NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Exide w regionie EMEA i Azja-Pacyfik jako niezależna firma

Exide
27 października 2020
Była część Exide Technologies w regionie EMEA i Azja-Pacyfik stała się niezależną firmą pod zarządem nowych właścicieli. Producent akumulatorów ogłosił dzisiaj zamknięcie transakcji potwierdzające oddzielenie się od amerykańskiego Exide Holdings Inc. i przeniesienie własności całego biznesu w regionie EMEA i Azja-Pacyfik do grupy długoterminowych akcjonariuszy, skupionych w amerykańskiej spółce Energy Technologies Holdings LLC. W ramach tej transakcji Exide otrzymał również dodatkowe wielomilionowe finansowanie od nowych inwestorów.
 
„Nowa” firma Exide, z siedzibą zlokalizowaną we Francji – pod Paryżem – to wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań energetycznych dla rynku motoryzacyjnego i przemysłu. Ponad 5 000 pracowników firmy w całej Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Australii, zaopatruje światowe rynki w najlepsze w swojej klasie produkty i usługi pod kilkoma znanymi markami. Posiadając dwa centra badań i rozwoju oraz jedenaście zakładów produkcyjnych w Europie, Exide z pełnym zaangażowaniem projektuje, produkuje i poddaje recyklingowi akumulatory, jednocześnie kontynuując wdrażanie innowacji, które odpowiadają na dynamicznie zmieniające się potrzeby klientów w zakresie magazynowania energii.
 
Exide Technologies jest zarządzany przez wysoce zaangażowany i doświadczony zespół pod przewodnictwem Stefana Stübinga – byłego Prezesa Exide w regionach EMEA i Azja-Pacyfik, a obecnie piastującego funkcję Prezesa i Dyrektora Zarządzającego.
 
Akcjonariusze ogłosili również powołanie Joe Hinrichsa na stanowisko Przewodniczącego Rady Dyrektorów. Joe przeszedł właśnie na emeryturę ze stanowiska Prezesa Ford Motor Company. Wzbogaci on Exide ekspercką wiedzą w zakresie ogólnoświatowego rynku motoryzacyjnego i związanych z nim technologii, co niewątpliwie w znacznym stopniu przyczyni się do sukcesu firmy w przyszłości.
 
„Bycie niezależnym pozwala nam być silniejszą i bardziej elastyczną firmą. Jesteśmy w stanie jeszcze szybciej reagować na potrzeby i wymagania rynku” – mówi Stefan Stübing, Dyrektor Zarządzający. – „Nowi inwestorzy to grupa dotychczasowych długoterminowych akcjonariuszy Exide, którzy doskonale znają firmę i stale okazują zaangażowanie i dążą do sukcesu”.
 
 
„Jestem pod wrażeniem ścieżki rozwoju Exide, jego bazy lojalnych klientów oraz utalentowanych pracowników” – mówi Joe Hinrichs, Przewodniczący Rady Dyrektorów. – „Jesteśmy pewni, że firma będzie się dalej rozwijać i przynosić zyski, dostarczając na rynek innowacyjne rozwiązania w zakresie magazynowania energii, tworzone z myślą o korzyściach dla naszych klientów”.
 
Exide posiada ugruntowaną pozycję w trzech obszarach – na rynku Automotive, Motive Power i Network Power. Exide jest dostawcą oryginalnego wyposażenia dla wiodących europejskich producentów pojazdów. Ponadto od zawsze angażuje się w wiele przełomowych przedsięwzięć związanych z magazynowaniem energii, pozwalających na wprowadzanie innowacji na rynek.

W najbliższych latach największym wyzwaniem będą: technologia 5G, elektromobilność, zrównoważony rozwój, digitalizacja i urbanizacja. Nowy Exide sprosta tym wyzwaniom dzięki nieustannym innowacjom, najbardziej wydajnym rozwiązaniom energetycznym i wspieraniu klientów w maksymalizowaniu ich produktywności i wydajności.
 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 04-2021EMIL - 04-2021EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021Zobacz więcej publikacji