NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Polecamy

Elevah 5 Tires – profesjonalne wsparcie w magazynie opon

Faraone Poland
18 marca 2021
Elevah 5 Tires – profesjonalne wsparcie w magazynie opon
Fot. Faraone Poland
Elevah 5 Tires – profesjonalne wsparcie w magazynie opon
Faraone włoski producent platform osobowych ELEVAH oferuje innowacyjne wózki ułatwiające prace magazynowe. Specjalnie zaprojektowany wózek podnośnikowy Elevah 5 Tires, w sposób produktywny i bezpieczny, pomaga w składowaniu i kompletacji kół i opon.

Coraz więcej  salonów samochodowych i firm oferuje możliwość przechowywania opon a nawet zestawy kół. Sezon wymiany w skali roku  trwa od 2 do 6 miesięcy. A gdy zima się przedłuża – jeszcze dłużej.

Prace związane z przechowywaniem i kompletacją opon w magazynie można wykonać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest  przełożenie opon ręcznie,  przenosząc je po podeście lub 4-5 stopniowej drabinie. Bywa, że w celu przyspieszenia procesu, w prace takie zaangażowanych jest więcej osób, gdy jeden pracownik podaje opony, drugi kompletuje. Systematyczne wykonywanie pracy w taki sposób, może być przyczyną nadmiernego obciążenia kręgosłupa, stawów kolanowych oraz przeciążenia i wybicia stawu nadgarstka.

Rozwiązanie pierwsze dostarcza pracownikom swoistą „siłownię” w miejscu pracy, jednak niekoniecznie w pozytywnym znaczeniu tych słów. W ostatnim czasie coraz więcej firm i warsztatów posiadających magazyny opon decyduje się na mechaniczne wsparcie swojej pracy.
 
Wózek Elevah 5 Tires – bezkonkurencyjny pomocnik w magazynie opon

 
foto_5_tires_4
foto_5_tires_4
 
foto_5_tires_10
foto_5_tires_10


Wózek podnośnikowy E5 Tires to urządzenie dedykowane do magazynów opon/kół. Specjalny system składowania pozwala na pobieranie przez wózek kompletnych zestawów kół/opon bezpośrednio z podłoża. Automatycznie regulowana długość skoku umożliwia ich przybliżenie lub oddalenie od operatora.

Elevah 5 Tires jest wózkiem samojezdnym. Jego niezwykle kompaktowe wymiary (szerokość wynosząca zaledwie 70 cm) oraz promień skrętu równy zero okażą się atutem w każdym magazynie, gdzie brakuje dostatecznej przestrzeni na składowanie. Parametry Elevah 5 Tires umożliwiają manewrowanie w niewielkich przestrzeniach, w wąskich korytarzach między regałami.
Ważną zaletą wózka jest również możliwość przejazdu na pełnej wysokości podnoszenia tj. 3,15 metra. Podczas wykonywania wszystkich czynności składowania operator nie musi schodzić i wchodzić do kosza. Niweluje konieczność każdorazowego obniżania wózka w celu przemieszczenia się i tym samym skutecznie skraca ona czas pracy oraz koszty.

Elevah 5 Tires objęty jest uproszczoną formą dozoru technicznego, a do jego obsługi nie wymagane są zaświadczenia kwalifikacyjne wydane przez właściwą jednostkę Urzędu Dozory Technicznego
- W ostatnim czasie otrzymujemy coraz więcej zapytań dotyczących urządzeń wspomagających pracę w niewielkich magazynach. Znaczny odsetek tych zapytań pochodzi od właścicieli serwisów oponiarskich, salonów samochodowych mający przechowalnie opon. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, zaoferowaliśmy wózek Elevah 5 Tires. Jest to niewielkie, ale innowacyjne urządzenie, które zostało zaprojektowane specjalnie do realizacji zadań związanych z przechowywaniem i magazynowaniem opon. Cechują go niewielkie rozmiary, ergonomia i wysoki stopnień bezpieczeństwa, skomentowała Małgorzata Mikrut Manager ds. rozwoju rynku.
 
Bezpieczny dla ludzi i otoczenia
Elektryczny wózek podnośnikowy Elevah 5 Tires jest urządzeniem bezemisyjnym i cichym, jego obecność w miejscu pracy nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i samopoczucia. Ponadto wózki standardowo wyposażone  w urządzenia gwarantujące bezpieczeństwo operatora. Podwójna obecność operatora w koszu pozwala na korzystanie z wózka tylko wtedy, gdy znajduje się on we właściwej pozycji roboczej.

Panel sterowania, umieszczony na krawędzi kosza wyposażony został we wskaźnik naładowania akumulatora. Gdy maszyna przejdzie na rezerwę energii, podnoszenie nie jest dozwolone. Wówczas możliwy jest jedynie przejazd do punktu ładowania akumulatorów.
 
Parametry techniczne wózka Elevah 5 Tires
Wszystkie właściwości wózka Elevah 5 Tires pozwalają zaoszczędzić czas i wysiłek, a jednocześnie gwarantują maksymalne bezpieczeństwo operatorowi podczas wykonywania pracy.
  • wysokość robocza: 5,15 m,
  • maksymalna wysokość narzędzia kompletacyjnego: 3,83 m,
  • szerokość: 0,70 m,
  • system składowania opon z pojedynczą regulacją (suw) o udźwigu 120 kg.
 
Poniższy film pokazuje jak wózek podnośnikowy Elevah 5 Tires wspiera pracowników magazynów opon: 
Poznaj możliwości wózka Elevah 5 Tires z pierwszej ręki
Wszystkie firmy i osoby zainteresowane możliwościami wózka Elevah 5 Tires w swoim magazynie będą mogły doświadczyć ich bezpośrednio. Na wiosnę Faraone planuje trasę, podczas której prezentowany będzie wózek  Elevah 5 Tires dla magazynów opon.
ulotka_5_tires
ulotka_5_tires

Zainteresowanych bezpłatnym pokazem urządzeń Elevah zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z firmą Faraone: https://faraone.pl/bezplatny-pokaz/

Pliki do pobrania:

  • Wózek Elevah 5 Tires - dane techniczne
    Wózek podnośnikowy E5 Tires to urządzenie dedykowane do magazynów opon/kół. Specjalny system składowania pozwala na pobieranie przez wózek kompletnych zestawów kół/opon bezpośrednio z podłoża. Automatycznie regulowana długość skoku umożliwia ich przybliżenie lub oddalenie od operatora.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 03-2021EMIL - 03-2021EMIL - 02-2021EMIL - 02-2021EMIL - 01-2021EMIL - 01-2021EMIL - 12-2020EMIL - 12-2020Zobacz więcej publikacji