Od 10 lat na polskim rynku

Hegelmann Transporte
9 lipca 2021
Od 10 lat na polskim rynku
Fot. Hegelmann Transporte
10_Lat_w Polsce
Jedna z największych firm transportowych w kraju, Hegelmann Transporte Sp. Z. o., 8 lipca br. świętuje jubileusz 10 lat istnienia na rynku. Spółka jest częścią międzynarodowej grupy obecnej w 32 lokalizacjach w 17 krajach na świecie - od początku funkcjonowania w Polsce jej główna siedziba zlokalizowana jest w Częstochowie. Z roku na rok zwiększa ona liczebność swojej floty oraz poziom zatrudnienia, umacniając swoją pozycję wśród liderów tej branży w kraju.
 
Powstanie oddziału Hegelmann Group w Polsce zostało powierzone Fedirowi Yurkevychowi, obecnemu prezesowi Hegelmann Transporte. Historia jego kariery jest niezwykle ciekawa, ponieważ pracę zaczynał jako jeden z kierowców ciężarówek firmy.
 
- Propozycja, jaką otrzymałem od mojego szefostwa w Niemczech, by stanąć na czele kształtującego się oddziału Hegelmann Group w Polsce, była punktem zwrotnym w moim życiu. Czułem ogromną odpowiedzialność ze względu na pokładane we mnie nadzieje, bardzo nie chciałem zawieść zaufania przełożonych. Zaangażowałem się w stu procentach w kształtowanie polskiego przedstawicielstwa mojej firmy i z perspektywy czasu jestem bardzo dumny z tego, co udało się osiągnąć dzięki ciężkiej pracy nie tylko mojej, ale całego zespołu. Dziesięć lat to sporo czasu, dużo udało nam się wspólnie stworzyć, ale jestem przekonany, że najlepsze wciąż przed nami - podkreśla Fedir Yurkevych, prezes Hegelmann Transporte.
 
Początki nie były najłatwiejsze - pierwsze biuro Hegelmann Transporte znajdowało się przy ulicy Kawiej w Częstochowie i obejmowało zaledwie jeden pokój.  Sukces przedsięwzięcia był możliwy jedynie dzięki ciężkiej pracy skromnego zespołu, do którego oprócz Fedira Yurkevycha należało zaledwie kilka osób. Obecnie ponad 500 pracowników biurowych spółki podzielonych jest na dziesięć lokalizacji w całym kraju, firma zatrudnia w Polsce ponad 2500 kierowców i dysponuje flotą ponad 2000 ciężarówek.
 
Okazjonalne spotkanie
Fot. Hegelmann Transporte
Okazjonalne spotkanie

Miniony rok był wyjątkowo udany dla Hegelmanna - wzrost przychodów ze sprzedaży na poziomie 11 proc. w porównaniu do roku 2019. Tym samym spółka znalazła się na szczycie 26. Rankingu Firm TSL w kategorii uwzględniającej podmioty wskazujące transport drogowy jako główny deklarowany rodzaj działalności. Jest to niewątpliwie imponujący wynik, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę okoliczności, w jakich w 2020 roku funkcjonowała branża, której także nie ominął ogólnoświatowy kryzys.
 
- Jestem dumny, z tego jak wygląda obecnie firma, ale patrzę także z ogromną nadzieją w przyszłość. Widzimy wciąż ogromny potencjał na rynku usług transportowych w naszym kraju, chcemy więc dalej rozwijać się i inwestować w Polsce. Bardzo zależy mi także na stałym polepszaniu warunków pracy osób zatrudnionych w Hegelmann Transporte – ludzie są naszą siłą, którą nie sposób przecenić. Tylko dzięki zgranemu zespołowi możemy jeszcze wiele osiągnąć - dodaje Fedir Yurkevych.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji