Polecamy

Nowa usługa "Umowa Plus Gotówka"

13 stycznia 2015
Nowa usługa
Nowa usługa "Umowa Plus Gotówka"

InPost Finanse wraz z InPost wprowadził do swojej oferty rozwiązanie finansowo-logistyczne, dzięki któremu doręczenie umowy oraz wypłata gotówki, realizowane będą w ramach jednej usługi. „Umowa Plus Gotówka” to rozwinięcie popularnej metody Smart Courier, w ramach której kurier dostarcza odbiorcy umowę, a jej podpisaną wersję zwrotnie przekazuje nadawcy. Od teraz dzięki nowej usłudze pracownik InPost będzie mógł dodatkowo natychmiastowo wypłacić środki pieniężne osobie, która złoży podpis pod dokumentem. Tym samym „Umowa Plus Gotówka” ma szansę istotnie rozszerzyć ofertę banków i instytucji finansowych, umożliwiając im wyjątkowo wygodny sposób dostarczania m.in. kredytów oraz pożyczek gotówkowych.

„Realizacja usługi „Umowa Plus Gotówka” rozpoczyna się od przekazania umowy (np. pożyczki) w wersji elektronicznej przez nadawcę do InPost. Kolejnym krokiem jest automatyczna dystrybucja oraz późniejszy wydruk dokumentu, który za pośrednictwem systemu poczty hybrydowej zostaje przesłany do jednego ze 180 oddziałów operatora. Dokumentacja w wersji elektronicznej trafia do oddziału, który geograficznie jest zlokalizowany najbliżej miejsca zamieszkania odbiorcy” – tłumaczy Katarzyna Olejniczak, Product Manager InPost.

Po tych etapach przedstawiciel InPost kontaktuje się z odbiorcą w celu ustalenia dogodnego terminu doręczenia umowy. Na miejscu pracownik operatora logistyczno-finansowego weryfikuje dane, potwierdza tożsamość oraz pobiera podpisy na wskazanych przez nadawcę dokumentach, po czym wypłaca wnioskowaną kwotę (np. pożyczki) w gotówce.

Nadawca otrzymuje zwrot podpisanych dokumentów. Może także skorzystać z opcji fizycznej archiwizacji – w tym wypadku InPost udostępni obrazy umów podpisanych przez odbiorcę – w odpowiednio zabezpieczony sposób - za pośrednictwem jednej z funkcjonalności programu obsługi poczty hybrydowej (dostępnej na stronie internetowej).

„Umowa Plus Gotówka” gwarantuje tym samym obu stronom szybką i wygodną formę zawierania i finalizacji kontraktów przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa w zakresie dystrybucji gotówki od nadawcy do odbiorcy.

„Wprowadzana przez nas usługa to nowość na polskim rynku przekazów pieniężnych. Z pewnością jest ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą w komfortowy sposób skorzystać np. z pożyczki gotówkowej. Dla instytucji udzielających kredytów lub pożyczek to z kolei doskonały sposób, aby uelastycznić swoją ofertę i dotrzeć do nowej grupy Klientów, którzy np. nie posiadają konta bankowego” – komentuje Marek Stanisławski, kierownik d.s. wdrożeń InPost Finanse.

„Jako doświadczony gracz od lat funkcjonujący na rynku usług finansowych, w rozwiązaniu ‘Umowa Plus Gotówka’ dostrzegamy spory potencjał. Zakładamy, że już niebawem rozszerzymy jego zasięg, nawiązując wiele kluczowych partnerstw” – dodaje Łukasz Kułakowski, Dyrektor Zarządzający InPost Finanse.

InPost Finanse – w IV kwartale 2014 roku – po raz kolejny znacząco zwiększył swoją ofertę w zakresie usług finansowych. Nie tak dawno istotnie rozszerzył m.in. zasięg awizacji przekazów pieniężnych. Dzięki umowie partnerskiej z PKO Bankiem Polskim przekazy dostarczane przez operatora są awizowane do prawie 2300 nowych punktów zlokalizowanych w oddziałach własnych oraz agencyjnych największego polskiego banku na terenie całego kraju.

InPost Finanse funkcjonuje na rynku jako podmiot posiadający status krajowej instytucji płatniczej. Jest on przyznawany przez Komisję Nadzoru Finansowego na podstawie restrykcyjnych wytycznych. Zezwolenie KNF na działalność krajowej instytucji płatniczej otrzymują wyłącznie instytucje, które są w stanie zapewnić odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa, spełnić szereg warunków prawnych, finansowych oraz technicznych, a także posiadać niezbędne doświadczenie i wykształcenie – adekwatne do rodzaju i zakresu działalności . Dzięki temu spółka zyskała m.in. możliwość prowadzenia punktów kasowych w urzędach skarbowych. Pierwsze takie placówki zostały już uruchomione w dwóch US w Zielonej Górze, a także w US w Lublińcu, US Myszkowie, II US w Gdyni, II US w Gdańsku oraz w Zakładzie Gospodarowania Nieruchomościami m.st. Warszawy w dzielnicy Bielany.


InPost Finanse planuje wprowadzanie podobnych punktów w kolejnych polskich miastach i instytucjach publicznych – poza urzędami skarbowymi usługi kasowe będą docelowo dostępne także w: urzędach miast oraz gmin, sądach czy zakładach gospodarowania nieruchomościami. Aktualnie trwają postępowania przetargowe.

Usługi – świadczone przez InPost Finanse w charakterze krajowej instytucji płatniczej – obejmują m.in.: przyjmowanie wpłat gotówki i dokonywanie wypłat gotówki z rachunku płatniczego, wykonywanie transakcji płatniczych oraz umożliwianie wykonania transakcji płatniczych, zainicjowanych przez akceptanta lub za jego pośrednictwem.

InPost Finanse od dłuższego czasu ściśle współpracuje z instytucjami publicznymi w zakresie doręczania przekazów pieniężnych. Do podmiotów, które kooperują w tym zakresie z operatorem finansowym należą m.in: regionalne oddziały KRUS, urzędy miejskie, ośrodki pomocy społecznej, a także Centra Świadczeń. Łącznie spółka dostarcza miesięcznie około 100 tys. tego typu świadczeń.

Należąca do Grupy Integer.pl spółka to także wieloletni dostawca usług i produktów z zakresu ubezpieczeń. InPost Finanse współpracuje w tym zakresie z czołowymi rynkowymi graczami, do których należą m.in.: Generali T.U., LINK4, Liberty Ubezpieczenia oraz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.
Spółka – na szeroką skalę – świadczy również outsourcing procesów rozliczeniowo-transakcyjnych. W zakresie tym obsługuję m.in. największe telekomy w Polsce.

Źródło: InPost Finanse
Foto: 
InPost Finanse

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji