NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Pierwsza edycja targów IntraMag Poland za nami

Red
12 marca 2020
Pierwsza edycja targów IntraMag Poland za nami
Fot. Log4.pl
Pierwsza edycja targów IntraMag Poland za nami
Tuż przed znaczącym oddziaływaniem koronowirusa w dniach 03-05 marca 2020 r. odbyły się po raz pierwszy Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw - IntraMag Poland w centrum wystawienniczym  Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. Z zachowaniem stosownych środków ostrożności impreza odbywały się równolegle V Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack oraz z Food Tech Expo, organizowane przez Ptak Warsaw Expo. Połączenie tych wydarzeń było doskonałą okazją do wymiany wiedzy o najnowszych rozwiązań stosowanych w gospodarce magazynowej i logistyce wewnętrznej.
 
Przygotowywane od początku jako wydarzenie o międzynarodowym charakterze, Targi IntraMag Poland to nowa impreza dedykowana logistyce wewnętrznej, magazynowaniu, nowoczesnym technologiom stosowanym w zarządzaniu łańcuchem dostaw oraz bezpieczeństwu w magazynie.
 
Profesjonaliści zajmujący się logistyką wewnętrzną mogli zapoznać się z oferta zaprezentowaną przez około trzydziestu wystawców przedstawiających swoje nowatorskie niekiedy rozwiązania. Austriacka firma Fronius opracowała prostownik do znacznie bardziej efektywnego energetycznie, jednocześnie oszczędniejszego ładowania baterii trakcyjnych. Nowatorski proces ładowania zmniejsza zużycie prądu oraz emisję CO2 oraz wydłuża żywotność baterii do wózków widłowych. Na targach zaprezentowano najnowszą generację prostowników linii Selectiva 4.0, dedykowaną do stacji ładowania akumulatorów.
 
Stoisko Fronius Polska
Fot. Log4.pl
Stoisko Fronius Polska
Dynamika rozwoju handlu internetowego zadziwia wszystkich obserwatorów rynku logistycznego, to obecnie największy potencjał napędowy rynku logistycznego. E-commerce w Polsce dynamicznie się rozwija, potrzebując zaplecza magazynowego oraz profesjonalnej obsługi.  Rosną wolumeny obsługiwanych paczek w sektorze KEP, gdzie e-commerce ma już ponad 50% udział w obrotach. Wpływa to na wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych do optymalizowania wszystkich procesów związanych z dostawą konsumentom zamówionych towarów. Niewątpliwie największy operator paczkomatów w Polsce, firma InPost zaprezentowała na targach swoje usługi. 

Szwedzka firma Swedmach, prezentowała kontenery samowyładowcze Tippo, które są świetnym rozwiązaniem dla hal produkcyjnych czy magazynowych, wszędzie tam gdzie transport wewnętrzny odbywa się z wykorzystaniem wózków widłowych.  Producent i największy dystrybutor tego typu kontenerów w Europie, ma najszerszą ofertę różnych kontenerów samowyładowczych dostosowanych do potrzeb środowiska pracy.
 
Stoisko firmy Niko Aleks
Fot. Log4.pl
Stoisko firmy Niko Aleks
Oferowane przez firmę Niko Alex  wózki marki Hangcha, to urządzenia dla klientów, którzy cenią sobie niezawodność i prostotę konstrukcji. Firma na sporej wielkości stoisku oferowała wózki czołowe spalinowe, elektryczne  oraz szeroką gamę wózków techniki magazynowej o zróżnicowanych technicznie parametrach i wyposażeniu. Zainteresowani mieli do wyboru wiele opcji od wynajmu krótko i długoterminowego po zakup w opcji leasingu. Firma świadczy usługi outsourcingu mając przygotowane opcjonalne pakiety operacyjne.
 
Stoisko Baoli
Fot. Log4.pl
Stoisko Baoli

Baoli to marka wózków widłowych należąca do grupy kapitałowej KION, oferowana klientom, których potrzeby transportowe nie angażują ekstremalnie sprzętu. Solidne wózki o dobrych parametrach technicznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników. Na stoisku prezentowano trzy rodzaje sprzętu, w ofercie firmy są czołowe wózki widłowe spalinowe i elektryczne, wózki techniki magazynowej oraz wózki paletowe z napędem wyposażone w baterie litowo-jonowe.

Bezpieczny transport w magazynie to ważny element operacji wewnętrznych, wymagający stosowania odpowiednich systemów zabezpieczających przed kolizjami i uszkodzeniami elementów wyposażenia magazynu. Powszechnie stosowane odboje są podstawowym elementem składowym całych systemów komunikacyjnych w magazynie. Firma Dancop jest czołowym producentem systemów z tworzywa sztucznego o wysokich właściwościach absorbcyjnych zderzeń  z wózkiem widłowym, co czyni te produkty bardzo atrakcyjnymi. Na stoisku prezentowano dwa nowe produkty z linii d-flekx, odznaczające się elastyczną ochroną. 

 
Prelekcja na temat resursu
Fot. Log4.pl
Prelekcja na temat resursu
Na zorganizowanym forum przedstawiono całe spektrum problematyki dotyczącej logistyki wewnętrznej i transportu. O bezpiecznej eksploatacji wózków widłowych mówił Krzysztof Dębski ekspert urządzeń transportu bliskiego w Urzędzie Dozoru Technicznego. Wystąpienie dotyczyło resursu wózków widłowych i jego umocowaniu w prawie oraz praktycznego podejścia do tego tematu. Wiele praktycznych tematów przewijało się jeszcze podczas kilkugodzinnego forum, gromadzą całkiem spora liczbę słuchaczy.
 
Pierwsza impreza może nie epatowała nowościami rynkowymi stosowanymi w gospodarce magazynowej, ale pokazała potencjał rynku i jego możliwości.  Dla wystawców i zwiedzających ważne jest, by być na bieżąco ze zmieniającymi się trendami, te było widać w tej może nie największej ale ciekawej wystawie.  Biznes  szuka sposobu na uelastycznienie procesów zachodzących w logistyce wewnętrznej. Czy wystawcy osiągnęli zamierzone cele, a zwiedzający zapoznali się z produktami, które chcieli zobaczyć? Czas pokaże.
Na stoisku Liugonga
Fot. Log4.pl
Na stoisku Liugonga
Polski rynek powierzchni magazynowej i przemysłowej rozwija się niezwykle dynamicznie, buduje się coraz więcej obiektów o powierzchniach przekraczających 100 tys. metrów kwadratowych. Szacuje się, że w bieżącym roku będzie już 20 mln metrów kwadratowych powierzchni przemysłowej i magazynowej klasy A. Podaż tej powierzchni osiągnie w bieżącym roku 4 mln metrów kwadratowych. To są wielkości, które sprawiają, że rozwój branży logistycznej nie jest zagrożony, wszak to dla zaspokojenia potrzeb podmiotów w niej działających powstają te nowoczesne obiekty.    

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2020EMIL - 03-2020EMIL - 02-2020EMIL - 02-2020EMIL - 01-2020EMIL - 01-2020EMIL - 12-2019EMIL - 12-2019Zobacz więcej publikacji