Polecamy

Nowy Prezes CHEP Europe

6 października 2015
Nowy Prezes CHEP Europe
Nowy Prezes CHEP Europe

James McCarthy opuszcza stanowisko prezesa w firmie CHEP Europe po siedmiu i pół latach współpracy, a jego miejsce zajmuje Michael Pooley, który uprzednio kierował placówkami CHEP w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a także zespołem ds. sprzedaży i obsługi klientów w USA.

Peter Mackie, prezes Grupy CHEP ds. zarządzania operacjami w zakresie palet na świecie, powiedział: „James McCarthy wykonał wspaniałą pracę kierując CHEP Europe, umożliwiając bliższą współpracę firmy z jej klientami, nadzorując wdrażanie szeregu nowych rozwiązań w zakresie usług paletowych oraz rozwijając świadomość firmy mającą na celu wspieranie działań naszych klientów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. W imieniu całej firmy CHEP życzymy Jamesowi oraz jego rodzinie wszystkiego, co najlepsze. Jednocześnie z radością witamy na stanowisku Mike’a Pooley’a. W trakcie piastowania stanowiska kierownika działu sprzedaży i obsługi klienta w CHEP USA, Mike odegrał integralną rolę w umacnianiu relacji z kluczowymi klientami oraz napędzaniu naszych zespołów do działania. Jego nominacja na stanowisko prezesa CHEP w Europie zapewni zarówno ciągłość, jak i świeży impuls dalszych, wspólnych działań z naszymi klientami, które mają na celu poprawę wydajności i zrównoważonego rozwoju ich łańcuchów dostaw."

Pan McCarthy pozostanie w CHEP do grudnia 2015 roku współpracując z Panem Pooley’em, aby umożliwić płynne przejęcie obowiązków przez nowego prezesa. Pan McCarthy kierował CHEP Europe od marca [2013 roku]. Ponadto piastował również stanowisko prezesa CHEP w Europie Zachodniej oraz dyrektora finansowego CHEP Europe, Middle East & Africa od czasu dołączenia do firmy w 2008 roku. Pan McCarthy powiedział: „Pracowałem w firmie CHEP przez siedem i pół roku i było to dla mnie niesamowite doświadczenie, ale teraz nadszedł czas, abym ruszył dalej. Jest mi niezwykle miło powitać Mike’a na stanowisku prezesa i z niecierpliwością będę przyglądał się rozwojowi firmy CHEP Europe i jej klientów pod jego kierownictwem.”


Pan Pooley (na zdjęciu) ponownie rozpoczął współpracę z firmą CHEP 1 listopada 2015 roku, przechodząc z firmy Exova Europe zajmującej się testowaniem materiałów, w której zajmował stanowisko dyrektora naczelnego od kwietnia 2013 roku. Pan Pooley pracował w CHEP od 2002 do 2013 roku na następujących stanowiskach kierowniczych: starszy wiceprezes, kierownik działu sprzedaży i obsługi klienta CHEP USA; dyrektor naczelny CHEP w Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz wiceprezes ds. kluczowych klientów w Europie. Przed podjęciem współpracy z firmą CHEP w 2002 roku, pan Pooley pracował przez 12 lat w firmie BOC – producenta gazów przemysłowych, pełniąc szereg funkcji inżynieryjnych w zakresie rozwoju, projektowania i produkcji. Pan Pooley posiada tytuł dyplomowanego inżyniera mechanika oraz tytuł magistra zarządzania z Henley Management College.

Pan Pooley powiedział: „Jest mi niezwykle miło powrócić do CHEP teraz, gdy istnieje tyle możliwości współpracy z klientami w całej Europie przy tworzeniu nowych rozwiązań mających na celu udoskonalenie działań w łańcuchu dostaw. Jestem podekscytowany perspektywą ponownej pracy ze wspaniałymi firmami będącymi klientami CHEP oraz naszymi zespołami pełnych pasji specjalistów w dziedzinie łańcucha dostaw.”

Źródło: CHEP
Foto: CHEP

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji