Nominacja Volvo Trucks Polska

Volvo Trucks Polska
4 grudnia 2021
Nominacja Volvo Trucks Polska
Fot. Volvo Trucks
Nominacja Volvo Trucks Polska
25 listopada odbyła się gala rozdania nagród w konkursie Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizowana przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego. Volvo Trucks odebrało nominację w kategorii Firma Roku za działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach, m.in. za akcję Profesjonalni Kierowcy.
 
Konkurs Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ma za zadanie promować i wyróżniać inicjatywy oraz osoby, które przyczyniają się do podnoszenia bezpieczeństwa drogowego. W kategorii Firma Roku nominację otrzymało Volvo Trucks Polska.

Volvo Trucks to główny pomysłodawca akcji Profesjonalni Kierowcy, skierowanej do osób posiadających prawo jazdy kategorii C+E, które obecnie z różnych przyczyn nie pracują jako kierowcy zawodowi. Program powstał w 2016 roku, a każda kolejna edycja gromadzi coraz więcej uczestników. To największa akcja społeczna w Polsce dotycząca branży TSL. Tegoroczną edycję programu, oprócz pomysłodawcy Volvo Trucks, wspierali także Partnerzy: MJM Brokers, Volvo Financial Services, MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, PKO Leasing, Wielton, Continental, Shell Polska oraz Ergo Hestia.

Celem akcji jest przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa na drogach. Jest to możliwe dzięki wiedzy przekazywanej na szkoleniach teoretycznych i praktycznych, która wykracza poza standardowe kursy w szkołach jazdy. Nad szkoleniami czuwają doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks. Akcja wspiera także polskie firmy transportowe i logistyczne w rozwiązaniu problemu braku kierowców zawodowych, których deficyt w Polsce obecnie wynosi około 100 000. Do tegorocznej edycji programu napłynęło ponad 200 zgłoszeń. Do tej pory w ramach akcji udało się przeszkolić już ponad 1000 kierowców, a 75% z nich znalazło pracę w branży transportowej. Kolejna, VII edycja akcji Profesjonalni Kierowcy będzie miała miejsce w przyszłym roku!

- Bezpieczeństwo na drogach to niezwykle istotny temat, który dla nas, jako Volvo Trucks, niewątpliwie jest priorytetem. Cieszymy się, że nasze działania, między innymi akcja Profesjonalni Kierowcy, zostały docenione i uhonorowane nominacją w tak ważnym konkursie. Dołożymy wszelkich starań, aby kontynuować naszą misję, jaką jest wzmacnianie świadomości kierowców na temat bezpiecznej jazdy - Wojciech Sidoruk z Volvo Trucks Polska.
 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji