Nowy kierunek studiów pod patronatem BSH

BSH
26 sierpnia 2020

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego otwiera nowy kierunek studiów wspólnie z Uniwersytetem Łódzkim oraz pięcioma partnerami biznesowymi z regionu. Już od października studenci Wydziału Zarządzania będą mogli zdobywać kompetencje menedżerskie na nowym kierunku „Automatyzacja Procesów Biznesowych”.

 
Nowy kierunek, nowe możliwości i szanse dla studentów
Firma BSH już od wielu lat realizuje program wsparcia rozwoju edukacji, począwszy od kształcenia na poziomie zawodowym i technicznym, aż po współpracę z uczelniami wyższymi. Automatyzacja Procesów Biznesowych to kierunek, który powstał w odpowiedzi na aktualne potrzeby rynku pracy oraz dynamiczny rozwój narzędzi cyfrowych w niemal każdym obszarze współczesnego biznesu. Kluczowym atutem nowego kierunku jest unikatowy, interdyscyplinarny program kształcenia. Zajęcia będą prowadzone zarówno przez kadrę naukowo-dydaktyczną UŁ, jak i praktyków z BSH oraz innych przedstawicieli biznesu.
 
BSH jako globalna firma produkcyjna, świadcząca usługi cyfrowe i tworząca najnowsze technologie IoT w branży AGD, na bieżąco wdraża rozwiązania w zakresie RPA (Robotic Process Automation). Współpraca nauki z biznesem umożliwia kształcenie na najwyższym poziomie, z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych oraz w odpowiedzi na realne oczekiwania rynku pracy.
Wymiana wiedzy i doświadczenia umożliwia współtworzenie programów dydaktycznych, zajęć i warsztatów, a także organizowanie staży i zgłaszanie problemów badawczych do opracowania.
 
Nowy kierunek studiów Automatyzacja Procesów Biznesowych jest doskonałym przykładem bardzo dobrej współpracy BSH z uczelnią wyższą. Jedną z fundamentalnych wartości naszej firmy jest zorientowanie na przyszłość. Wierzymy, że inwestując właśnie w rozwój nauki, inwestujemy w naszą wspólną przyszłość. Poprzez rozwój nauki, ułatwiamy życie społecznościom na całym świecie. Inwestycja w naukę, to najlepsza inwestycja w nasze lepsze jutro – mówi Konrad Pokutycki Prezes Zarządu BSH. W dobie dynamicznie zmieniającego się świata, nowoczesnych technologii cyfrowych kluczowe jest nabywanie wiedzy i umiejętności adekwatnych do oczekiwań i potrzeb nowoczesnych pracodawców. Absolwenci nowego kierunku znając standardy, narzędzia, technologie i najnowsze trendy, będą w stanie nie tylko skutecznie konkurować na rynku pracy, ale przede wszystkim będą świetnymi specjalistami w obszarze robotyzacji procesów biznesowych – dodaje Prezes Pokutycki.

Studia mają profil praktyczny, dominują zajęcia kształcące praktyczne umiejętności, prowadzone przez osoby z doświadczeniem zawodowym. – Długoletnia współpraca Uniwersytetu Łódzkiego z biznesem pozwala na wymianę cennych doświadczeń, umożliwia rozpoznanie potrzeb i oczekiwań pracodawców oraz dostosowanie do nich oferty edukacyjnej uczelni. Uniwersytet Łódzki stale wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pracodawców w celu zwiększenia atrakcyjności swoich absolwentów na współczesnym rynku pracy. To już trzeci – po „Lingwistyce dla biznesu” i „Bankowości i finansach cyfrowych” – kierunek przygotowany przez Uniwersytet Łódzki od początku w ścisłej współpracy z biznesem. To także owoc konsekwentnego budowania relacji z naszymi wybitnymi wychowankami. Dzięki wsparciu „Absolwentów VIP” udaje nam się z sukcesem budować atrakcyjną i nowoczesną ofertę kształcenia – prof. Antoni Różalski, Rektor Uniwersytetu Łódzkiego.

Kierunek „Automatyzacja Procesów Biznesowych” jest dedykowany dla osób, które chcą poznać tajniki automatyzacji procesów poprzez ich robotyzację. Absolwent tego kierunku będzie posiadał wiedzę dotyczącą tworzenia i doskonalenia dokumentacji procesowej, analityki i związanej z nią optymalizacji procesów biznesowych z wykorzystaniem robotyki i automatyki, dewelopowania rozwiązań, w szczególności na platformie Blue Prism, a także aktualizowania i usprawniania zaimplementowanego już cyfrowego pracownika w jego rzeczywistym środowisku pracy. Będzie również posiadał podstawową wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia projektów robotycznych w organizacjach reprezentujących zróżnicowane branże, w tym ustalania standardów i zarządzania farmą robotów. Absolwent tego kierunku studiów będzie także potrafił kreatywnie pracować w interdyscyplinarnych zespołach IT, w tym z grupą inżynierów, dzięki synergii nabytych w trakcie studiów umiejętności oraz kompetencji biznesowych i technologicznych.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji