Polecamy

Podwójna nominacja w wyjątkowej kategorii

Mitsubishi Forklift Truck
8 grudnia 2016
Podwójna nominacja w wyjątkowej kategorii
EDiA EX
Fork Lift Truck Association, brytyjski autorytet w dziedzinie operacji wózkami widłowymi, wyróżnił na swojej krótkiej liście nominowanych w kategorii Doskonałości nie jeden lecz dwa produkty Mitsubishi Forklift Truck.
 
Jako finalistów w kategorii Bezpieczeństwa i Innowacji wśród dwóch najnowszych produktów Mitsubishi wytypowano Elektryczny wózek widłowy  EDiA EX 80 Volt oraz magazynowy wózek typu Reach Truck z serii SENSiA z kabiną do pracy w chłodniach.  Wózki widłowe Mitsubishi będą rywalizować wśród wielu wiodących marek w branży o wysoko cenione statuetki Archie.
 
Wyróżnienia tego typu nie są obce producentowi. Do tej pory już kilkakrotnie produkty Mitsubishi były wyróżniane w podobnych kategoriach. Wśród wcześniej zdobytych nagród można wyróżnić red dot design za konstrukcję wózków magazynowych oraz czołowych elektrycznych. Mitsubishi było również pierwszą firmą, która wygrała statuetkę Archie w każdej z czterech nagradzanych kategorii stworzonych przez FLTA (Ekologia, Ergonomia, Bezpieczeństwo i Innowacje).
 
Tegoroczni finaliści zostali wybrani przez Komitet Techniczny FLTA, który kierował się w wyborze nominowanych ścisłymi kryteriami. W kategorii Innowacji, Mitsubishi EDiA EX został wyróżniony za jego unikalną geometrię układu kierowniczego, który zapewnia "napęd na cztery koła" w nawet najbardziej wymagających zakrętach.
 
Typowy wózek widłowy może osiągnąć 90 stopni skrętu poprzez zastosowanie wyjątkowo wysokiego ciśnienia opon i felg, najnowsza EDiA EX 80V, jest wyposażona w przeciwbieżne koła napędowe oraz unikalne 100 stopni skrętu tylnej osi, oznacza to, że ​​możne on bez trudu osiągnąć mniejszy promień skrętu niż jego rywale.
SENSiA
SENSiA
 
Przeciwbieżny napęd na dwie osie umożliwia płynny ruch wózka podczas skrętu niezależne od jego wymiarów, zwiększając zwrotność, zmniejszając zużycie opon, a ostatecznie poprawę bezpieczeństwa podczas poruszania się.
 
Obok EDiA EX 80V dumnym kompanem będącym tuż obok na prestiżowej krótkiej liście FLTA jest wózek SENSiA przeznaczony do pacy w chłodniach. Finalista w kategorii Ergronomia oferuje największą na świecie i najbardziej efektywną kabinę. Wyjątkowa konstrukcja zewnętrzna oferuje zakrzywiony profil drzwi, który zapewnia przestronność dla kierowców wszystkich rozmiarów.
 
Szczodrze obdarzony izolacją przed hałasem i wibracjami, każdy aspekt projektu skupiony został na zapewnieniu miejsca pracy operatora, które będzie jasne i czytelne, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli w zasięgu ręki, aby zmniejszyć ryzyko zmęczenia kierowcy.
 
Dalsza ochrona kierowcy jest oferowana przez rewolucyjny w SENSiA panel kontroli sterowania palcami. Dzięki wsparciu dłoni operatora – minimalizowane jest obciążenie łokcia - pomaga to wyeliminować wspólne źródło powtarzających się nadwyrężeń związanych z intensywną pracą przy obsłudze wózków widłowych wysokiego składowania. Ponadto kabina do pracy w warunkach chłodniczych posiada unikalną przejrzystą konstrukcję dachu z poliwęglanu, który zapewnia doskonałe widoki w górę, jednocześnie chroniąc operatorów przed upadkiem ładunków wszystkich rozmiarów. W celu uzyskania dalszych informacji na temat tych lub jakichkolwiek innych produktów w nagradzanej serii Mitsubishi Forklift Truck, zapraszamy do odwiedzenia strony www.mitforklift.com.
 
Źródło: Mitsubishi Forklift Truck
Foto: Mitsubishi Forklift Truck 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji