NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Logistyczne wsparcie kreatora mody

Schenker
24 września 2019
Logistyczne wsparcie kreatora mody
Fot. DB Schenker
Logistyczne wsparcie kreatora mody
Prada jest na dobrej drodze do sukcesu w Chinach, ponieważ coraz więcej spośród 1,4 miliarda obywateli tego kraju stać na coraz wyższy poziom luksusu. Wsparcie słynnemu domowi mody zapewnia DB Schenker, który jest jedynym operatorem logistycznym Prady w Chinach.

(Warszawa, 16 września 2019 r.) Podobnie jak w innych częściach świata, nazwa Prada w Chinach jest synonimem ekskluzywności. Mimo to sprzedaż rośnie w stałym tempie. –Wschodząca klasa średnia w Chinach odgrywa coraz ważniejszą rolę, jeśli chodzi o popyt na towary luksusowe – mówi Annie Zhou, Deputy General Manager eCommerce/Vertical Market & Key Accounts w DB Schenker.

Annie Zhou wyjaśnia, że najpopularniejszymi towarami w kolekcji Prada są torebki, buty, perfumy i dodatki odzieżowe – Przez długi czas rynek dóbr luksusowych w Chinach był zdominowany przez segment produktów dla mężczyzn – tłumaczy – Teraz bardziej widoczny jest element kobiecy, głównie ze względu na rosnącą siłę nabywczą kobiet.

Ogromne odległości, które trzeba pokonać w tym olbrzymim kraju, są codziennością dla zespołu DB Schenker. Eksperci ds. logistyki gwarantują, że pożądane produkty zostaną przetransportowane do butików szybko, niezawodnie i w odpowiednich ilościach. Punktem wyjścia dla dostaw jest węzeł przeładunkowy w międzynarodowym porcie lotniczym Pudong w Szanghaju. Przesyłki przeznaczone na krótkie dystanse, np. do flagowego sklep Prady w centrum metropolii, są wysyłane ciężarówkami. Przede wszystkim jednak dystrybucja w Chinach odbywa się za pośrednictwem transportu lotniczego. W przeciwnym razie, w wielu przypadkach czas realizacji zamówienia oczekiwany przez klienta (od 24 do 48 godzin) byłby w wielu przypadkach trudny do zrealizowania.

Z kolei DB Schenker we Włoszech jest odpowiedzialny za dostawy towarów luksusowych. Odległość od tego miejsca do Szanghaju wynosi około 9000 km, co czyni fracht lotniczy dominującym czynnikiem w transporcie. – Większość przesyłek jest importowana drogą powietrzną – mówi Annie Zhou – Tylko około dziesięciu procent ładunków jest przewożonych do Chin drogą morską i w większości przypadków są to materiały promocyjne, takie jak artykuły dekoracyjne, manekiny i wyposażenie butików.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 06-2020EMIL - 06-2020EMIL - 05-2020EMIL - 05-2020EMIL - 04-2020EMIL - 04-2020EMIL - 03-2020EMIL - 03-2020Zobacz więcej publikacji