NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Wózki dla sadowników

Wózki dla sadowników
Wózki dla sadowników
Wózki dla sadowników
Wózki dla sadowników
Wózki dla sadowników
PROMAG
DostawcaPROMAG S.A.
MarkaPROMAG
Ręcznego prowadzeniaTak
Z podestem dla operatoraTak
Rok produkcjiNowy
Wysokość podnoszenia [mm]200
Szerokość korytarza roboczego [mm]4680-4933

Kontakt w sprawie oferty

PROMAG S.A.
ul. Romana Maya 11
61-371 Poznań
+48 61 655 82 00
+48 61 655 82 03
www.promag.pl
promag@promag.pl

Ostatnie lata w sadownictwie charakteryzuje szybki rozwój nowoczesnych obiektów do magazynowania warzyw i owoców. Zmiany te wiążą się z rosnącym zapotrzebowaniem na środki transportu wykorzystywane do prac za- i rozładunkowych, ułatwiających pracę sadownikom.

Najczęściej wybierane rozwiązania
Wózki widłowe czołowe elektryczne są najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w magazynach branży sadowniczej o dużym natężeniu ruchu, gdyż z jednej strony służą do obsługi regałów, w tym regałów wysokiego składowania a z drugiej strony można ich używać do rozładunku kontenerów i naczep.

Wózki elektryczne wywierają minimalny wpływ na środowisko pracy z uwagi na niski poziom hałasu, wibracji i brak emisji spalin, dlatego bez przeszkód można stosować je do pracy w pomieszczeniach zamkniętych. Zastosowanie w wózkach systemu napędowego opartego w 100% na silnikach prądu zmiennego (AC) zapewnia większą dynamikę jazdy i podnoszenia oraz pełną moc przy pracach z dużym obciążeniem. Zastosowane silniki prądu zmiennego zapewniają wyższą sprawność energetyczną, nie wymagają konserwacji oraz gwarantują trwałość i długi okres eksploatacji wózków.

Bezpieczeństwo oraz wydajność użytkowania wózków w standardzie zapewniają urządzenia kontrolujące prędkość jazdy w stosunku do skrętu koła sterującego, funkcje regeneracji energii podczas zwalniania, parkowania, jazdy po pochyłości, funkcję automatycznej redukcji prędkości opuszczania i podnoszenia masztu oraz czujnik obecności operatora.

W ofercie PROMAG S.A. znajdziecie Państwo szeroką gamę wózków widłowych trzykołowych o udźwigu od 800kg do 2000kg oraz wózków czterokołowych o udźwigu od 1500kg do 5000kg. Do pracy w wąskich korytarzach roboczych polecane są zwłaszcza wózki trzykołowe PREMIUM TRUCK , które mogą pracować również w regałach wjezdnych. Wózki te mogą być przystosowane do pracy w mroźniach i chłodniach. Dzięki swojej wysokości sprawdzają się również przy za- i rozładunku kontenerów. W standardzie posiadają system bocznego wysuwu baterii, automatyczną funkcję redukcji opuszczania masztu, mokre hamulce i czujnik obecności operatora.

Wózki widłowe elektryczne podnośnikowe - stosowane do prac w magazynach warzyw i owoców o małym i średnim natężeniu pracy. Najczęściej wybierane to wózki z elektrycznym napędem jazdy i podnoszenia, które całkowicie eliminują ręczną obsługę wózka.

Przykładem takiego wózka może być nowość w ofercie PROMAG S.A. – wózek Basic Truck z podnoszeniem na wysokość 2,5 m oraz 3,3 m. Wspomaga on prace transportowe oraz podnoszenie ładunków często o znacznej masie (udźwig 1000 kg). Istotne jest również sprawne i płynne sterowanie dzięki ergonomicznemu dyszlowi. Co więcej, użytkownik zwolniony jest z dodatkowych prac związanych z utrzymaniem wózka dzięki wbudowanej szczelnej, bezobsługowej baterii żelowej, a podzespoły uznanych marek (zespół sterujący firmy Curtis) pozwalają na proste serwisowanie wózka. Również czynności takie jak ładowanie wózka stają się wyjątkowo proste i bezproblemowe dzięki wbudowanemu prostownikowi. Wózek ten charakteryzuje się niewielkim promieniem skrętu, co sprawia że jest on zwrotny i wjedzie w każdy korytarz roboczy. Wózek Basic Truck jest zgodny z przepisami bezpieczeństwa pracy, a dodatkowo firma PROMAG S.A. zapewnia swoim klientom pomoc przy zgłaszaniu wózka do Urzędu Dozoru Technicznego.

Wózki paletowe z elektrycznym prowadzeniem- stanowią alternatywę dla tradycyjnych wózków paletowych, ułatwiając prace i eliminując użycie siły podczas ciągnięcia wózka dzięki elektrycznemu napędowi jazdy. Propozycją firmy PROMAG S.A. jest sprawdzony i najczęściej wybierany przez klientów firmy wózek Easy Truck. Płynna regulacja prędkości ułatwia manewrowanie i dopasowanie szybkości do zakresu wykonywanych czynności. Nie wymaga dodatkowych prac związanych z utrzymaniem dzięki bezobsługowemu silnikowi w technologii bezszczotkowej, szczelnej i bezobsługowej baterii AGM oraz wbudowanemu prostownikowi. Budowa akumulatorów AGM oparta na elektrolicie skupionym w matach z włókna szklanego wyklucza możliwość wycieku elektrolitu z uszkodzonego mechanicznie akumulatora. Należy podkreślić, że w przypadku stosowania tego typu baterii nie ma potrzeby posiadania specjalnej akumulatorni, czy też odpowiedniej wentylacji pomieszczeń.

Wózki paletowe ręczne – stanowią onenajpopularniejszą grupę wózków, zwane są również paleciakami lub pieskami. Często stosowane są jako wsparcie pracy innych środków transportu. Przy użyciu wózka paltowego owoce i warzywa mogą być transportowane zarówno w skrzyniopaletach, jak i w opakowaniach jednostkowych ustawianych na palecie zabezpieczonych folią. W branży spożywczej zalecane jest stosowanie wózków, ocynkowanych lub nierdzewnych, które zapewniają wysoką higienę pracy. Należy jednak pamiętać, że wózki nie mają bezpośredniego kontaktu z żywnością, więc swoje zadanie spełnią również tradycyjne wózki paletowe.

Więcej informacji o ofercie PROMAG S.A. znajdziecie Państwo na www.promag.pl.

Firma PROMAG S.A. działa na polskim rynku logistyki wewnętrznej od prawie 35 lat. Dewizą firmy jest kompleksowa obsługa Klientów w zakresie doradztwa, projektowania, dostawy, montażu, serwisu i przeglądów okresowych oferowanych urządzeń.

W ofercie firmy PROMAG S.A.  Klienci znajdą wszystko to, co jest niezbędne do sprawnego funkcjonowania magazynu i transportu wewnętrznego, a więc regały, wózki, doki przeładunkowe, suwnice, żurawie, dźwigniki, wciągniki, urządzenia i materiały do pakowania, palety, pojemniki, drabiny oraz meble metalowe.

Prawie na samym początku istnienia firmy zrodziła się idea, aby być jak najbliżej Klientów. W chwili obecnej sieć sprzedaży firmy to 10 Oddziałów i Centrala w Poznaniu.
 

Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 02-2019EMIL - 02-2019EMIL - 01-2019EMIL - 01-2019EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018Zobacz więcej publikacji