Polecamy

Grupa Raben z podwójną nagrodą w plebiscycie Operator Logistyczny Roku

Grupa Raben
21 grudnia 2021
Grupa Raben z podwójną nagrodą w plebiscycie Operator Logistyczny Roku
operator_logistyczny_2021_all
W dniu 8 grudnia 2021 roku w Warszawie podczas dorocznego święta logistyki – Gali Logistyki, Transportu i Produkcji ogłoszone zostały wyniki XX edycji badania Operator Logistyczny Roku. Z przyjemnością informujemy, że dwie spółki Grupy Raben zostały nagrodzone podczas tego wydarzenia. Laureatem Srebrnego Godła została firma Raben Logistics Polska, a spółka Fresh Logistics Polska otrzymała tytuł Lidera Logistyki.

Operator Logistyczny Roku to badanie satysfakcji klientów operatorów logistycznych, które dostarcza obiektywnych informacji o zakresie i jakości usług logistycznych oferowanych na rynku. Badanie od dwudziestu lat prowadzi Data Group Consulting i Wydawnictwo Eurologistics.

Celem badania Operator Logistyczny Roku jest dostarczanie uczestnikom rynku wiedzy na temat oczekiwań klientów oraz poziomu wykonywania usług logistycznych. Na podstawie wyników badania powstaje ranking firm cieszących się największym zaufaniem klientów. Ranking służy promowaniu usług logistycznych najwyższej jakości.

Srebrne Godło dla Raben

Laureatem drugiej nagrody - Srebrnego Godła, tegorocznej dwudziestej edycji programu Operator Logistyczny Roku została firma Raben Logistics Polska. To jedyna firma notowana we wszystkich edycjach rankingu, czterokrotna dotąd zwyciężczyni programu: pierwszej jego edycji w 2002, ósmej w 2009, czternastej w 2015 i osiemnastej w 2019 roku.

Rok 2021 był dla nas rokiem jubileuszy: 90 lat działania Grupy Raben na europejskim rynki i 30 lat istnienia w Polsce. To także rok jubileuszowej 20 edycji badania Operator Logistyczny Roku. Dlatego bardzo się cieszę, że ten potrójny „rocznicowy" rok zwieńczyliśmy obecnością Raben Logistics Polska „na podium" wśród laureatów programu. Nagroda ta cieszy tym bardziej, że był to drugi rok pandemii z kolejną falą COVID, okres ożywienia gospodarczego, ale i nieprzewidywalnej oraz niestabilnej ekonomii. To czas, w którym zaufanie i zrozumienie między partnerami jest kluczowe. – komentuje Janusz Anioł, Dyrektor Generalny Raben Logistics Polska.

Firma skutecznie broni pozycji najbardziej konkurencyjnej firmy na rynku, nieustannie udoskonalając standard obsługi dostaw zgodnie z oczekiwaniami klientów.

W Raben myślimy o przyszłości nie tylko zabezpieczając zasoby na trudnym rynku, ale i nieustanie wprowadzając innowacje, automatyzując procesy, czy realizując sukcesywnie kolejne inwestycje. Wszystko to robimy w oparciu o proekologiczne rozwiązania, bo wiemy, że troszcząc się o środowisko troszczymy się o przyszłość następnych pokoleń. Naszymi priorytetami są niezmiennie stabilność i jakość współpracy, a naszą przewagą własna, międzynarodowa sieć dystrybucyjna w 14 krajach, kompleksowa oferta oraz umiejętność zaadaptowania się do nowej sytuacji i elastyczność czy otwartość na zmiany. Pracujemy zgodnie z hasłem „Twój partner w logistyce" (your partner in logistics) i nie są to słowa rzucane na wiatr. – dodaje Janusz Anioł.

Fresh Logistics – Lider Logistyki

Fresh Logistics Polska, laureat nagrody dla najlepszej firmy logistycznej w kategorii Standard obsługi nie do zastąpienia podczas tegorocznej dwudziestej edycji programu Operator Logistyczny Roku, to firma, która w tym samym 2002 roku, w którym powstała, przystąpiła do badania satysfakcji klientów w ramach pierwszej edycji tego programu. Uczestniczyła w badaniu przez kolejnych dziesięć edycji, zdobywając wiele wyróżnień. Nagrodę Lider Logistyki otrzymuje po raz drugi z kolei.

Fresh Logistics charakteryzuje przewaga techniczna na polu innowacyjności oraz informatyzacji i integracji systemów operacyjno-informatycznych. Dzięki takim zaawansowanym narzędziom, jak platforma komunikacyjna do składania zleceń, a także koncentracji na automatyzacji i digitalizacji procesów firma jest w stanie utrzymać status preferowanego partnera logistycznego największych sieci sprzedaży detalicznej w Polsce, mając stałe godziny awizacji. Fresh Logistics od lat realizuje program doskonalenia biznesu Better EveryDay, oparty o narzędzia lean management, skupiając się na realizowaniu procesów w taki sposób, aby budowały wartość dodaną dla klienta. W porównaniu ze wszystkimi badanymi firmami, ma najwyższą pozycję na rynku, na którym działa. W opinii klientów jest bezkonkurencyjnym liderem rynku logistyki produktów świeżych, niedającym się zastąpić przez innych operatorów usług logistycznych.

Miniony rok to dla nas czas ogromnych wyzwań – niestabilna sytuacja rynkowa, nowe regulacje prawne, potrzeba szybkiego przemodelowania procesów biznesowych. Wydawałoby się, że w tak trudnych czasach nie jest łatwo usatysfakcjonować najbardziej wymagających klientów. Otrzymana nagroda jest najlepszym dowodem na to, że jest to jednak możliwe. Cieszę się, że ten rok został uwieńczony tak prestiżowym wyróżnieniem. To ukoronowanie naszych wysiłków w zakresie konsekwentnego podnoszenia jakości świadczonych usług oraz budowaniu lojalności klientów. – komentuje Tomasz Olenderek, Dyrektor Generalny Fresh Logistics Polska.

Podczas badania ocenie poddawanych jest wiele elementów zarządzania firmą: potencjał konkurencyjny firmy, kompleksowość usług logistycznych, wykonanie założonych norm usług logistycznych, standard obsługi w ocenie kluczowych klientów, standard obsługi w ocenie ogółu klientów, pozycja lidera rynku w ocenie kluczowych klientów oraz pozycja lidera rynku w ocenie ogółu klientów. Przez odniesienie ocen jakości obsługi do potrzeb i oczekiwań klientów oraz do postrzegania przez nich całego otoczenia konkurencyjnego, program badawczy pozwala uczestnikowi zmierzyć pozycję rynkową.

Tegoroczna edycja badania satysfakcji klientów – Operator Logistyczny Roku po raz drugi została przeprowadzona w nadzwyczajnych warunkach, pomiędzy kolejnymi falami pandemii COVID-19. Realizacja terenowa XX edycji – podobnie jak poprzedniej – odbyła się nie w zwykłym terminie: koniec maja-początek lipca, lecz dużo później – od lipca do końca września 2021 roku.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji