NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Intralogistyka w biznesowych rankingach

23 stycznia 2014
Intralogistyka w biznesowych rankingach
Intralogistyka w biznesowych rankingach

W styczniu ukazały się liczne zestawienia przedsiębiorstw, które najlepiej radziły sobie w ostatnich latach. W rankingach „Diamenty Forbesa” oraz „Gazele Biznesu” nie zabrakło przedstawicieli branży intralogistycznej.

Prestiżowy ranking „Diamenty Forbesa” jest owocem współpracy magazynu oraz firmy konsultacyjnej Bisnode Polska. Brane są w nim pod uwagę podmioty, które osiągnęły w 2012 r. przychody ze sprzedaży na poziomie przekraczającym 5 mln złotych. Spośród nich wybierane są te przedsiębiorstwa, których wartość rok do roku w okresie 2010-2012 rosła o co najmniej o 15%. Wycen dokonuje się metodą szwajcarską, uwzględniającą zarówno majątek, jak i dochody firm obliczone na podstawie przekazywanych do urzędów danych. Do zestawienia trafiają więc podmioty obiektywnie stabilne, wiarygodne i charakteryzujące się wysoką płynnością bieżącą.

Z kolei w zestawieniu „Gazele Biznesu” przygotowywanym od 2000 roku przez Puls Biznesu i wywiadownię gospodarczą Coface Poland znalazły się natomiast firmy, które w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw rozwijają się najdynamiczniej i w ostatnich 3 latach odnotowywały wyłącznie wzrosty w zakresie przychodów ze sprzedaży.


W obydwu rankingach znalazł się STILL Polska – producent wózków widłowych i systemów intralogistycznych. - Mimo, że w branży maszyn i urządzeń budowlanych, drogowych i komunalnych liderzy notują straty, STILL Polska systematycznie notuje wzrosty sprzedaży i obrotów. Ostatni czas dla biznesu nie był łatwy i obronną ręką przeważnie wychodzili z niego najsilniejsi gracze. Nam udało się znacząco umocnić swoją wartość na rynku a także wypracować satysfakcjonujące zyski.– mówi Borys Wochna, Prezes Zarządu w STILL Polska. – Jesteśmy dumni, że zaufanie naszych klientów znajduje potwierdzenie w opiniach niezależnych ekspertów – dodaje Borys Wochna.

Fakt, że firma reprezentująca branżę intralogistyczną znalazła się w dwóch bardzo znaczących zestawieniach biznesowych to dobry zwiastun dla wszystkich jej przedstawicieli. Dowodzi bowiem, że nawet w trudnych czasach, możliwy jest w tym segmencie sukces i ciągły rozwój.

Wojciech Podsiadły
InplusPR
Foto: Still

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020EMIL - 11-2020EMIL - 11-2020Zobacz więcej publikacji