NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Szczególne wsparcie

DPD
3 września 2017
Szczególne wsparcie
Firma kurierska DPD Polska nawiązała współpracę z Fundacją Labrador i przekazała darowiznę na zakup i dofinansowanie tresury psa - przewodnika dla osoby niewidomej. DPD Polska od kilku lat konsekwentnie wspiera osoby niewidome i niedowidzące m.in. poprzez udział w projekcie „Zobaczyć morze”.
 
Projekt został zrealizowany w ramach nowego podejścia DPD Polska do lokalnych projektów CSR, w których pracownicy z różnych miejsc w kraju zgłaszają inicjatywy i podejmują odpowiedzialność za ich wykonanie. Dzięki wsparciu DPD Polska Fundacja kupiła biszkoptowego labradora o imieniu „Heca”. Część środków zostanie wykorzystana także na wyżywienie i opiekę nad psem. Szczeniak aktualnie przechodzi pierwsze szkolenie pod kątem przyszłej pracy w charakterze przewodnika dla niewidomych i niedowidzących. Po ukończeniu 12 miesięcy życia labrador dodatkowo przejdzie kilkunastomiesięczną tresurę przygotowującą do codziennego wspierania osoby niewidomej.
 
Współpraca z Fundacją Labrador jest kolejnym przedsięwzięciem skierowanym do osób niewidomych, które mają szczególne miejsce w naszej działalności CSR. Pies przewodnik wnosi w życie osoby z dysfunkcją wzroku nie tylko radość, ale może znacznie podnieść jakość jej życia. Dzięki obecności zwierzęcia osoba niepełnosprawna może wykonywać wiele czynności samodzielnie, bez angażowania osób trzecich – mówi Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.
 
Fundacja Labrador powstała w 2003 roku. Jej celem jest rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niewidomych i niedowidzących przy zaangażowaniu wyszkolonych przez Fundację i przekazywanych nieodpłatnie tym osobom psów przewodników.
 
Źródło: DPD
Foto: DPD

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 05-2018EMIL - 05-2018EMIL - 04-2018EMIL - 04-2018EMIL - 03-2018EMIL - 03-2018EMIL - 02-2018EMIL - 02-2018Zobacz więcej publikacji