NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Innowacyjne rozwiązania do zautomatyzowanej obsługi palet

Interroll
26 listopada 2019
Innowacyjne rozwiązania do zautomatyzowanej obsługi palet
Fot. Interroll
Nowa układnica do współpracy z systemem Pallet Flow
Firma Interroll rozszerza swój elastyczny, modułowy system do napędzanego transportu palet MPP (Modular Pallet Conveyor Platform) o nową układnicę do dynamicznego magazynowania oraz wózek transportujący, umożliwiający szybkie i bezpieczne przechowywanie i pobieranie do 100 palet na godzinę. Nowe elementy, bezproblemowo współdziałające ze sprawdzonym dynamicznym systemem magazynowania Interroll Pallet Flow, pozwalają użytkownikom wdrażać małogabarytowe, solidne i wydajne rozwiązania do automatyzacji transportu palet, wyróżniające się bardzo małym kosztem planowania i instalacji oraz dużą sprawnością energetyczną.
 
Dzięki wprowadzeniu na rynek układnicy i wózka transportującego firmy po raz pierwszy mają możliwość zapewnienia ciągłego przepływu materiałów z wykorzystaniem palet — na przykład pomiędzy liniami towarów przychodzących i wychodzących lub pomiędzy magazynem, produkcją i kompletacją zamówień — korzystając z technologii pochodzących z jednego źródła. Oznacza to, że integratorzy systemów i konstruktorzy mogą poszerzyć swoje horyzonty biznesowe dzięki ekonomicznym rozwiązaniom przenośników paletowych plug-and-play, które można również zaplanować w bardzo prosty i przyjazny dla użytkownika sposób za pomocą narzędzia Layouter firmy Interroll.
 
"Nasza kompaktowa platforma automatyzacji pozwala użytkownikom na zastąpienie kosztownych i podatnych na wypadki wózków widłowych oraz wykorzystanie zalet nowych wysokoprzepustowych aplikacji palet dzięki elastycznemu połączeniu naszych modułowych systemów przenośników i magazynów przepływowych,» wyjaśnia Michael Kuhn, dyrektor zarządzający z Interroll Kronau GmbH. »Na przykład, magazyny przepływowe można teraz zaprojektować jako wysoce dynamiczne magazyny wysyłkowe, a przestrzeń wymaganą do zautomatyzowanego przygotowania trasy można znacznie ograniczyć."
 
Układnica zapewniająca dużą przepustowość palet Sercem dynamicznego systemu transportu palet jest nowa układnica, zaprojektowana specjalnie do współpracy z systemem magazynowania Pallet Flow. Lekka konstrukcja i wbudowana funkcja odzyskiwania energii sprawiają, że system jest wyjątkowo energooszczędny. Całkowita wysokość wynosi 12 m, prędkość jazdy w poziomie 3 m/s, a prędkość podnoszenia 0,8 m/s. W pierwszej wersji system umożliwia transport europalet o maksymalnej wadze 800 kilogramów, natomiast w ciągu kolejnych miesięcy będą sukcesywnie wprowadzane adaptacje do obsługi dodatkowych formatów palet. Układnica jest wyposażona w zintegrowany układ kontroli prędkości podnoszenia i mocne układy hamulcowe. Ze względu na modułową i wstępnie zmontowaną konstrukcję stalową, wymaga jedynie niewielkiej konserwacji oraz jest łatwa w transporcie i montażu.
 
Wózek transportujący do palet
Fot. Interroll
Wózek transportujący do palet
Wózek transportujący do szybkiego i płynnego przekazywania palet Podobnie, jak maszyna do przechowywania i pobierania, platforma MPP jest uzupełniona o nowy wózek transportujący do szybkiego przekazywania palet. Może on osiągnąć prędkość do 5 metrów na sekundę, co pozwala szybko i niezawodnie pokonywać jeszcze większe odległości, na przykład w obszarze przygotowania trasy lub połączenia między magazynem i działem produkcyjnym. Wózek transportujący waży zaledwie 275 kg i dzięki koncepcji inteligentnego napędu nie wymaga szafy sterowniczej do połączeń elektrycznych.
 
Jako nowe komponenty platformy MPP, układnicę i wózek transportujący można wygodnie rozplanować za pomocą narzędzia Layouter firmy Interroll i połączyć w kompletny system.
 
Zintegrowana koncepcja sterowania: jedno rozwiązanie dla wszystkich wymagań Sterownik Interroll Pallet Control PC 6000 jest teraz odpowiedzialny za sterowanie modułami przenośników palet. Można go łatwo przymocować do profilu bocznego i uruchomić. W połączeniu z Interroll MultiControl, Pallet Control PC 6000 umożliwia sterowanie napędami 400 V i 24/48 V, oferując zintegrowaną koncepcję sterowania całym systemem przenośników palet. Do każdego wymagania, zarówno transportu ciężkich, jak i lekkich palet, firma Interroll oferuje jednolite rozwiązanie dla różnych trybów pracy. Umożliwia to autonomiczną obsługę odcinków linii, transport beznaporowy (ZPA) lub pracę ciągłą. W zależności od wymagań, systemami można sterować lokalnie lub centralnie za pomocą kontrolera PLC.
 
Układnica o dużej przepustowości palet w systemie Pallet Flow
Układnica o dużej przepustowości palet w systemie Pallet Flow
Nowa koncepcja zintegrowanego sterowania, składająca się ze sprawdzonych elementów, znacznie zmniejsza nakład pracy związany z planowaniem i instalacją. Idealnie dopasowane interfejsy i proste okablowanie umożliwiają szybkie uruchomienie systemu przenośnika palet.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 06-2020EMIL - 06-2020EMIL - 05-2020EMIL - 05-2020EMIL - 04-2020EMIL - 04-2020EMIL - 03-2020EMIL - 03-2020Zobacz więcej publikacji