Pilotażowy projekt automatycznej obsługi logistycznej

GXO Logistics
13 września 2021
Pilotażowy projekt automatycznej obsługi logistycznej
Fot. GXO Logistics
Pick-it-Easy Robot
GXO Logistics, Inc., największy na świecie operator logistyki kontraktowej rozpoczął pierwszy w branży pilotaż inteligentnej automatyzacji w swoim magazynie e-commerce w Tilburgu, w Holandii. Pilotażowy projekt firmy GXO z wykorzystaniem robota Pick-it-Easy został dostosowany do potrzeb jednego z kluczowych globalnych klientów, we współpracy z dostawcą zaawansowanych rozwiązań technologicznych w zakresie łańcucha dostaw KNAPP AG. Wprowadzony projekt jest pierwszym przykładem zastosowania robota Pick-it-Easy firmy KNAPP do zautomatyzowanej indukcji do przenośnika kieszeniowego w ramach obsługi logistycznej branży odzieżowej.
 
System wizyjny Pick-it-Easy oparty na sztucznej inteligencji (AI) rozpoznaje każdy produkt, określa optymalny punkt oraz prędkość jego pobrania, podczas gdy ramię umieszcza go w przenośniku kieszeniowym w celu odpowiedniego sortowania, grupowania i kierowania do stacji pakowania. Takie rozwiązanie stanowi odpowiedź na specyficzne wyzwania branży odzieżowej wynikające z ogromnej różnorodności rozmiarów, kształtów, materiałów, wagi i rodzajów opakowań jej produktów.
 
Sandeep Sakharkar, Dyrektor ds. Technologii w GXO, powiedział: "Jako lider innowacji w logistyce, nieustająco poszukujemy nowych rozwiązań automatyzacji, które usprawniają procesy związane z dystrybucją i realizacją zamówień. Udany pilotaż projektu w Tilburgu pozwala naszym klientom osiągać większe korzyści dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii."
 
Markus Posch, Kierownik ds. Automatyki i Robotyki w firmie KNAPP, podsumował: "Zakres działania robota Pick-it-Easy został dostosowany do złożonych potrzeb logistyki e-commerce. Cieszymy się, że wspólnie z GXO możemy tworzyć przełomowe rozwiązania dla branży odzieżowej."
 
Po udanym wdrożeniu pierwszego robota firmy KNAPP Pick-it-Easy, GXO planuje rozszerzyć zastosowanie tej technologii w Tilburgu wprowadzając kolejne cztery urządzenia.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji