NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Crown Seria ST/SX/WF 3000, wózki z operatorem pieszym

Crown-stsxwf3000_w przestrzeni_pracy_stanowiskowej
Crown-stsxwf3000_w magazynie
Crown_seri_wf3000
Crown_seri_stsxwf3000_jednostka napędowa
Crown-stsxwf3000_akcesoria
CROWN
DostawcaWDX S.A.
MarkaCROWN
Ręcznego prowadzeniaTak
Z podestem dla operatoraNie
Udźwig [kg]1000
Wysokość podnoszenia [mm]4250
Szerokość korytarza roboczego [mm]2310

Kontakt w sprawie oferty

WDX S.A.
ul. Taśmowa 7
02-677 Warszawa
+48 22 417 0 200
+48 22 853 17 48

Kontakt handlowy
Informacja handlowa +48 801 332 629 <> Serwis +48 22 417 0 212 <> info@wdx.pl
www.wdx.pl
office@wdx.pl
Gdy przestrzeń pracy jest zatłoczona i ograniczona, albo konieczne jest szybkie pobieranie i przewożenie produktów do wysyłki. Seria wózków podnośnikowych firmy Crown obejmuje rozwiązania idealne dla tych i innych zastosowań.  Wózki podnośnikowe firmy Crown zapewnią szybszy i bezpieczniejszy sposób podnoszenia, układania, organizowania i przemieszczania produktów lub sprzętu. Zapewniają one oszczędność czasu i kosztów.
 
Seria urządzeń zaprojektowana z naciskiem na elastyczność, umożliwiają niezwykle wydajną obsługę plastikowych i drewnianych palet, palet na płozach, metalowych kontenerów oraz koszy drucianych nawet w zatłoczonych miejscach. Wybór któregoś z wózków podnośnikowych firmy Crown to początek współpracy z jedną z wiodących na świecie firm specjalizujących się w rozwiązaniach do obsługi towarów. Stawiając na markę Crown, klient zyskuje liczne korzyści wynikające ze współpracy z firmą, która z zaangażowaniem konstruuje, projektuje i produkuje wózki, jak również oferuje obsługę techniczną na całym świecie.
 
Kompaktowa budowa i wieloletnie działanie
Wózki dyszlowe serii WF 3000 zostały opracowane z zamierzeniem dostarczenia użytkownikom takiej samej trwałości, niezawodności i prostoty stosowania, co nasze największe wózki dyszlowe przeznaczone do ciężkich prac. Dodatkowo wózki tej serii posiadają dożywotnią gwarancję na podwozie. Zwarta budowa idealnie sprawdza się w ciasnych przestrzeniach roboczych przy przenoszeniu ładunków o masie do 1200 kg. Rozwiązanie typu ?fork-over? umożliwia skuteczne przemieszczanie palet Euro i innych pojemników o otwartych spodach. Czteropunktowe zawieszenie zapewnia stabilność w trakcie przemieszczania ładunków. Innowacyjna dźwignia X10? i system trakcji w technologii SEM zapewniają precyzję sterowania.
 
Jednostka napędowa
Jednostka napędowa została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić jej dożywotnie i niezawodne użytkowanie w najbardziej wymagających zastosowaniach. W rzeczywistości zaprojektowano ją do stosowania w przeznaczonych do ciężkich prac wózkach paletowych o podwójnym udźwigu. Jednostka napędowa jest zamontowana w podwoziu wózka w stożkowych łożyskach rolkowych, charakteryzujących się równomiernym rozkładem obciążeń, co zmniejsza zużycie komponentów wózka i w efekcie skraca czas potrzebny na jego na konserwację i przestoje związane z naprawami.
 
Elektromagnetyczny hamulec
Jednostka napędowa jest wyposażona w elektromagnetyczny hamulec tarczowy uaktywniany sprężyną i zwalniany elektrycznie. Hamulec jest uruchamiany w zależności od pozycji dźwigni sterowania. Bęben i tarcza hamulca są łatwo dostępne w aspekcie ich kontroli lub wymiany części. Regeneracyjne hamowanie silnikiem wspomaga proces hamowania przyczyniając się do mniejszego zużycia komponentów systemu hamulcowego. Funkcja obejścia hamowania (BRAKE OVERRIDE) umożliwia jazdę (pełzanie) z dyszlem prowadzącym położonym w niemal pionowej pozycji.
 
Zasilanie
Zasilanie opiera się na 24-voltowym systemie elektrycznym, napędzającym mechanizm podnoszenia. Wykorzystanie silników SEM zapewnia doskonałe poziomy regulacji prędkości jazdy z ładunkiem i bez ładunku. Wybór baterii trakcyjnych do 192Ah ze zintegrowanym solidnym 30-amperowym prostownikiem i chowanym przewodem zasilającym.
 
Dźwignia sterowania
Nagrodzone rozwiązanie dźwigni X10® umożliwia skręcanie po łuku o krótkim promieniu przy niewielkim wysiłku. Wszystkie przyciski sterowania wózkiem mogą być obsługiwane dowolną ręką przy minimalnym zakresie ruchu dłoni i nadgarstka. Przyciski sygnalizacji dźwiękowej są wbudowane w rękojeść. Ergonomiczna manetka motylkowa ruchu naprzód/wstecz umożliwia precyzyjne manewrowanie.
 
Funkcja obejścia hamowania
Funkcja obejścia hamowania, dostępna w wózkach podnośnikowych firmy Crown, umożliwia jazdę (ruch powolny) z uchwytem w niemal pionowej pozycji, niewychodzącym poza obręb wózka. Zapewnia to imponującą łatwość manewrowania w skrajnie ciasnych miejscach.
 
Pewna kontrola
Unikalna konstrukcja dźwigni sterowania X10® pozwala na pełną kontrolę prędkości wózka w kierunku jazdy naprzód/wstecz przy użyciu dowolnej ręki.
Przełącznik królik/żółw umożliwia wybranie dwóch wstępnie zaprogramowanych prędkości jazdy w zależności od doświadczenia operatora i charakterystyki środowiska pracy.
 
Bezpieczeństwo
  • Doskonała widoczność_Przewaga nad innymi wózkami zaczyna się od najlepszej w branży widoczności końców wideł. Jest  ona wynikiem połączenia najniżej położonej jednostki zasilania z centralnie umieszczonym dyszlem. Rozmieszczanie ładunku jest usprawnione poprzez doskonałą widoczność wysięgników, końcówek wideł oraz samego ładunku z obu jego stron.
  • Lepsza zwrotność _Dzięki centralnie umieszczonemu dyszlowi w wózkach podnośnikowych firmy Crown operator znajduje się w bezpiecznej odległości od jednostki zasilania oraz zyskuje lepszą zwrotność i widoczność.
  • Bezpieczeństwo operatora _Bezpieczeństwo przede wszystkim. Jednym z jego elementów jest sposób umieszczenia dyszla, którego centralne położenie sprawia, iż operator znajduje się w stałej odległości od jednostki napędowej, niezależnie której ręki używa on do kierowania wózkiem. Nagrodzona jako rozwiązanie manetka motylkowa X10® wyposażona jest w przełącznik królik/żółw oraz włącznik autorewersu, działający w dowolnej pozycji dyszla.
 
Solidna konstrukcja
W wózkach podnośnikowych firmy Crown wykorzystano znacznie więcej stali niż w pojazdach innych producentów – od podwozia po maszt. Różnica jest zauważalna w 8-milimetrowym obrzeżu podwozia, panelach bocznych, górnej pokrywie akumulatora oraz wytrzymałej przekładni.
Przednia stalowa pokrywa została skonstruowana tak, aby chroniła wewnętrzne podzespoły podczas wykonywania najbardziej wymagających zadań.
 
Struktura masztu opiera się na opracowanej przez firmę Crown konstrukcji szynowej z belek dwuteowych oraz grubych, stalowych poprzecznicach, dzięki czemu zapewniona jest wysoka wytrzymałość i stabilność.
 
Zintegrowany solidny, 30-amperowy prostownik o wysokiej częstotliwości jest standardowym elementem wyposażenia wszystkich modeli.
 
Dodatkowe wyposażenie
Regulowane wysięgniki: swobodna regulacja wysięgników w zakresie od 865 do 1270 mm pozwala dostosować wózek do zmieniających się wymogów składowania. Standardowe wyposażenie modeli ST i SX.
Dostępnych jest wiele różnych wersji akumulatorów, m.in. bezobsługowe zestawy akumulatorów do 192 Ah oraz przemysłowe akumulatory z mokrymi ogniwami do 180 Ah.
Krata ochronna ładunku umożliwia stabilizację chwiejnych ładunków podczas jazdy, podnoszenia lub opuszczania.
Mechanizm przesuwu bocznego ze zintegrowanym systemem sterowania umożliwia operatorowi przesunięcie ładunku w lewo lub w prawo o maks. 100 mm. Włącznik mechanizmu przesuwu bocznego jest wbudowany w uchwyt X10? (tylko Akcesoria Work Assist modele SX).
Wskaźnik rozładowania akumulatora wyposażony jest w blokadę podnośnika i czasomierz.
Zdalne sterowanie podnoszeniem/opuszczaniem , możliwia operatorowi obsługę funkcji podnoszenia i opuszczania podczas używania wózka podnośnikowego jako pozycjonera.
 
Akcesoria serii Work Assist zostały zaprojektowane tak, aby praca operatorów była szybsza, łatwiejsza i bardziej wydajna.
WDX S.A. zajmuje czołową pozycję wśród polskich dostawców wózków widłowych. Oferujemy pełną gamę produktów Crown, Doosan i Combilift, a także wynajem oraz serwis wszystkich marek wózków widłowych. Dzięki temu otrzymacie Państwo wózki najwyższej jakości oraz gwarancję, że dzięki współpracy z naszymi doradcami przy wyborze wózków magazynowych unikniecie Państwo wielu problemów i kosztów.

Nasz eSklep wozki.wdx.pl pozwoli Państwu sprawdzić dostępność nowych i używanych wózków widłowych oraz zapoznać się z ofertą serwisu. Ponad 300 wózków widłowych jest dostępnych od ręki na sprzedaż oraz do wynajmu krótko- i długoterminowego. Serdecznie zapraszamy.

WDX S.A. jest spółką z ponad 25-letnim doświadczeniem w dostarczaniu zintegrowanych rozwiązań z zakresu wyposażenia magazynów, składowania i projektowania systemów logistycznych w transporcie wewnętrznym.
Inwestycja w magazyn opiera się na maksymalnym wykorzystaniu dostępnej jego przestrzeni. Dlatego zawsze doradzamy klientom współpracę już na etapie projektowania powierzchni magazynowych. Współpraca z naszymi specjalistami w zakresie regałów czy przenośników magazynowych pozwala uniknąć wielu problemów, kosztów oraz daje możliwość maksymalnej optymalizacji rozwiązań. WDX S.A. posiada własne biuro projektowe i nowoczesny zakład produkcyjny systemów składowania i transportu bliskiego o powierzchni 20 503 m2 i mocach produkcyjnych wynoszących 30 000 ton stali rocznie.

Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020Zobacz więcej publikacji