NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

O szczupłym zarządzaniu i jakości usług logistycznych

27 kwietnia 2015
O szczupłym zarządzaniu i jakości usług logistycznych
O szczupłym zarządzaniu i jakości usług logistycznych

W dniach 16-17 kwietnia na Akademii Obrony Narodowej odbyła się szósta już edycja konferencji Logistyka a Bezpieczeństwo, organizowanej przez Koło Naukowe Studentów Logistyki AON. Motywem przewodnim tegorocznych obrad była jakość procesów logistycznych.

Pierwszy dzień wydarzenia poświęcony był prezentacjom referatów studenckich oraz prelekcjom przedstawicieli zaproszonych firm. Wyniki swoich prac przedstawiły zespoły reprezentujące pięć kół z uczelni z całej Polski. Prezentacje oceniała komisja reprezentowana przez pracowników Akademii Obrony Narodowej oraz przedstawicieli firm. Wyróżnienie za najlepsze wystąpienie powędrowało do Klaudii Siejak, reprezentantki Studenckiego Koła Doskonalenia Procesów z Politechniki Poznańskiej, która przedstawiła referat przygotowany we współpracy z mgr inż. Izabelą Kudelską na temat „Rola metody Mapowania Strumienia Wartości w zarządzaniu łańcuchem dostaw.” Nagroda przyznana została jak najbardziej zasłużenie – nie tylko samo wystąpienie było bardzo dobre i właściwie przygotowane, ale również referat miał wysoką wartość merytoryczną.


Uczestnicy mieli okazję wysłuchać także prezentacji przedstawicieli takich firm jak Flextronix Polska, FM Logistics, Panalpina, TRANS i Orflame, którzy opowiadali o aktualnie stosowanych u siebie rozwiązaniach, ich podejściu do wdrażania Lean Management i wpływie tych działań na wzrost jakości usług. W większości prezentacji, zarówno studenckich, jak i przedstawicieli współpracujących firm, pojawiał się temat szczupłego zarządzania, metod oraz narzędzi, co tylko potwierdza, że jest to coraz powszechniej stosowana filozofia w budowaniu jakości procesów logistycznych. Zaproszeni goście mieli merytoryczne podejście do przedstawianych zagadnień, skupili się na rzeczywistych i aktualnych sytuacjach oraz działaniach w ich przedsiębiorstwach. Studenci mogli się dowiedzieć, jak różne przedsiębiorstwa organizują u siebie logistykę, jakie rozwiązania stosują oraz jak podchodzą do coraz popularniejszej koncepcji Lean Management i jej wdrażania.

Drugiego dnia konferencji organizatorzy przygotowali dla uczestników wycieczkę do bazy 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu Nowym, gdzie odbywały się obchody Święta Wojsk Inżynieryjnych. Będąc tam uczestnicy mieli możliwość poznania specyfiki działania logistyki wojskowej.

Autor: Anna Wanat
Foto: Marcin Grądzik

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021EMIL - 08-2021EMIL - 08-2021Zobacz więcej publikacji