NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Podwójna moc innowacyjnych technologii

DB Schenker
16 maja 2018
Podwójna moc innowacyjnych technologii
DB Schenker & Cisco
DB Schenker, jeden z wiodących globalnych dostawców usług logistycznych oraz Cisco, światowy lider w dziedzinie technologii sieciowych dla Internetu, pracują wspólnie nad zmianą oblicza branży logistycznej. Celem tej współpracy jest opracowanie, przetestowanie i wdrożenie aplikacji związanych z Internetem Rzeczy (IoT) i innych innowacyjnych technologii dla logistyki.
 
Cyfryzacja zmieni społeczeństwo a zarazem logistykę, sposób, w jaki przemieszczamy, składujemy i zabezpieczamy towary na całym świecie. Według DB Schenker i Cisco, zmiany zachodzące w zakresie transportu, magazynowania, odpraw celnych i dostaw na ostatniej mili są ogromne i już wpływają na biznes w skali globalnej. Celem obu firm jest wspólne przeprowadzenie transformacji i utrzymanie pozycji liderów innowacji  w swoich branżach. Połączone zespoły badają technologie, które wykorzystują nowe możliwości, aby optymalizować procesy magazynowe i transportowe. W magazynie  w Houston zostało otwarte wspólne Laboratorium Innowacji (Innovation Lab), którego zadaniem jest testowanie i skomercjalizowanie nowych rozwiązań dla logistyki.

DB Schenker i Cisco testują tam najnowocześniejsze technologie, takie jak:
  • rozwiązania oparte na czujnikach,
  • systemy lokalizacji w czasie rzeczywistym,
  • robotyka i automatyzacja,
  • inteligentne urządzenia,
  • analityka video,
  • rozszerzona rzeczywistość,
  • zarządzanie energią i aktywami,
  • rozpoznawanie twarzy.
Aplikacje opracowywane są zarówno przez Cisco, jak i DB Schenker. Po przyjęciu do Laboratorium Innowacji projektowane rozwiązania są testowane przez pracowników DB Schenker w środowisku magazynowym. W fazie testów zespół ocenia zarówno ich wykonalność techniczną, jak i potencjalną wartość w procesie magazynowania oraz z punktu widzenia łańcucha dostaw.
 
DB Schenker & Cisco 2
DB Schenker & Cisco 2
„Cieszymy się ze współpracy pomiędzy DB Schenker i Cisco w zakresie IoT i cyfryzacji dla logistyki. Opracowaliśmy wspólnie wiele technologii, naszym zdaniem przełomowych dla branży. Prace w Laboratorium Innowacji pozwoliły określić, w jaki sposób można opracować nowe rozwiązania, które zasadniczo zmienią obsługę logistyki i łańcucha dostaw. DB Schenker doskonale zna złożone wymagania dotyczące innowacyjnych rozwiązań logistycznych. Dzięki naszej wiedzy i ogromnemu zaangażowaniu wspieramy Cisco w kształtowaniu przyszłości logistyki” – powiedział Tom Schmitt, Chief Commercial Officer & Member of the Board Contract Logistics w DB Schenker.
 
Jak powiedział Jack Allen, Senior Director w Cisco Global Logistics, ”Cisco dąży do zmiany branży logistycznej. Korzenie jej technologii sięgają 700 lat. Wierzymy, że w dobie Internetu możemy dokonać transformacji wprowadzając nowe, cyfrowe rozwiązania. Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z najlepszymi firmami, takimi jak Schenker, aby naprawdę zmienić podejście do przemieszczania i magazynowania towarów na całym świecie. Współpraca w tych obszarach pozwoli nam radykalnie udoskonalić sposób, w jaki prowadzimy logistyczny biznes, mamy nadzieję, że pozwoli nam usprawnić logistykę w wymiarze globalnym.”
 
DB Schenker
Foto: DB Schenker

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018EMIL - 10-2018EMIL - 10-2018EMIL - 09-2018EMIL - 09-2018Zobacz więcej publikacji