NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

MOBOTY transportowe fabryki jutra

WObit
30 maja 2017
MOBOTY transportowe fabryki jutra
Podczas targów MODERNLOG firma WObit zaprezentuje roboty samojezdne z rodziny MOBOT® AGV własnej produkcji. Służą one do automatycznego transport towarów na produkcji, bądź w magazynie, czyli wszędzie tam gdzie niezbędne jest przewożenie towarów z punktu A do punktu B. Rozwiązanie to stanowi jeden z istotnych elementów fabryki jutra, gdyż zwiększa wydajność wytwarzania, podnosi bezpieczeństwo i daje możliwości szybkiego reagowania na zmiany produkowanego asortymentu.
 
Na stoisku firma zaprezentuje dwa roboty:
  • Samojezdny robot transportowy MOBOT® AGV CubeRunner. MOBOT® AGV CubeRunner należy do rodziny robotów samojezdnych firmy WObit. Jego zadaniem jest automatyczne holowanie wózków transportowych – o masie do 200 kg – między wyznaczonymi punktami. Robot można wyposażyć w dowolny wózek transportowy –może przewozić palety, kuwety lub drobne detale, w zależności od sposobu wykonania wózka. CubeRunner ma możliwość jazdy dwustronnej oraz wykonywania obrotu wokół własnej osi. Zasilany jest przez 2 akumulatory umieszczone w kasecie, pozwalającej na ich szybką wymianę. Czas pracy na jednym ładowaniu to 8 -12 h. Sterowany jest z poziomu panelu operatorskiego umieszczonego w punkcie bazowym, z którym komunikuje się przez WiFi. CubeRunner ma zaawansowany układ bezpieczeństwa oraz dedykowane oprogramowanie pozwalające na intuicyjne budowanie tras przejazdu. 
  • Samojezdny robot transportowy MOBOT® AGV FlatRunner HT. MOBOT® AGV FlatRunner należy do rodziny robotów samojezdnych firmy WObit. Jego zadaniem jest automatyczne holowanie wózków transportowych – o masie do 500 kg – między wyznaczonymi punktami. Robot można wyposażyć w dowolny wózek transportowy –może przewozić palety, kuwety lub drobne detale, w zależności od sposobu wykonania wózka. MOBOT® AGV FlatRunner HT ma możliwość jazdy dwustronnej oraz wykonywania obrotu wokół własnej osi. Zasilany jest przez 2 akumulatory umieszczone w kasecie, pozwalającej na ich szybką wymianę. Czas pracy na jednym ładowaniu to 8 -12 h. Sterowany jest z poziomu panelu operatorskiego umieszczonego w punkcie bazowym, z którym komunikuje się przez Wi-Fi. MOBOT® AGV FlatRunner HT ma zaawansowany układ bezpieczeństwa oraz dedykowane oprogramowanie pozwalające na intuicyjne budowanie tras przejazdu. MOBOT® AGV FlatRunner HT ma także wbudowany głośnik pozwalający na odtwarzanie komunikatów głosowych, jak również muzyki. Zapewnia to lepszą interakcję robota z otoczeniem oraz personelem, który identyfikuje zbliżający się pojazd na podstawie słyszanej muzyki i informacji przekazywanych przez robota.
 AGV Flat_2
Zastosowanie robota AGV oraz innych robotów z rodziny MOBOT® AGV, w skład której wchodzi  CubeRunner oraz EcoRunner, pozwala całkowicie wyeliminować pracę ludzi w obszarze intralogistyki i po zastosowaniu odpowiedniej infrastruktury w postaci np. podajników rolkowych zastąpić tradycyjnie stosowane wózki widłowe.
 
Roboty z serii MOBOT® AGV zwiększają bezpieczeństwo, wydajność i pozwalają w bardzo przejrzysty sposób zaprojektować i zaplanować cykl dostaw w zakładzie produkcyjnym zarówno w zakresie gospodarki materiałowej jak i transportu wyrobów gotowych.
 
Źródło: WObit
Foto: WObit 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 05-2018EMIL - 05-2018EMIL - 04-2018EMIL - 04-2018EMIL - 03-2018EMIL - 03-2018EMIL - 02-2018EMIL - 02-2018Zobacz więcej publikacji