Nowość STILL do obsługi wąskich korytarzy

Wojciech Podsiadły
8 września 2021
Nowość STILL do obsługi wąskich korytarzy
Fot. STILL
Wozek_VNA_STILL_NXV_1
W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na magazyny o wysokiej gęstości składowania firma STILL wprowadza na rynek wózek łączący cechy reach trucka i wózka VNA. Seria NXV pozwala efektywnie podnosić ładunki do 13,8 m przy wsparciu rozwiązań typowych dotychczas dla pojazdów systemowych.
 
Przeznaczone do pracy w wąskich korytarzach wózki nowej serii STILL NXV łączą cechy skoncentrowanego na ergonomii i wydajności wózka wysokiego składowania STLL FM-X z modułową konstrukcją i szeregiem usprawnień kojarzonych dotąd z wózkami systemowymi VNA takimi jak STILL MX-X. Efektywną obsługę ładunków o masie do 1 500 kg na wysokości sięgającej 13,8 m umożliwiają: system aktywnej stabilizacji ładunku ALS oraz system kamer i laserowych wskaźników. Wydajność przemieszczeń poziomych maksymalizuje system nawigacji i wsparcia jazdy STILL iGo pilot oraz układ napędowy pozwalający osiągać prędkość do 10,5 km/h. Dalsze usprawnienie pobierania palet możliwe jest dzięki obrotowej karetce i widłom teleskopowym.
 
Rozwój oferty produktowej STILL często realizowany jest za sprawą wdrażania w nowym kontekście rozwiązań, które wcześniej sprawdziły się w wózkach innego typu. NXV łączy najciekawsze cechy pojazdów użytkowanych z sukcesami w obsłudze magazynów o dużej gęstości składowania i proponuje kilka innowacyjnych usprawnień – mówi Krzysztof Pigla, specjalista ds. produktu STILL Polska. – To odpowiedź inżynierów STILL na rosnące zapotrzebowanie na wydajne i dostępne wózki pozwalające maksymalizować efektywność procesów intralogistycznych na konkurencyjnym rynku, jak na przykład branża e-commerce – dodaje.
 
Wozek_VNA_STILL_NXV_2
Fot. STILL
Wozek_VNA_STILL_NXV_2
Rozwiązanie zostało pilotażowo wdrożone w firmie Bad Heilbrunner GmbH & Co. KG. Przedsiębiorstwo zajmuje się m.in. zaopatrzeniem sklepów internetowych w lekarstwa ziołowe i zdrową żywność.
 
W Bad Heilbrunner obsługujemy w skali roku nawet 18 tys. palet – relacjonuje Dominik Szekeli, logistics manager firmy. – Chcąc być w stanie obsłużyć rosnące zapotrzebowanie na nasze produkty, stale rozwijamy rozwiązanie informatyczne oraz flotę intralogistyczną. To dlatego chętnie przetestowaliśmy NXV – dodaje.
 
Nowe rozwiązanie sprawdziło się w tych warunkach na tyle dobrze, że firma Bad Heilbrunner zdecydowała się na włączenie wózka VNA serii STILL NXV do swojej floty na stałe.
 
Wojciech Podsiadły

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji