NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Układ Cyrkulacji Elektrolitu HAWKER

Układ Cyrkulacji Elektrolitu HAWKER
Enersys Sp. z o.o.

Kontakt w sprawie oferty

Enersys Sp. z o.o.
Ul. Leszczyńska 73
43-301 Bielsko-Biała
+48 33 822 52 90
+48 33 822 52 07
www.hawker.pl
marketing@pl.enersys.com

Akumulatory Hawker® wyposażone w układ cyrkulacji elektrolitu stają się coraz bardziej popularne. Ich stosowanie jest szczególnie wskazane w aplikacjach, w których przewidywane jest uzyskiwanie wysokiej wydajności, krótkie czasy ładowania oraz występują wysokie temperatury.

Budowa
W trakcie ładowania akumulatorów składniki kwasu zawarte w elektrodach wydostają się do wolnej przestrzeni wypełnionej elektrolitem. Ze względu na ich większy ciężar właściwy opadają one na dno ogniwa gdzie gromadzą się zwiększając ich stężenie. Najwyższy poziom utylizacji związków aktywnych wymaga jednolitego ciężaru właściwego elektrolitu na całej wysokości płyty. W technologiach opierających się na konwencjonalnym trybie ładowania można to osiągnąć  stosując nadmiarowe ładowanie po uzyskaniu stanu pełnego naładowania. Takie nadmiarowe doładowanie może spowodować obfite wydzielanie gazów, co z kolei może doprowadzić do uzyskania bardziej jednolitego ciężaru właściwego elektrolitu. Powyższy stan mógłby skutkować dłuższymi czasami ładowania, a w skutek tego, wyższymi kosztami zużycia energii oraz skróceniem żywotności akumulatorów. Zastosowanie cyrkulacji elektrolitu powoduje wymuszenie przepływu wewnątrz ogniwa dzięki wprowadzeniu strumienia powietrza atmosferycznego. Powietrze dostarczane jest za pośrednictwem pompy aeracyjnej i zespołu silnika umieszczonego w prostowniku, na akumulatorze lub w pojeździe – w zależności od zastosowania.

Cyrkulacja elektrolitu
Na system cyrkulacji elektrolitu, wykorzystującego zasadę AirLift, składa się układ rurek wbudowanych w ogniwo. Pompa przeponowa (membranowa) wprowadza słaby strumień powietrza do ogniwa, wywołując cyrkulację wewnątrz zbiornika ogniwa. Zapobiega to rozwarstwieniu elektrolitu i temperatury jak również prowadzi do optymalizacji procesu ładowania.

Zalety
• Oszczędność do 30% czasu ładowania
• Oszczędność do 20% zużycia energii elektrycznej w trakcie pojedynczego ładowania
• Redukcja temperatury elektrolitu o wartość do 10°C na jedno ładowanie
• Zapobieganie rozwarstwieniu elektrolitu i temperatury
• Zmniejszenie zużycia wody do 75%
• Wydłużenie przerw pomiędzy uzupełnieniami poziomu wody w elektrolicie
• Możliwość zastosowania bardziej ekonomicznych ładowarek ze względu na zmniejszony prąd znamionowy

Obliczanie sprawności
Przykład: Akumulator 80 V 620 Ah ładowarka typu Hawker, WoWa 50 Hz, 80V/125A
• Oszczędność energii na jedno ładowanie: 10 kWh
• Skrócenie czasu ładowania o 25%, z 8 godzin do około 6 godzin
• Oszczędność około 1 litra wody w trakcie jednego ładowania
• Wzrost temperatury w trakcie ładowania zredukowany o 10%

System ten znajduje zastosowanie w baterii Hawker Perfect Plus 

EnerSys Inc. to światowy lider w produkcji akumulatorów trakcyjnych i stacjonarnych. Stosowane najnowocześniejsze technologie wytwarzania ogniw akumulatorów plasuje firmę w czołówce najczystszych ekologicznie zakładów branży akumulatorowej na świecie. Fabryka akumulatorów jest obecna w Bielsku-Białej już od 1922 roku.

Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 07-2019EMIL - 07-2019EMIL - 06-2019EMIL - 06-2019EMIL - 05-2019EMIL - 05-2019EMIL - 04-2019EMIL - 04-2019Zobacz więcej publikacji