NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Modula Lift

Modula Lift z zewnętrzym oknem dostępowym
Modula Lift z zewnętrzym oknem dostępowym
Modula Lift
Modula lift
Modula Lift z wewnętrzym oknem dostępowym
Modula Lift z podwójnym oknem wewnętrznym
Modula Lift
Modula Lift
MODULA
DostawcaBaumalog
MarkaMODULA
Wysokość [mm]do 16 100
Szerokość [mm]do 4517
Głębokość [mm]do 4058
Nośność półki [kg]do 990
Maksymalna wysokość towaru [mm]1295
Masa całkowita [kg]do 90 000

Kontakt w sprawie oferty

Baumalog
Ożarowska 40/42
05-850 Duchnice
+48 22 725 42 22
www.baumalog.pl
info@baumalog.pl

Automatyczne regały windowe Modula to jedne z najbardziej zaawansowanych i niezawodnych systemów regałów automatycznych na rynku.

Firma Modula produkcją regałów automatycznych zajmuje się od 1987 roku,  stale rozwijając się i wprowadzając innowacyjne rozwiązania, które obecnie dostępne są na 6 kontynentach, w ponad 50 krajach. Włoska firma wraz ze światową ekspansją stworzyła 3 nowoczesne ośrodki produkcyjne – we Włoszech, Stanach Zjednoczonych oraz Chinach, które zapewniają zdolność produkcyjną na poziomie 4000 maszyn rocznie, zatrudniając łącznie ponad 600 osób.

W Polsce autoryzowanym dealerem Modula jest firma Baumalog.

Modula jest idealnym rozwiązaniem do magazynowania wszelkich produktów przemysłowych, komponentów, części zamiennych czy narzędzi we wszystkich możliwych branżach. Korzystanie z regałów automatycznych Modula przynosi wymierne korzyści w postaci m. in. poprawy wydajności przedsiębiorstwa, wzrostu bezpieczeństwa pracy i większej ergonomii pracy dla operatorów.

 

 Regał Modula Lift występuje w wielu konfiguracjach pozwalających podapsować się do potrzeb każdego przedsiębiorstwa.

Model Lift może mieć od od 3,3 do 16,1 metra wysokości, a dzięki modułowej konstrukcji możemy rozbudować posiadany regał.

Regał automatyczny Modula Lift pozwala przechowywać artykuły o różnych wymiarach i masach - pólki regału mogą mieć szerokość od 1,5 do 4,1 metra a maksymalna ładowność każdej z nich może wynieść 990 kg

 

Dzięki regałom Modula wszystkie przedmioty mogą być przechowywane w jednym miejscu bez potrzeby chodzenia i szukania towarów po całym magazynie. Operator obsługuje regał za pomocą konsoli z dotykowym, kolorowym wyświetlaczem i intuicyjnym oprogramowaniem. Pobieranie lub uzupełnianie artykułów odbywa się w oknie dostępowym, które znajduje się na optymalnej wysokości z punktu widzenia ergonomii pracy. W regałach o dużej szerokości półki lub dla dużej liczby operacji polecamy konsolę przesuwną, którą operator zawsze ma pod ręką na całej szerokości okna dostępowego. Operator może być wspomagany przez szereg akcesoriów  – wskaźnik laserowy pokazuje dokładne położenie na półce potrzebnego artykułu, listwa alfanumeryczna nad oknem dostępowym wyświetla informacje o przedmiocie i pokazuje ile sztuk ma zostać pobranych lub uzupełnionych, dodatkowo do potwierdzenia lub identyfikacji towaru można wykorzystać czytniki kodów kreskowych 1D lub 2D.

Regały Modula mogą być wyposażone w jedno lub więcej okien dostępowych umożliwiających pracę z dwóch stronach regału, bądź na kilku poziomach budynku. W przypadku częstego pobierania i uzupełniania artykułów, polecany jest podwójny system dostarczania półki, w którym kolejna szuflada pojawia się u operatora chwilę po zakończeniu czynności z poprzednią.

Przy składowaniu ciężkich przedmiotów dobrym rozwiązaniem jest zewnętrzne okno dostępowe, które umożliwia pobieranie artykułów za pomocą suwnic lub manipulatorów, natomiast przy liniach produkcyjnych i montażowych  wiele przedsiębiorstw integruje regały Modula z robotami.

Do regałów windowych Modula dostępne są 4 opcje oprogramowania WMS integrowalnego z systemami ERP (SAP, Oracle, Microsoft, Comarch i inne).

 

Dane techniczne:

    Wysokość urządzeń: od 3 300 mm do 16 100 mm

    Skok wysokości: co 200 mm

    Regulacja wysokości półki: co 25 mm

    Szerokość półki: od 1500 mm do 4100 mm

    Głębokość półki: 654 mm lub 857 mm

    Maksymalna ładowność półki: 250 kg, 500 kg, 750 kg lub 990 kg

    Maksymalna ładowność całkowita: 90 000 kg

    Maksymalna wysokość artykułów: 695 mm

    Wydajność: do 120 cykli/h (w zależności od konfiguracji)

    Panel operatora: konsola z kolorowym ekranem dotykowym 10.4'' (Copilot)

    Liczba okien dostępowych: do 3, na tych samych lub różnych poziomach

    Typy okien dostępowych: wewnętrzne lub zewnętrzne, z pojedynczym lub podwójnym systemem dostarczania półki

    Automatyczna kontrola obciążenia półki

    Dynamiczne rozmieszczenie półek w zależności od wysokości składowanych artykułów

    Konstrukcja nośna ze stali ocynkowanej

    Napęd windy pasami zębatymi z oplotem stalowym i daszkowym zarysem zębów

    System prowadzenia windy za pomocą 6 rolek po każdej stronie

    Możliwość stosowania półek o różnych nośnościach

Baumalog jest polską firmą inżynierską, konstruującą oraz wytwarzającą automatyczne systemy magazynowe i transportowe wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Firma działa na rynku od 2011 r. Z  jej rozwiązań korzystają klienci z Polski, Europy jak i całego świata.

Baumalog jest również autoryzowanym dealerem włoskiej firmy Modula – producenta automatycznych regałów windowych.

Baumalog posiada własne biuro konstrukcyjne co pozwala w każdym przypadku dostosować  parametry i rozwiązania do indywidualnych potrzeb klienta – od doradztwa, poprzez przygotowanie koncepcji, konstrukcję, wytwarzanie, po uruchomienie i serwis.

Klientami firmy są głównie przedsiębiorstwa sektora metalowego i stalowego, używające w procesach produkcyjnych materiałów o dużych gabarytach i masach jak arkusze blach, matryce oraz dłużyce typu profile, pręty czy rury.

Oferta:

  • Regały automatyczne MonoTower i TwinTower do składowania dłużyc lub blach
  • System z użyciem układnicy magazynowej do składowania dłużyc lub blach
  • Magazyn komorowy do składowana bardzo dużych ilości elementów dłużycowych
  • Automatyczne regały windowe Modula do składowania drobnych przedmiotów (do 990 kg na półkę)
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 08-2021EMIL - 08-2021EMIL - 07-2021EMIL - 07-2021EMIL - 06-2021EMIL - 06-2021EMIL - 05-2021EMIL - 05-2021Zobacz więcej publikacji