Polecamy

Obiekt Typu BTS Dla Internetowego Centrum Handlowego Mall

5 listopada 2014
Obiekt Typu BTS Dla Internetowego Centrum Handlowego Mall
Obiekt Typu BTS Dla Internetowego Centrum Handlowego Mall

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, poinformował dzisiaj o podpisaniu umowy dotyczącej budowy obiektu magazynowego typu build-to-suit (BTS) o powierzchni 31 000 metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Prague-Jirny z firmą Mall.cz.

Mall.cz, internetowy sklep oferujący towary codziennego użytku i sprzęt elektroniczny, przeniesie się do szytego na miarę budynku z antresolami, galerią i indywidualnie zaprojektowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Budynek z wysokością w świetle 12,5 metra, ultrapłaską posadzką i dachowymi panelami świetlnymi jest wyposażony w instalację monitorowania zużycia energii, klimatyzację oraz system elektrycznie sterowanych zewnętrznych żaluzji przeciwsłonecznych.

„Cieszymy się, że możemy odgrywać kluczową rolę w rozwoju branży e-commerce w regionie” – powiedział Martin Polak, senior vice president i country manager Prologis w Czechach i na Słowacji. „Umowa odzwierciedla trend wśród firm z branży handlu elektronicznego, które poszukują specjalistycznych obiektów logistycznych, aby sprawnie zaspakajać rosnący popyt na towary i usługi oferowane za pośrednictwem Internetu.”

Prologis Park Prague-Jirny oferuje 212 000 metrów kwadratowych powierzchni i może być rozbudowany o dalsze 120 000 metrów kwadratowych. Wynajęty w 97 procentach park jest położony 20 kilometrów na wschód od Pragi i ma bezpośrednie połączenie z autostradą D11, co umożliwia sprawną dystrybucję towarów na rynek lokalny i do sąsiadujących krajów.


„Nasza decyzja o przeprowadzce do nowego centrum dystrybucyjnego była podyktowana koniecznością poprawy rentowności oraz zagwarantowania terminowości obsługi naszych klientów” – powiedział Oldrich Petranek, International Operations Director w Mall.cz. „Potrzebowaliśmy zaawansowanej, dostosowanej do naszych potrzeb powierzchni dystrybucyjnej w najlepszej lokalizacji. Prologis Park Prague-Jirny spełnia te warunki”.

W transakcji pośredniczyła agencja nieruchomości DTZ.

Prologis jest właścicielem i zarządcą portfolio ponad 1,2 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznej i dystrybucyjnej w Czechach i na Słowacji. Działając aktywnie w pięciu krajach w Europie Środkowo-Wschodniej (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja i Rumunia) z portfolio 4,1 miliona metrów kwadratowych, Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w tym regionie. (stan na 30 września 2014 roku).

Źródło: Prologis
Foto: Prologis Park Prague-Jirny DC5

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji