Polecamy

Tajmax wynajął magazyn w KALC

15 września 2015
Tajmax wynajął magazyn w KALC
Tajmax wynajął magazyn w KALC

Goodman, globalny ekspert w dziedzinie nieruchomości logistycznych, wynajął firmie Tajmax, prowadzącej sieć sklepów Partner AGD RTV, 6 000 m2 powierzchni magazynowej w Kraków Airport Logistics Centre (KALC). Przeprowadzka do nowoczesnego i zarazem większego niż dotychczasowy magazynu pozwoli firmie Tajmax zwiększyć skalę działalności.

Partner AGD RTV, marka prowadzona przez firmę Tajmax, to dynamicznie rozwijająca się sieć sklepów detalicznych, punktów sprzedaży hurtowej i internetowej. Przeznaczeniem nowego obiektu sieci będzie magazynowanie i dystrybucja artykułów RTV i AGD. – Przeniesienie naszej działalności do Goodman Kraków Airport Logistics Centre jest odpowiedzią na rosnącą liczbę zamówień i wzrost sprzedaży w naszych sklepach. Jesteśmy przekonani, że KALC to najlepsza lokalizacja, aby zapewnić sprawną dystrybucję w Małopolsce – mówi Tomasz Gracz, Prezes Tajmax.

Obiekt wynajęty przez Tajmax obejmuje 5 740 m2 istniejącej powierzchni magazynowej oraz 250 m2 powierzchni biurowej znajdującej się w wybudowanym spekulacyjnie budynku, w którym klientem Goodmana jest również KMC Services. – Dzięki transakcji z Tajmax wybudowany ostatnio spekulacyjnie magazyn jest już wynajęty w 85%. Umowa ta potwierdza również, że klienci coraz częściej poszukują obecnie gotowej powierzchni magazynowej, którą można wynająć od zaraz. Dlatego też planujemy już kolejną inwestycję spekulacyjną o powierzchni 12 000 m2 w Krakowie, której budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku – mówi Błażej Ciesielczak, Dyrektor Regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.

Tajmax reprezentowała przy okazji transakcji firma doradcza AXI IMMO. – Dla firmy Tajmax poszukiwaliśmy nowoczesnego obiektu magazynowego w dogodnej lokalizacji, do którego można wprowadzić się w krótkim czasie. Goodman Kraków Airport Logistics Centre spełnia wszystkie te warunki, dzięki czemu jesteśmy przekonani, że zapewni naszemu klientowi doskonałe miejsce do dalszego rozwoju biznesu – mówi Anna Głowacz, Associate Director Industrial & Logistics AXI IMMO.


Największa inwestycja logistyczna w Małopolsce
Kraków Airport Logistics Centre jest jednym z największych centrów logistycznych Goodmana w Polsce. Jego docelowa powierzchnia sięga 150 000 m2. Budowa pierwszego magazynu rozpoczęła się w 2010 r. i od tamtego czasu powstało pięć obiektów o łącznej powierzchni ponad 80 000 m2.

Właścicielem Kraków Airport Logistics Center jest Goodman European Logistics Fund (GELF), a zarządcą Grupa Goodman. Szacuje się, że po wynajęciu wszystkich dostępnych powierzchni, zatrudnienie u najemców centrum znajdzie łącznie około 1000 osób. Będzie to tym samym największe centrum logistyczne w województwie małopolskim. Najemcami w Kraków Airport Logistics Centre są obecnie: Bonito.pl, DB Schenker, DS Smith, Farutex, KMC Services, Logfarma, Royal Canin, RUCH oraz Valeo Autosystemy. Kraków Airport Logistics Centre położone jest w Modlniczce pod Krakowem, w odległości tylko czterech kilometrów od międzynarodowego lotniska Kraków – Balice. Dogodny dojazd zapewnia również sąsiedztwo autostrady A4, łączącej Kraków i Wrocław.

Źródło: Goodman
Foto: Goodman

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji