NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Ochrona kluczowych przesyłek medycznych w UPS

3 marca 2014
Ochrona kluczowych przesyłek medycznych w UPS
Ochrona kluczowych przesyłek medycznych w UPS

Firma UPS wprowadziła usługę UPS Proactive ResponseTM Secure na kluczowych europejskich rynkach. Jest to rozwiązanie, które łączy monitorowanie przesyłek i zarządzanie ryzykiem w celu ograniczenia strat i ochrony cennych produktów wrażliwych na czas i temperaturę znajdujących się w transporcie. Nowa usługa pomaga kluczowym przesyłkom dotrzeć do celu nawet w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń i zapewnia pokrycie potencjalnych strat, jeśli produkty ulegną uszkodzeniu lub zepsuciu.

Jak wynika z niedawno przeprowadzonego badania UPS Pain in the Chain, które zapewnia wgląd w kluczowe problemy firm medycznych związane z łańcuchem dostaw, ponad połowa dyrektorów uważa, że uszkodzenia i psucie się produktów mają znaczny wpływ na działalność ich firm. Jednocześnie 61 proc. twierdzi, że ubezpieczanie przesyłek jest strategią, która pozwala rozwiązać problem ochrony produktów w coraz bardziej złożonym środowisku logistycznym.

„Klienci z branży medycznej znajdują się pod ogromną presją, aby chronić swoje produkty w całym łańcuchu dostaw — powiedział Daniel Gagnon, dyrektor ds. strategii i marketingu medycznego, UPS Europe. — Usługa UPS Proactive Response Secure pozwala zidentyfikować przesyłki zagrożone opóźnieniem i podjąć działania zaradcze, co zapewnia klientom nowy poziom ochrony przesyłek kluczowych”.


Usługa UPS Proactive Response Secure wykorzystuje zaawansowane technologie, aby wykrywać potencjalne zakłócenia dostaw w czasie niemal rzeczywistym. W razie jakichkolwiek opóźnień UPS reaguje automatycznie zgodnie z predefiniowanymi instrukcjami, aby zabezpieczyć przesyłkę. Usługa pokrywa dodatkowe koszty ewentualnych interwencji, w tym wstępnie uzgodnionych procedur utrzymania odpowiedniej temperatury (uzupełnienie lodu, przechowywanie w chłodni) albo ekspresowej wysyłki w tym samym dniu. Usługa obejmuje także odszkodowanie w mało prawdopodobnym przypadku uszkodzenia lub utraty przesyłki.

Nowa usługa UPS Proactive Response Secure to optymalne rozwiązanie dla transportu przesyłek medycznych, w tym specjalistycznych leków, materiałów biologicznych, próbek diagnostycznych, wszczepialnych materiałów chirurgicznych oraz prób klinicznych. Jest dostępna w ramach usług UPS Express w granicach następujących krajów i między nimi: Austria, Belgia, Francja, Niemcy, Irlandia, Włochy, Luksemburg, Holandia, Portugalia, Hiszpania, Szwajcaria, Wielka Brytania oraz Stany Zjednoczone i Portoryko.

Źródło: UPS

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020EMIL - 11-2020EMIL - 11-2020EMIL - 10-2020EMIL - 10-2020Zobacz więcej publikacji