Polecamy

Nowe Centrum Logistyczne w Koninku

28 maja 2012
Nowe Centrum Logistyczne w Koninku
Nowe Centrum Logistyczne w Koninku

Firma PROMAG S.A. jest liczącym się na rynku dostawcą sprzętu i wyposażenia magazynowego, obchodząca w tym roku trzydziestolecie swego istnienia firma, coraz mocniej zaznacza swoją obecność na rynku. Dynamiczny rozwój firmy w ostatnich latach sprawił, że zaistniała potrzeba zbudowania nowoczesnego centrum dystrybucyjnego zaspakajającego potrzeby oddziałów firmy rozlokowanych na terenie całego kraju. Decyzja o budowie nowoczesnego zaplecza dystrybucyjnego powstała w 2011 roku, by w roku jubileuszu 25 maja 2012 roku otworzyć uroczyście ten na wskroś nowoczesny obiekt Koninku..

Na uroczystość otwarcia zaproszeni zostali przedstawiciele lokalnych władz gminy Kórnik, w której granicach znajduje się obiekt, przedstawiciele władz miasta Poznania, przedstawiciele mediów oraz goście i reprezentanci firm współpracujących. Oficjele w przyjaznych słowach wypowiadali się o współpracy, która zaowocowała zbudowaniem tego nowoczesnego obiektu. Centrum Logistyczne w Koninku jest doskonale zlokalizowane, przy trasie nr 5 Poznań-Katowice niedaleko węzła autostrady A-2. Obiekt ma powierzchnię 8500 m2, w dwóch trzecich przeznaczoną na magazyn a jedna trzecia to zaplecze serwisowe i biura, wyposażony w 14 doków przeładunkowych, bramy wielkogabarytowe i segmentowe, dźwigniki pomosty magazynowe i regały.

Promag_fot1.jpg
Promag_fot1.jpg
Promag_fot2.jpg
Promag_fot2.jpg

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej i wręczenie symbolicznego klucza gospodarzowi obiektu uczyniło obiekt otwartym, dla klientów i zaproszonych gości, którzy na druga część ceremonii przeszli do wnętrza obiektu.

Promag_fot_3.jpg
Promag_fot_3.jpg


Nowoczesne Centrum Logistyczne w Koninku, zapewni ciągłość dostaw produktów do 10 oddziałów firmy, a także zwiększy jakość obsługi klientów, których przybywa firmie PROMAG S.A.. W Centrum Logistycznym czasowo składowane będą produkty które firma oferuje, stąd też realizowana jest dostawa do klientów, którzy kupili towary w sklepie internetowym. W centrum serwisowym, przygotowywane są wózki widłowe, które w kontenerach dostarczane są do Koninka. Wiele funkcji spełnia ten nowoczesny obiekt, który jak zauważyli niektórzy rozmówcy już staje się za mały w stosunku do potrzeb. Jest jeszcze miejsce by ten obiekt rozbudować i zarząd firmy już taką ewentualność bierze pod uwagę.
Red.
Foto: log4.pl

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji