NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Modula Lift

Modula Lift z zewnętrzym oknem dostępowym
Modula Lift z zewnętrzym oknem dostępowym
Modula lift
Modula Lift z wewnętrzym oknem dostępowym
Modula Lift z podwójnym oknem wewnętrznym
Modula Lift
Modula Lift
MODULA
DostawcaBaumalog
MarkaMODULA
Wysokość [mm]do 16 100
Szerokość [mm]do 4517
Głębokość [mm]do 4058
Nośność półki [kg]do 990
Maksymalna wysokość towaru [mm]1295
Masa całkowita [kg]do 90 000

Kontakt w sprawie oferty

Baumalog
Ożarowska 40/42
05-850 Duchnice
+48 22 725 42 22
www.baumalog.pl
info@baumalog.pl

Automatyczne regały windowe Modula to jedne z najbardziej zaawansowanych i niezawodnych systemów regałów automatycznych na rynku.

Firma Modula produkcją regałów automatycznych zajmuje się od 1987 roku,  stale rozwijając się i wprowadzając innowacyjne rozwiązania, które obecnie dostępne są na 6 kontynentach, w ponad 50 krajach. Włoska firma wraz ze światową ekspansją stworzyła 3 nowoczesne ośrodki produkcyjne – we Włoszech, Stanach Zjednoczonych oraz Chinach, które zapewniają zdolność produkcyjną na poziomie 4000 maszyn rocznie, zatrudniając łącznie ponad 600 osób.

W Polsce autoryzowanym dealerem Modula jest firma Baumalog.

Modula jest idealnym rozwiązaniem do magazynowania wszelkich produktów przemysłowych, komponentów, części zamiennych czy narzędzi we wszystkich możliwych branżach. Korzystanie z regałów automatycznych Modula przynosi wymierne korzyści w postaci m. in. poprawy wydajności przedsiębiorstwa, wzrostu bezpieczeństwa pracy i większej ergonomii pracy dla operatorów.

 Regał Modula Lift występuje w wielu konfiguracjach pozwalających podapsować się do potrzeb każdego przedsiębiorstwa.

Model Lift może mieć od od 3,3 do 16,1 metra wysokości, a dzięki modułowej konstrukcji możemy rozbudować posiadany regał.

Regał automatyczny Modula Lift pozwala przechowywać artykuły o różnych wymiarach i masach - pólki regału mogą mieć szerokość od 1,5 do 4,1 metra a maksymalna ładowność każdej z nich może wynieść 990 kg

Dzięki regałom Modula wszystkie przedmioty mogą być przechowywane w jednym miejscu bez potrzeby chodzenia i szukania towarów po całym magazynie. Operator obsługuje regał za pomocą konsoli z dotykowym, kolorowym wyświetlaczem i intuicyjnym oprogramowaniem. Pobieranie lub uzupełnianie artykułów odbywa się w oknie dostępowym, które znajduje się na optymalnej wysokości z punktu widzenia ergonomii pracy. W regałach o dużej szerokości półki lub dla dużej liczby operacji polecamy konsolę przesuwną, którą operator zawsze ma pod ręką na całej szerokości okna dostępowego. Operator może być wspomagany przez szereg akcesoriów  – wskaźnik laserowy pokazuje dokładne położenie na półce potrzebnego artykułu, listwa alfanumeryczna nad oknem dostępowym wyświetla informacje o przedmiocie i pokazuje ile sztuk ma zostać pobranych lub uzupełnionych, dodatkowo do potwierdzenia lub identyfikacji towaru można wykorzystać czytniki kodów kreskowych 1D lub 2D.

Regały Modula mogą być wyposażone w jedno lub więcej okien dostępowych umożliwiających pracę z dwóch stronach regału, bądź na kilku poziomach budynku. W przypadku częstego pobierania i uzupełniania artykułów, polecany jest podwójny system dostarczania półki, w którym kolejna szuflada pojawia się u operatora chwilę po zakończeniu czynności z poprzednią.

Przy składowaniu ciężkich przedmiotów dobrym rozwiązaniem jest zewnętrzne okno dostępowe, które umożliwia pobieranie artykułów za pomocą suwnic lub manipulatorów, natomiast przy liniach produkcyjnych i montażowych  wiele przedsiębiorstw integruje regały Modula z robotami.

Do regałów windowych Modula dostępne są 4 opcje oprogramowania WMS integrowalnego z systemami ERP (SAP, Oracle, Microsoft, Comarch i inne).

Dane techniczne:

    Wysokość urządzeń: od 3 300 mm do 16 100 mm

    Skok wysokości: co 200 mm

    Regulacja wysokości półki: co 25 mm

    Szerokość półki: od 1500 mm do 4100 mm

    Głębokość półki: 654 mm lub 857 mm

    Maksymalna ładowność półki: 250 kg, 500 kg, 750 kg lub 990 kg

    Maksymalna ładowność całkowita: 90 000 kg

    Maksymalna wysokość artykułów: 695 mm

    Wydajność: do 120 cykli/h (w zależności od konfiguracji)

    Panel operatora: konsola z kolorowym ekranem dotykowym 10.4'' (Copilot)

    Liczba okien dostępowych: do 3, na tych samych lub różnych poziomach

    Typy okien dostępowych: wewnętrzne lub zewnętrzne, z pojedynczym lub podwójnym systemem dostarczania półki

    Automatyczna kontrola obciążenia półki

    Dynamiczne rozmieszczenie półek w zależności od wysokości składowanych artykułów

    Konstrukcja nośna ze stali ocynkowanej

    Napęd windy pasami zębatymi z oplotem stalowym i daszkowym zarysem zębów

    System prowadzenia windy za pomocą 6 rolek po każdej stronie

    Możliwość stosowania półek o różnych nośnościach

Baumalog Sp. z o.o. jest firmą inżynierską produkującą automatyczne systemy magazynowe i transportowe wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Konstruuje, wytwarza oraz uruchamia rozwiązania umożliwiające automatyzację procesów przetwarzania (głównie blach, profili, prętów i innych materiałów o dużych masach i gabarytach) oraz zwiększające efektywność procesów związanych z logistyką wewnętrzną, optymalizujące przepływ materiałów zarówno w procesie produkcyjnym jak i na etapie kompletacji i wysyłki. Dzięki własnemu zespołowi doświadczonych konstruktorów dostarczamy naszym klientom rozwiązania na najwyższym światowym poziomie odpowiadające ich konkretnym potrzebom. Jako autoryzowany dealer firmy Modula oferujemy także automatyczne regały windowe Modula przeznaczone do składowania lekkich i drobnych artykułów(do 990 kg na półkę). Dzięki naszym systemom magazynowym klienci mogą m.in.: ograniczyć powierzchnię magazynowania (nawet do 80%), skrócić czas operacji logistycznych, zyskać łatwy i szybki dostęp do składowanych artykułów, zintegrować je z maszynami ciągu technologicznego oraz systemami klasy WMS/ERP.

 W ofercie Baumalog znajdują się:

  • regały automatyczne do składowania arkuszy, dłużyc i ciężkich narzędzi
  • systemy składowania z użyciem układnicy magazynowej
  • systemy automatyzujące przetwarzanie arkuszy blach
  • oprogramowanie Baumalog do zarządzania artkułami i produkcją
  • automatyczne regały windowe Modula
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji