NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Solideal Polska - 15 lat na rynku

15 października 2012
Solideal Polska  - 15 lat na rynku
Solideal Polska - 15 lat na rynku

Solideal Polska S.A. ma dostęp do wszystkich zasobów badawczych połączonych firm, które po połączeniu dysponują bardzo dużym potencjałem badawczym i rozwojowym. Uroczystość jubileuszu firmy Solideal Polska S.A., która odbyła się w hotelu Villa Verde Congress & Spa w Zawierciu, w dniach 28-30.09.2012 roku, była okazją do zaprezentowania tego potencjału i nowej filozofii działania szerokiej grupie klientów. Na konferencji poświęconej przedstawieniem tego potencjału połączonych firm Grzegorz Szultecki, Prezes zarządu Solideal Polska S.A. omówił złożenia strategii działania firmy w komunikacji z klientami i działalności firmy w wielu obszarach. Krzysztof Polesiak, Dyrektor Handlu i Marketingu, Solideal Polska S.A., w swoim wystąpieniu omówił zagadnienia dotyczące prac badawczych, organizacji i wyników sprzedaży w okresie 15 lat oraz przedstawił planowane w kolejnym okresie wprowadzanie nowych produktów do port folio firmy.

Solideal Polska S.A. jest poważnym „graczem na rynku” opon przemysłowych, jej pozycja stale rośnie, a dokonana fuzja ze światowym potentatem w przemyśle gumowym, „stawia” firmę na pozycji strategicznego gracza na rynku opon przemysłowych w Polsce. To bardzo poważne wyzwanie dla firmy,

Grzegosz.Sz..jpg
Grzegosz.Sz..jpg
która dobrze sobie radzi w nowej roli, umacniając swoja pozycję solidnego partnera na rynku. Grzegorz Szultecki, Prezes zarządu Solideal Polska S.A powiedział: „Nasza firma jest skoncentrowana na klientach, chce dostarczać wszystkie opony, jakie są potrzebne w przemyśle. Wartościami jakimi kierujemy się są inspiracja, spójność, zaangażowanie i praca zespołowa, wyraża się to poprzez stałą komunikację z klientami , po to by podnosić w sposób stały jakość obsługi i współpracy. Patrząc na połączenie firm Camoplast i Solideal, można powiedzieć, że jest to połączenie doskonałe, wszyscy dealerzy firmy Camoplast Solideal, korzystają ze struktur organizacji w zakresie doradztwa technicznego, sprzedaży, badań i rozwoju. Camoplast Solideal jest wiodącym dostawcą rozwiązań w dziedzinie opon przemysłowych, dla producentów maszyn i urządzeń w różnych segmentach rynku.” W biurach konstrukcyjnych firmy Camoplast Solideal powstaje wiele projektów i rozwiązań, firma jest aktualnie w posiadaniu 178 patentów, które są dowodem aktywności projektowej i innowacyjności proponowanych rozwiązań.

Krzysztof.P..jpg
Krzysztof.P..jpg
Jubileusz jest dobrym czasem na podsumowanie dotychczasowych działań, a firma w swej piętnastoletniej działalności może się „pochwalić” znaczącymi osiągnięciami od momentu powstania firmy w 1997 roku. Najważniejsze wydarzenia oraz osiągnięcia z działalności handlowej firmy przedstawił Krzysztof Polesiak, Dyrektor Handlu i Marketingu, Solideal Polska S.A.. Firma od początku powstania notowała wzrost, z jednym wyjątkiem, który dotyczy niemal wszystkich firm z branży, rokiem 2009, kiedy nastąpiło ogólne załamanie rynku. - Głównym segmentem sprzedaży są opony i felgi przemysłowe do transportu wewnętrznego, oferujemy również opony, felgi oraz gąsienice gumowe do maszyn budowlanych i rolniczych. Opony przemysłowe występują pod marką Solideal, a gąsienice pod marką Camoplast, ten ustanowiony na początku podział będzie zachowany. Firma Camoplast Solideal podnosi standardy obsługi wprowadzając „złoty standard jakości”, w związku z tym z rynku będą wycofywane opony o podstawowych parametrach użytkowych, a ich miejsce zastąpią opony o wyższych parametrach lub zupełnie nowe jakościowo produkty. Najnowszym produktem dla wózków widłowych jest opona Solideal Xtreme, która jest obecnie najlepszym produktem o zwiększonej żywotności, redukująca wibracje, o zmniejszonych oporach toczenia i zwiększonej stabilności, tym samym spełniająca nasze wysokie standardy wytrzymałości i ograniczająca koszty eksploatacji – powiedział Krzysztof Polesiak, Dyrektor Handlu i Marketingu.

Z oferowanego asortymentu opona Solideal HT, z końcem roku zostaje wycofana ze sprzedaży, w zasadzie już teraz jest zastępowana oponą MAGNUM, która spełnia nowe standardy jakości firmy, co dodatkowo potwierdzają wiodący producenci wózków widłowych stosując je na wyposażeniu fabrycznym. Polityka jakościowa stopniowo wprowadzać będzie nowe produkty, w poszczególnych segmentach produktowych. Najpóźniej w kwietniu przyszłego roku wprowadzona zostanie na rynek nowa opona pneumatyczna do wózków widłowych o wysokich parametrach technicznych i użytkowych.


Uroczysta kolacja była okazją do podziękowań i wyróżnień partnerom firmy Solideal, za wieloletnią współpracę oraz za najlepsze wyniki osiągane przez partnerów firmy. Podziękowanie za wieloletni wkład w rozwój sprzedaży produktów Camoplast Solideal w Polsce otrzymali, Adam Zieliński z firmy Klak Sp. z o.o., Stanisław Puchała z firmy Inicjatywa Północno-Zachodnia „PW” Sp. z o.o. oraz Włodzimierz Mańka z firmy Elektroprogram Sp. z o.o.

Fot_1_1.jpg
Fot_1_1.jpg
Fot_1_2.jpg
Fot_1_2.jpg
Fot_1_3.jpg
Fot_1_3.jpg

Wyróżnienia za największą sprzedaż produktów firmy Camoplast Solideal w Polsce otrzymali, Jerzy Gibas – Hurtownia Art. Przemysłowych LAK, H. Adamski, J. Lach, T. Knie Sp. j., Tadeusz Gutowski - Biuro techniczno-Handlowe Urzadzeń Technologicznych Gutowski, Maj Sp. j., Remigiusz Bęben – Industra Sp. z o.o.
Fot_2_1.jpg
Fot_2_1.jpg
Fot_2_2.jpg
Fot_2_2.jpg
Fot_2_3.jpg
Fot_2_3.jpg

Lista partnerów firmy Solideal Polska jest długa i liczy blisko dwieście firm, z którymi współpracuje na stałe, wiele z nich zostało wyróżnionych z okazji jubileuszu firmy. Z każdym partnerem biznesowym firma Solideal Polska ma bardzo dobre, wręcz przyjacielskie stosunki, budowane wspólnym celem przez wiele lat.

Dzień drugi był przeznaczony na aktywność fizyczną - wspólne gry i zabawy w plenerze. Dawał również sposobność na wymianę doświadczeń oraz rozmowy pomiędzy partnerami pochodzącymi często z różnych branż tj. wózków widłowych, maszyn budowalnych, oraz branży oponiarskiej. Chętnych do sprawdzenia swoich możliwości fizycznych w wielu konkurencjach zręcznościowych nie brakowało, dlatego uczestnicy z zadowoleniem przyjęli sportową formę spędzenia wolnego czasu. To już kolejne udane spotkanie okolicznościowe, które integruje partnerów firmy Solideal Polska S.A., firmy o dużym potencjale rozwojowym, zaznaczającej swój wkład w budowanie i promowanie kultury technicznej oraz biznesowej na rynku.
Red.
Foto: Log4.pl

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 04-2021EMIL - 04-2021EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021Zobacz więcej publikacji