NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Prostownik SHF 250 EnerSys

Prostownik SHF 250 EnerSys
Enersys Sp. z o.o.
DostawcaEnersys Sp. z o.o.
MarkaEnersys Sp. z o.o.
Częstotliwość pracy100Hz

Kontakt w sprawie oferty

Enersys Sp. z o.o.
Ul. Leszczyńska 73
43-301 Bielsko-Biała
+48 33 822 52 90
+48 33 822 52 07
www.hawker.pl
marketing@pl.enersys.com

Różnorodność baterii trakcyjnych oferowanych do wózków przemysłowych jest obecnie bardzo duża. Często baterie projektowane są dla specjalnych rozwiązań i w połączeniu z odpowiednim prostownikiem stanowią nierozłączny system. Dlatego prostownik musi być właściwie dopasowany do baterii. Technika ładowania musi brać pod uwagę charakterystykę baterii i jej zastosowanie. Jest to decydujący czynnik dla ekonomicznego eksploatowania baterii.

Prostowniki wysokiej częstotliwości typu SHF przewidziane są dla wszystkich rodzajów baterii z ciekłym elektrolitem oraz dla bloków z regulowanym zaworem (z elektrolitem żelowym, AGM). Uzyskano to dzięki możliwości zmiany ustawień mikroprocesorowego układu sterowania. Urządzenia te charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i niewielką masą. Zastosowany profil ładowania IUIA zapewnia optymalizację procesu ładowania. Bateria ładowana jest maksymalnym dopuszczalnym prądem aż do osiągnięcia napięcia gazowania. Napięcie to jest następnie utrzymywane na stałym poziomie aż do spadku wartości prądu do wartości granicznej specyficznej dla każdego typu baterii. Prostownik dokona pełnego naładowania baterii w okresie 8 do 14 godzin, w zależności od relacji pomiędzy wybranym rozmiarem prostownika oraz pojemnością baterii.

Wysoka sprawność oraz bliski jedności współczynnik mocy decydują o niskim prądzie wejściowym. Dzięki temu możliwe staje się ładowanie większych baterii za pomocą urządzenia zasilanego
z jednej fazy. 

Przebieg procesu ładowania ilustrowany jest za pomocą trójkolorowego wskaźnika zbudowanego z diod LED:

Oznaczenie kolorów:
- Bursztynowy: ładowanie
- Zielony: ładowanie zakończone
- Migający czerwony: błąd

Właściwości i korzyści

  • Programowalne profile ładowania: dostosowanie profilu ładowania dla różnych typów baterii
  • Kompatybilność elektromagnetyczna: produkty zgodne z EN61000-6-3 (środowisko mieszkalne, handlowe oraz lekko uprzemysłowione) oraz EN61000-6-2 (środowisko przemysłowe)
  • Automatyczne ładowanie wyrównujące: zapewnia pełne naładowanie baterii i gotowość do użycia.
  • W pełni zautomatyzowane działanie: automatyczny reset i uruchamianie.
  • Opóźniony start ładowania: zapewnia bezpieczne podłączenie baterii
  • Wskaźnik diodowy: przedstawia stopień naładowania oraz stany awaryjne, z opcją zdalnych wskazań.
  • Łatwość instalacji: wtyczka oraz gniazdo 13A dla prostowników przeznaczonych do montażu na ścianie oraz kabel spiralny z wtyczką 13A dla jednostek przeznaczonych do zabudowy.
  • Zabezpieczenie przed uszkodzeniem spowodowanym błędnym podłączeniem baterii lub prostownika oraz błędem operatora.
  • Rozwiązanie kompaktowe: prostownik może być wbudowany jak również montowany naściennie.
  • Blokada bezpieczeństwa: eliminuje niebezpieczeństwo uruchomienia maszyny napędzanej akumulatorami podczas gdy urządzenie ładujące jest wciąż podłączone do sieci zasilającej.

EnerSys Inc. to światowy lider w produkcji akumulatorów trakcyjnych i stacjonarnych. Stosowane najnowocześniejsze technologie wytwarzania ogniw akumulatorów plasuje firmę w czołówce najczystszych ekologicznie zakładów branży akumulatorowej na świecie. Fabryka akumulatorów jest obecna w Bielsku-Białej już od 1922 roku.

Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 06-2020EMIL - 06-2020EMIL - 05-2020EMIL - 05-2020EMIL - 04-2020EMIL - 04-2020EMIL - 03-2020EMIL - 03-2020Zobacz więcej publikacji