NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

PARTNERZY BIZNESOWI

Still_Polska_Sp__z_o_o_
Firma Still należy do grona najbardziej innowacyjnych dostawców kompleksowych rozwiązań w zakresie wózków widłowych, ciągników oraz najnowocześniejszej techniki magazynowej i przyszłościowych usług. W samej tylko Europie ponad 6.000 wykwalifikowanych...

IFOY 2019 dla zestawu transportowego STILL LTX 50

Wojciech Podsiadły
3 czerwca 2019
IFOY 2019 dla zestawu transportowego STILL LTX 50
Fot. Still
IFOY 2019 dla zestawu transportowego STILL LTX 50
Przyznano IFOY - międzynarodową nagrodę dla wózka widłowego roku zwaną także intralogistycznymi Oscarami. W kategorii AGV i robotów zwyciężył autonomiczny ciągnik z ramami pozwalającymi na automatyczny załadunek, transport i rozładunek palet.
 
- Prawdziwe innowacje wznoszą swoją dziedzinę na wyższy poziom. Zwycięzca w kategorii AGV i robotów intralogistycznych robi to w spektakularny sposób, kładąc fundamenty pod rozwój nowego rodzaju autonomicznych rozwiązań intralogistycznych – mówił w laudacji z okazji przyznania nagrody IFOY zestawowi transportowemu STILL LTX 50 Arno Reich, Starszy Wiceprezydent Deutsche Messe AG.
 
Rzeczywiście, elektryczny ciągnik z możliwością jazdy autonomicznej oraz platformami rolkowymi to pierwsze w historii tak elastyczne połączenie funkcji automatycznego transportu ładunków, ich pobierania i odkładania.
 
Po umieszczeniu towaru na wchodzących w skład zestawu transportowego samojezdnych ramach ciągnik AGV przewozi ładunek do zadanych programem stacji przeładunkowych. Po dotarciu do celu wyposażone w systemem podnośnikowy STILL LiftRunner oraz przenośniki rolkowe ramy unoszą się, dostosowując swoją wysokość do punktu odbioru i – po potwierdzeniu pozycji – uruchamiają polecenie zsunięcia ładunku z ramy na wyposażoną w podobne rolki stację. Na analogicznych zasadach są w stanie pobierać z produkcji umieszczone w punktach przeładunku puste opakowania i transportować je do stref buforowych. Precyzję wykonywania ogółu zadań gwarantuje system czujników laserowych, zapewniający bezpieczną jazdę oraz pozycjonujący ramy względem stacji i ustawiający poziom przenośników rolkowych z dokładnością do 1 cm.
 
– System jest skalowalny i łatwy do wdrożenia, a w razie potrzeby może być obsługiwany ręcznie. Rozwiązanie jest idealne do obsługi linii produkcyjnych i innych powtarzalnych zadań. Pełna automatyzacja podnosi niezawodność i bezpieczeństwo procesów, a do tego przynosi korzyści ekonomiczne – uzasadnia swój werdykt jury.
 
Jako główne korzyści wynikające z wdrożenia rozwiązania eksperci IFOY wyróżnili: zmniejszenie natężenia ruchu w zakładzie oraz przewidywalność i stabilność przepływu materiałów wpisujące się w koncepcję Lean. W kontekście spodziewanego w pięcioletnej perspektywie wzrostu zapotrzebowania na podobne rozwiązania w tempie ok. 30 proc. rocznie autonomiczny zestaw transportowy STILL LTX 50 doskonale wpisuje się w obecne potrzeby rynku.
 
Wojciech Podsiadły

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 07-2019EMIL - 07-2019EMIL - 06-2019EMIL - 06-2019EMIL - 05-2019EMIL - 05-2019EMIL - 04-2019EMIL - 04-2019Zobacz więcej publikacji