Panattoni dla polskiego sklepu internetowego z meblami i artykułami dekoracyjnymi

Panattoni
2 listopada 2020
Panattoni dla polskiego sklepu internetowego z meblami i artykułami dekoracyjnymi
Fot. Panattoni
Panattoni_Selsey

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych, z kolejną realizacją dla e-commerce. Prężnie rozwijający się polski sklep internetowy z meblami i artykułami dekoracyjnymi – Selsey – wynajął 11 500 m kw. w City Logistics Wrocław I. Obiekt będzie wsparciem sprzedaży internetowej firmy, która dostarcza swoje towary na 10 rynków europejskich. Budynek powstał zgodnie z założeniami certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good. W podpisaniu transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza AXI IMMO.

Panattoni napędza rozwój. City Logistics Wrocław I jest otwarty na e-commerce. Polska firma Selsey, zajmująca się sprzedażą internetową mebli i artykułów dekoracyjnych, zyskuje doskonałą lokalizację – w centrum Europy oraz blisko zarówno południowej i zachodniej granicy państwa. Pozwoli to wesprzeć sprzedaż internetową na 10 rynków europejskich, w których działa Selsey – w tym Niemcy, Rumunię, Belgię, czy Włochy.

"Potrzebowaliśmy nowoczesnej przestrzeni magazynowej do zmiany dotychczasowej infrastruktury i logistyki" - mówi Mirosław Mikołajczak, CEO Selsey.pl. i dodaje: "Rozwijamy się szybko i współpracę z Panattoni traktujemy jako odpowiedź nie tylko na nasze potrzeby, ale także oczekiwania klientów. Wierzymy, że dzięki temu znacznie przyśpieszymy realizację zamówień i uzyskamy miejsce uzyskamy miejsce na rozwój nowych kategorii produktowych takich jak ogród czy produktów o mniejszych gabarytach, w które inwestujemy".

We wrocławskim parku firma wynajęła 11 500 m kw., z czego powierzchnia magazynu wyniesie 10 971 m kw., a biura ok. 500 m kw. Zapotrzebowanie na nowoczesny obiekt wyniknął z błyskawicznego rozwoju firmy – Selsey rok do roku rośnie o 50 procent. Firma znalazła się zestawieniu Finacial Times 1000: Europe’s Fastest Growing Companies 2020, zajmując 23 miejsce pośród firm z branży e-commerce. Doświadczenie Panattoni w realizacjach dla sprzedaży internetowej przekonała Selsey, które skorzysta również z rozwiązań ekologicznych, takich jak oświetlenie LED, czy stacje ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt został dostarczony czwartym kwartale br. i przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie Very Good.

Według raportu PKO Banku Polskiego z lipca br. udział e-commercu w sprzedaży mebli na świecie rośnie błyskawicznie, w 2019 roku stanowiąc 7,9 proc. przychodu całej branży, by, według prognoz, osiągnąć 10,8 proc. w 2023 roku. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda w Polsce, gdzie udział e-commerce’u w przychodach wzrośnie w tym okresie z 7,7 proc. do 12,3 proc. Ponadto eksport branży meblarskiej z Polski wzrósł na w latach 2015 – 2019 z 9,85 mld euro do 13,12 mld euro. Jak komentuje Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni: „To pokazuje jak doskonale przewidziała kierunek rynku firma Selsey, która stale się rozwija i bardzo nas cieszy, że możemy do tego rozwoju dołożyć swoją cegiełkę” i dodaje: „W City Logistics Wrocław I spotkali się dwaj eksperci w dziedzinie e-commerce’u i doświadczenie obu stron musi zaprocentować, a na działalności takich firm jak Selsey zyska również polska gospodarka”.

Kluczowym aspektem dla międzynarodowej działalności Selsey będzie lokalizacja City Logistics Wrocław I. Park znajduje się w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz 2 km od Autostrady A4 – łączącej granicę południowo-wschodnią i południowo-zachodnią z Niemcami, z którą dzieli obiekt ok. 160 km. Ponadto 13 km od kompleksu znajduje się port lotniczy. Park posiada też atut lokalny. Dzięki odległości zaledwie 8 km od centrum Wrocławia, można do niego dotrzeć komunikacją miejską. Lokalizacja pozwoli również na lepszą ekspozycję firmy.

Powierzchnia dla Selsey została dostarczona w ramach drugiego etapu budowy City Logistics Wrocław I, po którym kompleks osiągnął ok. 48 000 m kw. Docelowo realizacja obejmie 6 hal magazynowych, zajmujących łącznie ponad 100 000 m kw. Projekt architektoniczny parku może zostać elastycznie dostosowany do potrzeb najemcy zarówno pod kątem specyfikacji technicznej, jak również powierzchni poszczególnych pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych i socjalno-biurowych. Elastyczne wnętrza obiektów uzupełniają przestronne place manewrowe oraz wygodne parkingi.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji