Polecamy

Nowe centrum logistyczne w Domodiedowie

23 lutego 2016
Nowe centrum logistyczne w Domodiedowie
Nowe centrum logistyczne w Domodiedowie

Nowe centrum logistyczne w Domodiedowie, na południe od Moskwy, stanowi inwestycję międzynarodowego operatora KEP (przesyłki kurierskie, ekspresowe i paczkowe) DPD w dodatkowe moce przerobowe na szybko rosnącym rynku rosyjskim.

Przedsiębiorstwo stawia na innowacyjną technikę sortowania BEUMER Group: rosyjska filia specjalisty od intralogistyki otrzymała zamówienie na wyposażenie przyszłej lokalizacji w nowoczesną linię sortującą typu Rota. Pojedyncza linia przetwarza szeroki asortyment artykułów w najwyższym tempie – w sposób chroniący paczki przed uszkodzeniem dzięki zastosowaniu innowacyjnych transporterów odbierających.

Pozytywne doświadczenia z sortownikiem Rota DPD zebrał już w swoim centrum logistycznym w St. Petersburgu. Tam urządzenie to jest eksploatowane od grudnia 2014 roku. Przyniosło ono podwojenie produkcyjności zakładu. Z tego powodu, wiosną 2015 r. przedsiębiorstwo zdecydowało się zainstalować sortownik Rota również w Domodiedowie. Nowe centrum sortująco-rozdzielające ma pomóc DPD w sprostaniu rosnącym wymaganiom rynku rosyjskiego w zakresie potencjału zamówień i tempa dostaw.


Sortownik Rota sortuje na jednej linii różne artykuły odmiennych rozmiarów, klas wagowych i opakowań. Paleta artykułów sięga od worków systetycznych i katalogów aż po wielkogabarytowe paczki w formacie 1.200 x 800 x 800 mm o wadze do 31,5 kg. Linia z 15 transporterami odbierającymi, skanerami kodów kreskowych i wolumetrami przetwarza do 3.500 paczek na godzinę. Specjalnie dostosowana prędkość transporterów odbierających chroni przenoszone towary przed uszkodzeniem i redukuje reklamacje. Ponadto sortownik Rota pracuje wyjątkowo cicho, co zapewnia przyjemne otoczenie pracy.

Układ sterowania procesowego SCADA i oprogramowanie logistyczne BeSS (BEUMER Sortation System) gwarantują bezawaryjną i wydajną eksploatację linii sortującej. Poprzez odpowiedni interfejs oprogramowanie jest podłączone do hosta DPD, umożliwiając przejrzystość procesów. Już w grudniu nowe centrum logistyczne ma podjąć pracę. Dzięki nowej linii usługodawca KEP będzie jeszcze szybciej i wydajniej zaopatrywał swoich klientów w całej Rosji.

Źródło: BEUMER Group GmbH & Co. KG
Foto: BEUMER Group GmbH & Co. KG

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji