamiatarki dedykowane do prac w dużym zapyleniu. Zostały one wyposażone w opatentowany automatyczny system oczyszczania filtra TACT. Dzięki zastosowaniu kompresora główny filtr oczyszczany w regularnych odstępach czasu, co gwarantuje pełną wydajność maszyn nawet w ekstremalnych warunkach pracy.
 
20180311_B_300_RI_industry_logistics_app_1_CI15_300 dpi (jpg)
20180311_B_300_RI_industry_logistics_app_1_CI15_300 dpi (jpg)
W ramach grupy zamiatarek, Kärcher oferuje technologię jednolitego systemu obsługi EASY Operation, która dzięki jednoznacznym symbolom pozwala na unikanie ewentualnych błędów w obsłudze. System gwarantuje wyższe bezpieczeństwo i wydajność oraz dłuższą żywotność urządzenia. W największych zamiatarkach zbiornik zanieczyszczeń jest hydraulicznie podnoszony na wysokość do 1.5 m, co umożliwia na jego łatwe opróżnienie wprost do kontenera bez wysiłku ze strony operatora.  W zależności od wielkości czyszczonej powierzchni Kärcher oferuje zamiatarki z trakcją prowadzone ręcznie, bądź samojezdne z fotelem dla operatora. 
 
Szorowanie
B_300_RI_industry_logistics_app_17_CI15_300 dpi (jpg)
B_300_RI_industry_logistics_app_17_CI15_300 dpi (jpg)
Różnorodność powierzchni występujących w halach przemysłowych wymaga indywidualnego doboru maszyn i środków czyszczących. Kärcher postanowił zaspokoić oczekiwania klientów poprzez stworzenie kompleksowych rozwiązań technologicznych, które nie tylko charakteryzują się wszechstronnością zastosowań ale także mogą być bez trudu dopasowywane do wymogów danego obiektu. Szorowarki Kärcher mogą być stosowane są zarówno do czyszczenia, stripowania jaki i pielęgnacji posadzek twardych i elastycznych (m.in. płytek gresowych, żywic epoksydowych czy betonu zacieranego) a także do pielęgnacji elastycznych wykładzin podłogowych. Użytkownik ma możliwość konfiguracji urządzenia  w zależności od zapotrzebowania. Do posadzek odpornych na działanie mechaniczne, wyłożonych płytkami, nierównych, o szerokich fugach lub strukturalnych najlepiej jest wybrać głowice szorujące wyposażone w szczotki walcowe, gwarantujące wysoką siłę nacisku i prędkość obrotową. Szczotki walcowe bez trudu radzą sobie nawet z bardzo uporczywymi zabrudzeniami, nie są jednak zalecane do stosowania na powierzchniach wrażliwych. Szczotki tarczowe z kolei gwarantują długi czas kontaktu z podłogą oraz są delikatne dla nawierzchni dlatego bardzo dobrze sprawdzają się na gładkich oraz elastycznych posadzkach. Typ czyszczonej powierzchni ma wpływ również na skuteczność odsysania belek ssących. Kärcher oferuje aż trzy rodzaje belek do stosowania na różnych posadzkach i jako jedyna na rynku oferuje belkę w kształcie litery V, której unikatowy kształt poprawia efekt odsysania wody na posadzkach nierównych, np. wyłożonych płytkami. Szorowarki Kärcher mogą pracować w trybie ekologicznym eco!efficiency, który doskonale sprawdza się w czyszczeniu codziennym. Wpływa na obniżenie poziomu głośności pracy oraz zmniejszenie zużycia energii elektrycznej przy niewielkiej redukcji siły turbiny ssącej i silników szczotek. W przypadku modeli zasilanych bateryjnie tryb eco!efficiency dodatkowo wydłuża maksymalny czas pracy nawet o 30% zapewniając w ten sposób większą wydajność. Warto pamiętać, że efektywność ekonomiczna eksploatacji oraz bezawaryjność urządzenia są czynnikami, które powinny mieć decydujący wpływ na decyzję o wyborze maszyny.
 
Mycie, ochrona, konserwacja
Idealnym oraz wskazanym dopełnieniem urządzeń w czyszczeniu posadzek  są środki czyszczące. Dzięki zastosowaniu specjalnej formuły z inhibitorem korozji nie tylko skutecznie usuwają zanieczyszczenia, ale też chronią podzespoły urządzenia przed korozją. Jednym z polecanych środków jest RM 776 służący do sprawnego usuwania śladów opon powstałych w efekcie użytkowania wózków widłowych. Do usuwania silnych zabrudzeń z oleju czy tłuszczu proponujemy wysoce skoncentrowany alkaliczny preparat RM 69 z nowej linii eco!efficiency nadający się do czyszczenia podłóg twardych. W miejscach gdzie znajdują się płytki ceramiczne warto zastosować mocny środek RM 753 służący do podstawowego i ogólnego czyszczenia. Dodatkowo w ofercie firmy Kärcher możemy również znaleźć środki posiadające certyfikat o właściwościach antypoślizgowych. Powyższe pozycje to tylko przykłady, dlatego też warto zapoznać się z całą ofertą w której znajdują się środki do czyszczenia zasadniczego i zachowawczego dla powierzchni twardych, strippery do usuwania powłok ochronnych oraz środki do czyszczenia powierzchni elastycznych. Każdy ze środków czyszczących dysponuje kartą charakterystyki, szczegółowo informującą o składzie środków oraz zawierającą różnego rodzaju ostrzeżenia związane z ich użytkowaniem i przeznaczeniem. Na sam koniec warto wspomnieć, że oferowane środki są tworzone są z myślą o ochronie środowiska.
 
Kärcher
Foto: Kärcher

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018EMIL - 10-2018EMIL - 10-2018EMIL - 09-2018EMIL - 09-2018EMIL - 08-2018EMIL - 08-2018Zobacz więcej publikacji