NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Wózki dla sadowników

Wózki dla sadowników
Wózki dla sadowników
Wózki dla sadowników
Wózki dla sadowników
Wózki dla sadowników
PROMAG
DostawcaPROMAG S.A.
MarkaPROMAG
Ręcznego prowadzeniaTak
Z podestem dla operatoraTak
Rok produkcjiNowy
Wysokość podnoszenia [mm]200
Szerokość korytarza roboczego [mm]4680-4933

Kontakt w sprawie oferty

PROMAG S.A.
ul. Romana Maya 11
61-371 Poznań
+48 61 655 82 00
+48 61 655 82 03
www.promag.pl
promag@promag.pl

Ostatnie lata w sadownictwie charakteryzuje szybki rozwój nowoczesnych obiektów do magazynowania warzyw i owoców. Zmiany te wiążą się z rosnącym zapotrzebowaniem na środki transportu wykorzystywane do prac za- i rozładunkowych, ułatwiających pracę sadownikom.

Najczęściej wybierane rozwiązania
Wózki widłowe czołowe elektryczne są najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w magazynach branży sadowniczej o dużym natężeniu ruchu, gdyż z jednej strony służą do obsługi regałów, w tym regałów wysokiego składowania a z drugiej strony można ich używać do rozładunku kontenerów i naczep.

Wózki elektryczne wywierają minimalny wpływ na środowisko pracy z uwagi na niski poziom hałasu, wibracji i brak emisji spalin, dlatego bez przeszkód można stosować je do pracy w pomieszczeniach zamkniętych. Zastosowanie w wózkach systemu napędowego opartego w 100% na silnikach prądu zmiennego (AC) zapewnia większą dynamikę jazdy i podnoszenia oraz pełną moc przy pracach z dużym obciążeniem. Zastosowane silniki prądu zmiennego zapewniają wyższą sprawność energetyczną, nie wymagają konserwacji oraz gwarantują trwałość i długi okres eksploatacji wózków.

Bezpieczeństwo oraz wydajność użytkowania wózków w standardzie zapewniają urządzenia kontrolujące prędkość jazdy w stosunku do skrętu koła sterującego, funkcje regeneracji energii podczas zwalniania, parkowania, jazdy po pochyłości, funkcję automatycznej redukcji prędkości opuszczania i podnoszenia masztu oraz czujnik obecności operatora.

W ofercie PROMAG S.A. znajdziecie Państwo szeroką gamę wózków widłowych trzykołowych o udźwigu od 800kg do 2000kg oraz wózków czterokołowych o udźwigu od 1500kg do 5000kg. Do pracy w wąskich korytarzach roboczych polecane są zwłaszcza wózki trzykołowe PREMIUM TRUCK , które mogą pracować również w regałach wjezdnych. Wózki te mogą być przystosowane do pracy w mroźniach i chłodniach. Dzięki swojej wysokości sprawdzają się również przy za- i rozładunku kontenerów. W standardzie posiadają system bocznego wysuwu baterii, automatyczną funkcję redukcji opuszczania masztu, mokre hamulce i czujnik obecności operatora.

Wózki widłowe elektryczne podnośnikowe - stosowane do prac w magazynach warzyw i owoców o małym i średnim natężeniu pracy. Najczęściej wybierane to wózki z elektrycznym napędem jazdy i podnoszenia, które całkowicie eliminują ręczną obsługę wózka.

Przykładem takiego wózka może być nowość w ofercie PROMAG S.A. – wózek Basic Truck z podnoszeniem na wysokość 2,5 m oraz 3,3 m. Wspomaga on prace transportowe oraz podnoszenie ładunków często o znacznej masie (udźwig 1000 kg). Istotne jest również sprawne i płynne sterowanie dzięki ergonomicznemu dyszlowi. Co więcej, użytkownik zwolniony jest z dodatkowych prac związanych z utrzymaniem wózka dzięki wbudowanej szczelnej, bezobsługowej baterii żelowej, a podzespoły uznanych marek (zespół sterujący firmy Curtis) pozwalają na proste serwisowanie wózka. Również czynności takie jak ładowanie wózka stają się wyjątkowo proste i bezproblemowe dzięki wbudowanemu prostownikowi. Wózek ten charakteryzuje się niewielkim promieniem skrętu, co sprawia że jest on zwrotny i wjedzie w każdy korytarz roboczy. Wózek Basic Truck jest zgodny z przepisami bezpieczeństwa pracy, a dodatkowo firma PROMAG S.A. zapewnia swoim klientom pomoc przy zgłaszaniu wózka do Urzędu Dozoru Technicznego.

Wózki paletowe z elektrycznym prowadzeniem- stanowią alternatywę dla tradycyjnych wózków paletowych, ułatwiając prace i eliminując użycie siły podczas ciągnięcia wózka dzięki elektrycznemu napędowi jazdy. Propozycją firmy PROMAG S.A. jest sprawdzony i najczęściej wybierany przez klientów firmy wózek Easy Truck. Płynna regulacja prędkości ułatwia manewrowanie i dopasowanie szybkości do zakresu wykonywanych czynności. Nie wymaga dodatkowych prac związanych z utrzymaniem dzięki bezobsługowemu silnikowi w technologii bezszczotkowej, szczelnej i bezobsługowej baterii AGM oraz wbudowanemu prostownikowi. Budowa akumulatorów AGM oparta na elektrolicie skupionym w matach z włókna szklanego wyklucza możliwość wycieku elektrolitu z uszkodzonego mechanicznie akumulatora. Należy podkreślić, że w przypadku stosowania tego typu baterii nie ma potrzeby posiadania specjalnej akumulatorni, czy też odpowiedniej wentylacji pomieszczeń.

Wózki paletowe ręczne – stanowią onenajpopularniejszą grupę wózków, zwane są również paleciakami lub pieskami. Często stosowane są jako wsparcie pracy innych środków transportu. Przy użyciu wózka paltowego owoce i warzywa mogą być transportowane zarówno w skrzyniopaletach, jak i w opakowaniach jednostkowych ustawianych na palecie zabezpieczonych folią. W branży spożywczej zalecane jest stosowanie wózków, ocynkowanych lub nierdzewnych, które zapewniają wysoką higienę pracy. Należy jednak pamiętać, że wózki nie mają bezpośredniego kontaktu z żywnością, więc swoje zadanie spełnią również tradycyjne wózki paletowe.

Więcej informacji o ofercie PROMAG S.A. znajdziecie Państwo na www.promag.pl.

Firma PROMAG S.A. działa na polskim rynku logistyki wewnętrznej od prawie 40 lat, dając swoim Klientom pewność, że ich intralogistyka sprosta wymaganiom rynku dziś i jutro. Dewizą firmy jest kompleksowa obsługa Klientów w zakresie doradztwa, projektowania, produkcji i integracji, dostawy i montażu, serwisu i przeglądów okresowych oferowanych urządzeń.

W ofercie firmy PROMAG S.A.  Klienci znajdą wszystko to, co jest niezbędne do efektywnego działania magazynu, a więc systemy transportu wewnętrznego i składowania, a w tym regały, wózki, przenośniki, doki przeładunkowe, suwnice, żurawie, dźwigniki, wciągniki, urządzenia i materiały do pakowania, palety, pojemniki, drabiny oraz meble metalowe.

Prawie na samym początku istnienia firmy zrodziła się idea, aby być jak najbliżej Klientów. W chwili obecnej sieć sprzedaży firmy to 10 Oddziałów i Centrala w Poznaniu. Dzięki tak gęstej sieci placówek firma może szybciej reagować na potrzeby Klientów. Towar do Klientów dystrybuowany jest z nowoczesnego Centrum Logistycznego w Koninku pod Poznaniem o powierzchni 24 000 metrów kwadratowych.


 

Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 10-2019EMIL - 10-2019EMIL - 09-2019EMIL - 09-2019EMIL - 08-2019EMIL - 08-2019EMIL - 07-2019EMIL - 07-2019Zobacz więcej publikacji