Polecamy

Nowy prezes w PEKAES S.A.

29 maja 2012
Nowy prezes w PEKAES S.A.
Nowy prezes w PEKAES S.A.

28 maja 2012 roku Jacek Machocki, prezes zarządu Pekaes SA, złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Rada Nadzorcza Pekaes SA przyjęła rezygnację prezesa Jacka Machockiego ze skutkiem na dzień 28 maja 2012 roku. Jednocześnie Rada Nadzorcza powołała do zarządu spółki Macieja Bachmana, dotychczasowego dyrektora finansowego Pekaes SA.

Maciej Bachman dołączył do Grupy Pekaes SA w marcu 2012 roku. Wcześniej przez trzy lata pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora ds. Finansów i Administracji w firmie logistycznej Spedimex. W poprzednich latach pracował m.in. w Ernst & Young, Andersen Business Consulting i Arthur Andersen. Maciej Bachman jest renomowanym specjalistą z branżowym doświadczeniem i z wieloma sukcesami na polu poprawy efektywności organizacji.

Jacek Machocki pełnił funkcje prezesa zarządu Pekaes SA od marca 2010 roku. Rezygnację z pełnionej funkcji złożył z powodów osobistych. Jacek Machocki przygotował i z sukcesem wdrożył strategię spółki na lata 2010-2012. Jej celem była reorganizacja Grupy Pekaes, dzięki której Pekaes jest dziś nowoczesną i konkurencyjną spółką i jednym z liderów branży TSL w Polsce. Obecnie spółka jest w pełni gotowa do kolejnego etapu rozwoju, którego głównymi celami będą wzrost sprzedaży i rentowności oraz wartości dla akcjonariuszy. Maciej Bachman posiada pełne poparcie Rady Nadzorczej w dążeniu do realizacji tych założeń – powiedział Robert Koński, przewodniczący Rady Nadzorczej.

Maciej Bachman to manager z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, osiągający sukcesy w zakresie rozwoju biznesu, prowadzeniu procesów restrukturyzacyjnych oraz usprawnianiu systemów zarządzania firmami. Posiada bogate doświadczenie w obszarze zwiększania efektywności finansowej i operacyjnej firm poprzez wdrażanie nowoczesnych strategii działania, reorganizację procesów biznesowych i struktur organizacyjnych oraz wprowadzania profesjonalnych systemów kontroli zarządczej. Jako dyplomowany biegły rewident posiada doświadczenie w zakresie rachunkowości i zarządzania finansami przedsiębiorstw.

Swoje wieloletnie doświadczenie zdobywał pracując w międzynarodowych firmach doradczych Arthur Andersen, Andersen Business Consulting oraz Ernst&Young. Przez wiele lat współpracował także z zarządami i kadrą menedżerską wielu renomowanych firm w Polsce. Od kilku lat związany jest z branżą TSL (Transport, Spedycja, Logistyka). Poprzednio współzarządzał i odpowiadał za rozwój firmy Spedimex, gdzie z sukcesem przeprowadził reorganizację biznesu w segmencie logistyki kontraktowej oraz współuczestniczył w przygotowaniu i wdrażaniu nowej strategii działania, dzięki której spółka dynamicznie rozwinęła segment krajowej sieci dystrybucji oraz transportu całopojazdowego.

Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, w zakresie finansów i rachunkowości przedsiębiorstw, Akademii Strategicznego Przywództwa prowadzonej przez Canadian International Management Institiute oraz Studiów Doktoranckich w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada uprawnienia do udziału w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa

Paweł Satalecki
Talking Heads

 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji