Polecamy

Trzy dni o doskonałym zarządzaniu

Profes
17 sierpnia 2016
Trzy dni o doskonałym zarządzaniu
XII Kongres Kaizen male (0)
Idea ciągłego doskonalenia jest w dzisiejszych czasach świetną metodą na utrzymanie się na rynku i wyprzedzenie konkurencji. Zwiększanie marży poprzez redukcję kosztów funkcjonowania umożliwi pomnażanie zysków firmy. Jak przygotować się do tak długiego, wręcz nieskończonego procesu? Jak utrzymać motywację pracowników do zgłaszania swoich pomysłów na usprawnienia?
 
Zatrudnienie zewnętrznych doradców, szkolenia dla pracowników i rozpoczęcie projektu to jedno. Drugie i najważniejsze, to tak przygotować mentalnie całą organizację, aby proces ten był trwały i efektywny. Z pomocą przychodzi daily KAIZEN, czyli recepta na zmianę kultury i zachowań na GEMBA (czyli w miejscu gdzie powstaje wartość dodana). Daily KAIZEN jest pierwszą fazą z sześciu obejmujących długoterminowy System Doskonałości Biznesowej oparty na ludziach. Działania daily KAIZEN fokusują się przede wszystkim na zespołach, tj. na liderach i członkach tych zespołów. Koncentrują się na zmianie zachowań zgodnie z zasadami Lean. Wspierają zaangażowanie wszystkich pracowników w częste akcje KAIZEN.
 
Warto również zwrócić uwagę na pracę zespołową, która w metodologii KAIZEN odgrywa znaczącą rolę. Współpraca większej liczby osób daje efekt synergii, a to przekłada się na wymierne korzyści. Na przykład w przypadku składaniu wniosków pracowniczych indywidualnie lub grupowo każdy czuje się odpowiedzialny za grupę i nie chce jej zawieść, a przez to chętniej podejmuje inicjatywę oraz angażuje się w działania.
 
XII Kongres Kaizen male (01)
XII Kongres Kaizen male (01)
Jak zacząć? Jak poprowadzić proces ciągłego doskonalenia aby faktycznie był ciągły, nieprzerwany i niekończący się? Z pomocą przychodzi wizyta w innej firmie, czyli GEMBA Walk. Zarówno firmy początkujące jak i wdrażające już metodologię KAIZEN bardzo cenią sobie „podglądanie” innych. Podczas wizyt w firmach można zaczerpnąć pomysłów jak wdrożyć i prowadzić proces ciągłego doskonalenia, znaleźć inspiracje dla swojej firmy, sprawdzić jakie efekty daje wdrożenie kolejnego narzędzia KAIZEN, porozmawiać z pracownikami i ich przełożonymi oraz wymienić się doświadczeniami. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zaobserwować „na żywo” jak działają narzędzia KAIZEN oraz przyjrzeć się wdrożonym rozwiązaniom, które mogą być podstawą pomysłów na ulepszenia w swoim miejscu pracy.
 
Raz w roku Kaizen Institute Poland umożliwia nie tylko wizyty w prestiżowych firmach z różnych branż. Podczas Międzynarodowego Kongresu GEMBAKAIZEN, w pierwszym dniu uczestnicy wezmą udział w case studies takich firm jak: Carlsberg, KGHM Polska Miedź, Volvo Buses, Mondelez, Hebe oraz w jedynym w tym roku wykładzie Masaaki Imai w Polsce. W drugiej części odbędą się warsztaty merytoryczne (tzw. KAIZEN Streams), na których uczestnicy poszerzą wiedzę na wybrany temat. Dzień pierwszy zakończy się uroczystym bankietem, podczas którego uczestnicy najbardziej chwalą sobie możliwość wymiany doświadczeń w swobodnej atmosferze.
XII Kongres Kaizen male (02)
XII Kongres Kaizen male (02)
W drugim dniu, jak co roku, zaplanowaliśmy Gemba Walk – praktyczne wizyty w firmach produkcyjnych wdrażających filozofię ciągłego doskonalenia. Uczestnicy odwiedzą m.in. takie firmy jak: Fiat Chrysler Automobiles, Mondelez, Velux, Leoni, Wabco, Volvo Buses oraz General Electric.
 
Po raz pierwszy w historii Kongres będzie trzydniowy. 30 pierwszych osób które wyrażą taką chęć, wezmą udział w praktycznych warsztatach w prestiżowej firmie produkcyjnej. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, kongresKAIZEN.pl, na której znajdziecie Państwo formularz zgłoszeniowy, ulotkę oraz pozostałe materiały.
 
Źródło: Profes
Foto: Profes

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji