NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Bateria Hawker Water Less® 20

Bateria Hawker Water Less® 20
Bateria Hawker Water Less® 20
Bateria Hawker Water Less® 20
Bateria Hawker Water Less® 20
Enersys Sp. z o.o.
DostawcaEnersys Sp. z o.o.
MarkaEnersys Sp. z o.o.
Ilość cykli ładowania [szt.]1500
Napięcie [V]48

Kontakt w sprawie oferty

Enersys Sp. z o.o.
Ul. Leszczyńska 73
43-301 Bielsko-Biała
+48 33 822 52 90
+48 33 822 52 07

Kontakt handlowy
Sprzedaż i marketing tel. 33 822 52 90
www.hawker.pl
marketing@pl.enersys.com

Sukces rynkowy niskoobsługowej baterii Water Less® przyczynił się do dalszych prac rozwojowych, w efekcie których EnerSys® proponuje nowy, niskoobsługowy pakiet energii z wydłużonymi przerwami na uzupełnianie elektrolitu.

Nowy akumulator Hawker Water Less®20 posiada zdolność pracy przez 20 tygodni (do 100 cykli w warunkach średniego obciążenia), bez konieczności uzupełniania poziomu elektrolitu. Standardowe akumulatory, ładowane prostownikami 50Hz, wymagają dolewania wody co tydzień, zastosowanie więc Water Less 20 oznacza redukcję kosztów pracy o 90%! Water Less 20 dzięki zaawansowanym procesom produkcyjnym i z przeznaczeniem do pracy przy niskich i średnich obciążeniach podnosi efektywność i wydajność. Wskaźnik poziomu elektrolitu, zainstalowany na baterii informuje użytkownika o potrzebie uzupełnienia elektrolitu.

Konstrukcja ogniw
Wszystkie ogniwa baterii Hawker Water Less®20 są zbudowane w sprawdzonej technologii PzS. Płyty dodatnie wykonane są jako płyty pancerne przy wykorzystaniu nowoczesnych materiałów zwiększających efektywność ogniw. Płyty ujemne wykonane są jako kratkowe płyty pastowane. Wysokiej jakości separatory, oraz zwiększona ilość elektrolitu i zmniejszona wysokość progów naczynia zapewniają dodatkowe korzyści podczas użytkowania.

Wyposażenie standardowe
Mieszanie elektrolitu: zapewnia uzyskanie optymalnych osiągów, redukuje czas ładowania, zapobiega przegrzaniu baterii i gwarantuje maksymalne przedłużenie czasu użytkowania w bardziej wymagających warunkach pracy.
Wi-IQ®: Elektroniczne urządzenie, które dostarcza informacje o baterii w zakresie: pojemności, temperatury, napięcia znamionowego, prądu. Wskazuje także wahania napięć na baterii, co pozwala
zminimalizować interwencje serwisu.Wi-IQ wyposażone w modem pozwoli otrzymać szeroki zakres raportów. Prostowniki HF (zakres IQ) pozwalają na komunikację z baterią dzięki Wi-IQ.
Hawker Aquamatic™: System napełniania wodą, umożliwia uzupełnianie poziomu elektrolitu we wszystkich ogniwach z jednego centralnego punktu za pośrednictwem zintegrowanego układu napełniania.

Opcje
System zarządzania parkiem baterii: EnerSys®oferuje nowoczesne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające bezpośrednie zarządzanie parkiem akumulatorów.

Kluczowe parametry akumulatora:
• Zmniejszona obsługa: znacznie ograniczona częstotliwość uzupełniania elektrolitu
• Więcej elastyczności: odpowiedni do prostowników 50Hz i HF (z właściwie dobranym profilem ładowania)
• Więcej oszczędności: redukcja zużycia eletryczności podczas ładowania prostownikiem HF
• Wymiary: pełen zakres DIN, 4 typy BS
• Zmniejszona emisja CO2

Cyrkulacja elektrolitu
System cyrkulacji elektrolitu Hawker®, wykorzystujący zasadę działania AirLift, składa się z układu rurek osadzonych w ogniwach. Pompa przeponowa tłoczy do ogniw powietrze o niskim natężeniu przepływu powodując mieszanie elektrolitu wewnątrz ogniw. System ten zapobiega stratyfikacji (rozwarstwieniu) elektrolitu i zapewnia zoptymalizowanie przebiegu ładowania baterii.

Elastyczność w działaniu
Water Less®20 jest pakietem, dostarczanym w składzie: bateria, Wi-IQ i prostownik HF. Jeśli jednak użytkownik posiada odpowiedni prostownik z właściwym profilem ładowania, w skład zestawu wchodzi tylko bateria i Wi-IQ. Tym samym bateria Water Less 20 jest idealnym rozwiązaniem, zastępującym
zużyte już baterie WF200.
• Przerwy w dolewaniu wody zredukowane do okresów co 20 tygodni ( przy 80% stanu głębokiego rozładowania C5 –DOD C5-1 cykl w ciagu dnia, praca przez 5 dni w tygodniu) wymagają ładowania baterii prostownikiem, wyposażonym w pompę oraz o współczynniku ładowania 1,04.
• Aby to sprawdzić, należy zasięgnąć porady lokalnego oddziału serwisu.
• Odpowiedni profil ładowania powoduje zmniejszone o 33% pobieranie prądu podczas ostatniej fazy ładowania (standardowe obciążenie) co zmniejsza wymagania odnośnie wentylacji i umożliwia zdecentralizowane ładowanie baterii Water Less 20.

EnerSys Inc. to światowy lider w produkcji akumulatorów trakcyjnych i stacjonarnych. Stosowane najnowocześniejsze technologie wytwarzania ogniw akumulatorów plasuje firmę w czołówce najczystszych ekologicznie zakładów branży akumulatorowej na świecie. Fabryka akumulatorów jest obecna w Bielsku-Białej już od 1922 roku.

Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji