Polecamy

Nowe centrum logistyczne Grupy Muszkieterów

13 czerwca 2015
Nowe centrum logistyczne Grupy Muszkieterów
Nowe centrum logistyczne Grupy Muszkieterów

W Swadzimiu koło Poznania Grupa Muszkieterów, 10 czerwca br. odbyło się oficjalne otwarcie nowego centrum dystrybucji o powierzchni 82 tys. m2 . W tej oficjalnej inauguracji udział wzięli przedstawiciele Grupy Muszkieterów z Francji, reprezentanci lokalnych władz oraz firm zaangażowanych w realizację inwestycji. Powstałe centrum logistyczne spełnia funkcję centralnej bazy magazynowo-dystrybucyjnej produktów dla sieci Intermarché i Bricomarché.

Nowoczesne centrum logistyczne w Swadzimiu, powstało w zaledwie 18 miesięcy, zrealizowana przez firmę Goodman Poland – developera powierzchni przemysłowych i magazynowych. Powierzchnia magazynowa centrum logistycznego to ponad 75 000 m2 , z liczba 66 000 miejsc paletowych w regałach wysokiego składowania. Do jego budowy wykorzystano najnowsze technologie i innowacyjne proekologiczne rozwiązania, jak system zużycia dwutlenku węgla do dystrybucji mrożonek w kontenerach mroźniczych, oświetlenie LED, nowoczesny system ładowania baterii wózków widłowych czy system segregacji odpadów w magazynach.

1.J_P.Meunier.JPG
1.J_P.Meunier.JPG

– Zrealizowana w Swadzimiu inwestycja tak dużych rozmiarów, jasno pokazuje znaczenie polskiego rynku dla naszej Grupy. Spośród naszych pięciu europejskich lokalizacji, to właśnie polski rynek rozwija się najdynamiczniej. Każdego roku nasze obroty w Polsce sukcesywnie rosną, polscy franczyzobiorcy otwierają nowe punkty sprzedaży Intermarché i Bricomarché głównie w małych i średnich miejscowościach. Jesteśmy przekonani, że dzięki nowemu centrum dystrybucyjnemu, osiągniemy jeszcze większe zadowolenie wśród klientów, co pozwoli nam zrealizować ambitne założenia naszej strategii Polska CAP 2020 – mówi Jean-Pierre Meunier, Prezes Grupy Muszkieterów.


Nowe centrum logistyczne przystosowywane jest m.in. do składowania oraz dystrybucji produktów spożywczych w temperaturach kontrolowanych (warzyw, owoców, produktów świeżych, mrożonek), zarządzania towarami sezonowymi czy wielkogabarytowymi. Docelowo nowa główna siedziba Grupy Muszkieterów w Polsce zapewni miejsca pracy dla blisko 1000 osób.

2.P.Renault.JPG
2.P.Renault.JPG

Obserwując tempo rozwoju Grupy, już kilka lata temu zdaliśmy sobie sprawę, że budynek przy ulicy Janikowskiej w Poznaniu nie będzie w stanie na długo zaspokoić potrzeb rosnącej grupy pracowników oraz zapewnić im odpowiednich warunków do efektywnego realizowania zadań. Mając to na względzie, a także biorąc pod uwagę wymagania logistyczne firmy, zdecydowaliśmy się zatem na przeniesienie naszych biur i magazynów, a za optymalną lokalizację nowej siedziby Grupy uznaliśmy gminę Tarnowo Podgórne, aby podkreślić nasz związek z Wielkopolską – mówił Patrick Renault, Prezes Grupy Muszkieterów w Polsce.

Okolice Poznania są atrakcyjnym miejscem dla centrów logistycznych, gmina Tarnowo Podgórne, jest jedna z pierwszych, na której terenie lokowały swoje centra dystrybucyjne międzynarodowe firmy. Wielkopolska jest strategicznym miejscem dla wielu operatorów logistycznych i firm dystrybucyjnych działających w obszarze usług logistycznych, jest kolejnym dynamicznie rozwijającym się regionem z największą liczbą obiektów dystrybucyjno-magazynowych.

3.T.Czajka.JPG
3.T.Czajka.JPG

Otwarcie nowoczesnego centrum w Swadzimiu jest bardzo ważne z punktu widzenia regionu. Pokazuje jasno, że Wielkopolska może być dogodną lokalizacją, w której konsolidują swoją obecność międzynarodowe firmy. To także efekt klimatu sprzyjającego przedsiębiorczości – tłumaczy Tadeusz Czajka, wójt gminy Tarnowo Podgórne.

Otwarcie tego nowoczesnego centrum magazynowo-dystrybucyjnego dla Grupy Muszkieterów, która ma największą sieć franczyzową w kategorii supermarketów spożywczych oraz marketów typu „dom i ogród” w Polsce, zrzeszająca ponad 260 polskich przedsiębiorców, jest niezwykle ważnym wydarzeniem. Centrum zapewni stała obsługę sieci handlowej Grupy Muszkieterów, która liczy 221 supermarketów Intermarché oraz 113 marketów Bricomarché.

4.przeciecie_wstegi.JPG
4.przeciecie_wstegi.JPG

Tradycyjne przecięcie wstęgi symbolizującej otwarcie nowego centrum odbyło się przy udziale licznie zgromadzonych partnerów biznesowych i współpracowników Grupy Muszkieterów. Centrum działa już od marca, zaopatrując w bardzo bogaty asortyment liczący blisko 24 000 pozycji produktów.
Red
Foto: Log4.pl

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji