NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Opony antypoślizgowe Solideal Magnum NM Walnut

Camso S.A.
DostawcaCamso Polska S.A.
MarkaCamso S.A.
DostawcaCamso Polska S.A.
Nazwa handlowaWet grip

Kontakt w sprawie oferty

Camso Polska S.A.
Ul. Trakt Brzeski 35
05-077 Warszawa - Wesoła
+48 22 783 35 90
+48 22 783 35 82
www.camso.co
biuro@camso.co

Chłodnia czy mokre śliskie nawierzchnie to nietypowe warunki pracy dla wózka widłowego. Częste poślizgi opon to dodatkowa strata energii oraz zwiększone ryzyko przypadkowego uszkodzenia innych elementów. Niestety nie ma na rynku opon „zimowych” do wózków widłowych. Inżynierowie Grupy Solideal stawili czoło temu zagadnieniu, po wielu próbach z różnymi dodatkami stworzyli oponę zwiększającą przyczepność wózka widłowego pracującego w chłodni czy na innych mokrych i śliskich nawierzchniach o ponad 50% w porównaniu do standardowych opon.

Nie bez znaczenia jest tutaj bieżnik opony, dlatego do bieżnika opony Premium (Magnum) dodane zostały drobiny łupin orzecha włoskiego. Jak się okazało jest on na tyle twardy aby zwiększyć przyczepność, a jednocześnie na tyle elastyczny aby nie niszczyć bieżnika opony. W ten sposób powstała opona Wet Grip. W procesie produkcji łupiny są rozdrabniane do odpowiedniej wielkości zapewniające dobre trzymanie się w bieżniku. Zbyt małe cząstki szybko wypadałyby, a zbyt duże powodowałby rozrywanie się bieżnika. Opona typu Wet Grip może występować jako opona superelastyczna oraz opaska amortyzująca. Drobiny łupin orzecha występują w całej głębokości bieżnika, dzięki czemu podczas eksploatacji opona Wet Grip nie traci swoich właściwości.

Należy zwrócić uwagę, że opona Wet Grip nie likwiduje całkowicie efektu ślizgania się opon, a jedynie zwiększa znacząco przyczepność. Głównymi założeniami przy powstaniu opon typu Wet Grip było zwiększenie przyczepności ale równie ważne aby opony nie niszczyły czystych i gładkich nawierzchni. Dodatkowo opony mają obniżone opory toczenia oraz zwiększoną żywotność co wpływa na dłuższy okres eksploatacji. Opony superelastyczne Wet Grip doskonale sprawdzają się również w pojazdach lotniskowych. Opony Wet Grip dostępne są na zamówienie we wszystkich rozmiarach.

Camso, dawniej Camoplast Solideal, jest światowym liderem w dziedzinie projektowania, wytwarzania i dystrybucji ogumienia do pojazdów poza drogowych (Off-The-Road), felg przemysłowych, gąsienic gumowych i systemów podwozi na potrzeby transportu wewnętrznego, budownictwa, rolnictwa i sportów motorowych. 

Grupa zatrudnia na świecie ponad 7 500 pracowników, którzy w 100% angażują swój wysiłek w 11% światowego rynku opon i gąsienic (OTR). Prowadzi 4 własne centra badawczo-rozwojowe i 23 zakłady produkcyjne w Ameryce Północnej i Południowej, Europie oraz Azji. Camso jest dostawcą na pierwsze wyposażenie (OEM) do wiodących producentów maszyn i urządzeń, a dodatkowo poprzez swoją sieć sprzedaży w ponad 100 krajach świata prowadzi dystrybucję produktów na rynku wtórnym, w 24 przez własne spółki handlowe, w tym w Polsce.

Camso Polska S.A. jest oddziałem Camso z siedzibą w Kanadzie. Firma działa w Polsce od 1997r. oferując pełną gamę opon pneumatycznych, superelastycznych i opasek amortyzujących do wózków widłowych i urządzeń transportu wewnętrznego, a także opony i gąsienice gumowe do maszyn budowlanych i drogowych. 

Dodatkowo świadczy usługi w zakresie produkcji felg na indywidualne zamówienie do wózków widłowych, maszyn budowlanych oraz wypełniania opon pneumatycznych elastomerem. Oferuje również usługi serwisowe w zakresie montażu opon pełnych na felgi o średnicy od 8” do 33”.

Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018EMIL - 10-2018EMIL - 10-2018EMIL - 09-2018EMIL - 09-2018EMIL - 08-2018EMIL - 08-2018Zobacz więcej publikacji