NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Spotkanie na najwyższym szczeblu

Wojciech Podsiadły
24 kwietnia 2018
Spotkanie na najwyższym szczeblu
Innowacyjna kierownica wózka magazynowego
„Logistyka 4.0 spotyka Przemysł 4.0” – pod tym hasłem w dniach 23-27 kwietnia odbywają  się w Hannowerze targi CeMAT. Podczas wydarzenia najważniejsi gracze branży intralogistycznej zaprezentują swoje bestsellery i nowości. Wiemy już mniej więcej, czego spodziewać się po stoisku STILL.

Praktyczne rozwiązania, spektakularne innowacje i goście ściągający z każdego zakątka świata, by je oglądać – tak opisują sedno nadchodzących targów CeMAT ich organizatorzy. Zapowiadają, że tegoroczna edycja stanie się areną wyjątkowej interakcji rozwiązań z obszaru Logistyki i Przemysłu 4.0. Ma się to urzeczywistnić dzięki umieszczeniu w bezpośrednim sąsiedztwie Hannover Messe. Jedno z największych w skali globu wydarzeń skupiających podmioty działające w sektorze innowacyjnego przemysłu odbywa się w tym roku w tym samym terminie. Nieprzypadkowo. – Dzięki wspólnemu miejscu i terminom CeMAT i Hannover Messe spodziewamy się jeszcze większej niż zwykle liczby gości – mówi Thomas A. Fischer, CSO STILL GmbH. Czym firma planuje przyciągnąć gości obu wydarzeń na swoje stoisko?

Sztandarowe produkty i nowości
Kompaktowy RX 20 w magazynie
Kompaktowy RX 20 w magazynie
W przestrzeni targowej zajętej przez STILL pierwszoplanowe role będą z pewnością  odgrywać produkty nominowane do IFOY 2018. Rozwiązania firmy walczą w tym roku w 3 kategoriach: „Wózek z przeciwwagą”, „Wózek techniki magazynowej” i „Nagroda specjalna”. W pierwszej z nich o laur konkuruje RX 20 – kompaktowy, dający swobodę elastycznego dopasowania do potrzeb magazynu pojazd, który jako pierwszy na rynku pozwala na przyłączenie zarówno akumulatorów przeznaczonych do komór typu A jak i B. W pozostałych dwóch kategoriach pomarańczowego producenta reprezentuje linia wózków OPX, składająca się z dziewięciu ergonomicznych pojazdów do kompletacji, pozwalających ograniczyć czas potrzebny na wykonywanie związanych z nią  zadań. O tytuł w obszarze techniki magazynowej konkuruje model OPX-L 16. Do nagrody specjalnej nominowany jest natomiast STILL Easy Drive – charakterystyczny dla serii OPX system łączący kierownicę z całościowym interfejsem sterowania funkcjami wózka. Prócz maszyn, które dotychczas spotkały się z uznaniem, na stoisku można spodziewać się także premier. Dziesiątego kwietnia br. ogłoszono na przykład , że podczas targów po raz pierwszy zaprezentowana zostanie nowa linia kompaktowych, prowadzonych ręcznie wózków podnośnikowych: ECV.

Zarządzanie flotą wózków widłowych
Zarządzanie flotą wózków widłowych
Zautomatyzowana rodzina
Skojarzeniowo bliższa przewodniemu motywowi targów CeMAT będzie sekcja poświęcona rozwiązaniom automatyzacyjnym. Choć ze względu na spektakularność działania uwagę zwiedzających skupi na sobie z pewnością podążający samoczynnie za operatorem iGo neo CX 20, na stoisku będzie można dowiedzieć się także o innych rozwiązaniach z tego obszaru. Zróżnicowane systemy zgromadzone pod nazwą iGo reprezentują wszystkie aspekty modułowej koncepcji automatyzacji STILL. Grupę tę tworzą obecnie:
  • iGo easy - nagrodzony nagrodą IFOY 2014 system, pozwalający na intuicyjne programowanie zadań wózka podnośnikowego z poziomu interfejsu w tablecie;
  • iGo neo CX 20 – układ czujników, laserowych skanerów 3D i sterowników, umożliwiający autonomiczne poruszanie się pojazdu do kompletacji poziomej za operatorem (laureat IFOY 2017);
  • iGo remote – system zdalnego sterowania wózkami kompletacji poziomej CX 20 i CX-T;
  • iGo systems – wspólny projekt STILL i Egemin Automation, w ramach którego tworzone są kompleksowe systemy automatyzacji pracy magazynów, z wykorzystaniem m.in.: CX-T, EK-X, FM-X czy MX-X / MX-Q.
Usługi 4.0
Zgodne z duchem koncepcji zakładających zwiększanie wydajności procesów intralogistycznych i przemysłowych w oparciu o osiągnięcia Internetu Rzeczy są także innowacyjne usługi flotowe STILL. Na stoisku firmy będzie można między innymi dowiedzieć się więcej o STILL neXXt Fleet – następcy oprogramowania serii Fleet Manager. Nowość łączy w sobie wiele popularnych dziś trendów kojarzonych z Przemysłem 4.0. Wybrane z nich to: automatyczne zbieranie i agregowanie informacji z wózków, przechowywanie danych w chmurze i zapewnienie dostępu do nich z urządzeń mobilnych oraz modułowa konstrukcja i abonamentowy tryb rozliczeń.

Wojciech Podsiadły
Foto: Still

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018EMIL - 10-2018EMIL - 10-2018EMIL - 09-2018EMIL - 09-2018Zobacz więcej publikacji