Polecamy

Dematic wzmacnia polski rynek

Redip
24 października 2019
Dematic wzmacnia polski rynek
Fot. Dematic
Dematic wzmacnia polski rynek
Dematic, wiodący dostawca zintegrowanych technologii automatyzacji, oprogramowania oraz usług do optymalizacji łańcucha dostaw, będący częścią Grupy KION, stawia swoje pierwsze kroki nad Wisłą. Razem z siostrzanymi firmami Linde MH oraz STILL, które zdążyły już zdobyć uznanie i zaufanie na polskim rynku, oferuje pełen wachlarz produktów i oprogramowania dla intralogistyki. Firma niedawno otworzyła swój nowy oddział w Polsce z siedzibą w Poznaniu.
 
Dematic jest światowym liderem intralogistyki. Podejście firmy oparte jest na współpracy z branżą, czego wynikiem jest optymalizacja łańcucha dostaw: począwszy od w pełni zautomatyzowanych magazynów wysokiego składowania z paletami, poprzez magazyny drobnych towarów z urządzeniami AS/RS do skrzynek, po bardzo kompaktowe rozwiązania, takie jak systemy workowe i wózkowe AutoStore®. Firma umiejętnie łączy ze sobą różne technologie w celu uzyskania – w zależności od potrzeb klienta – pełnej lub częściowej automatyzacji (asortyment budują m.in. przenośniki, sortowniki, różne rozwiązania kompletacji, w tym kompletacji przez roboty oraz szeroka gama pojazdów sterowanych automatycznie i wózków widłowych). Wszystkie usługi z oferty wzbogacone o oprogramowanie firmy Dematic, SAP i całodobowy serwis są teraz dostępne dla polskich partnerów biznesowych.
 
Wzmacnianie relacji z polskimi klientami
Wejście na polski rynek wydaje się naturalne z perspektywy rozwoju biznesowego firmy. „Duży wzrost przychodów, strategiczne położenie, obfitość zasobów naturalnych oraz dobrze wykształcona kadra – wszystkie te elementy budują pozytywny wizerunek polskiego środowiska gospodarczego. Polska to duży i atrakcyjny rynek dla inwestorów międzynarodowych, oferujący bardzo dobre możliwości biznesowe – mówi Rainer Buchmann, CEO Dematic na Europę Środkową. – Poprzez lokalną obecność w Poznaniu, nasza firma może szybko i bezpośrednio odpowiedzieć na zapotrzebowanie małych, średnich i dużych przedsiębiorstw z różnych branż zainteresowanych inwestycją w magazyny towarzyszące produkcji i dystrybucji, oferując zarówno sprawdzone, jak i innowacyjne technologie automatyzacji” - dodaje.
 
W dniach 5-7 listopada na targach TransLogistica w Warszawie będzie można zapoznać się z pełnym asortymentem zautomatyzowanego magazynowania. Na stoisku klienci zobaczą wersje demonstracyjne wybranych rozwiązań oraz produkty innowacyjne prezentowane po raz pierwszy.
 
Pionier w automatyzacji intralogistyki
Dematic Multishuttle System
Fot. Dematic
Dematic Multishuttle System
Historia firmy Dematic, prekursora automatyzacji intralogistyki, obejmuje 200 lat tradycji. Potęga jej innowacji ukształtowała historię branży w skali globalnej. Już w 1819 roku firma będąca przodkiem Dematic opracowała pierwszy parowy dźwig i rozpoczęła seryjną produkcję halowych dźwignic w 1840 r. W 1922 r., założona w 1900 roku firma  Stöhr Elevatorenfabrik stworzyła swój pierwszy mobilny przenośnik taśmowy, a niedługo później pierwszy przenośnik podwieszany. Pod koniec lat 50. XX w. Stöhr dokonała zmiany paradygmatu w intralogistyce, wprowadzając pierwszy na świecie system magazynowania i pobierania (AS/RS). W 1962 roku wybudowała pierwszy całkowicie zautomaty­zowany magazyn dla Book Club Bertelsmann, rewolucjonizując budo­wę centrów dystrybucji. Dzięki systemowi AS/RS możliwe było przetwarzanie nawet 15 tys. zamówień dziennie.
 
W 1990 roku Mannesmann Demag,  kolejna firma poprzedzająca powstanie Dematic, zdobywa pozycję globalnego lidera rynku technologii przenośnikowych. Pięć lat później stała się pierwszym kompletnym dostawcą rozwiązań intralogistycznych. Firma Dematic GmbH & Co. KG ukonstytuowała się w 2005 roku jako niezależne przedsiębiorstwo specjalizujące się w szeroko pojętej automatyzacji intralogistyki. Całkowicie odmieniła ówczesny rynek zautomatyzowanych magazynów drobnych towarów dzięki wynalazkowi Dematic Multishuttle. W 2011 roku firma ponownie zademonstrowała swoją potęgę innowacji i zaprezentowała moduł magazynowania i pobierania RapidStore, stację kompletującą RapidPic, Multishuttle Flex oraz oprogra­mo­wanie do zarządzania magazynem DC Director. Druga generacja Dematic Multishuttle, którą wprowadzono w 2012 roku, była lżejsza, szybsza i oferowała jeszcze większe możliwości. Od 2019 roku wszystkie innowacje do optymalizacji łańcucha dostaw są dostępne dla polskich klientów.
 
Część grupy Kion i siedziba w Poznaniu
W 2016 roku firma Dematic została częścią Grupy KION, globalnego lidera branży wózków jezdnych, usług powiązanych oraz rozwiązań dla łańcucha dostaw. Grupa KION z sukcesem operuje w Polsce dzięki swoim dwóm spółkom-córkom: Linde MH i Still. Dodatkowo, w sierpniu br. firma KION ogłosiła inwestycję o wartości ponad 60 milionów euro w nowy zakład w Kołbaskowie koło Szczecina. Budowa zakładu produkującego wózki widłowe, centrum B+R oraz zaplecza administracyjnego rozpocznie się wkrótce. Jako część Grupy KION firma Dematic może zaoferować pełen wachlarz produktów i oprogramowania dla intralogistyki. Aby wzmocnić bezpośredni kontakt z klientami i zapewnić innowacyjne rozwiązania z zakresu automatyki dla Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, firma Dematic niedawno otworzyła nowy oddział w Polsce z siedzibą w Poznaniu.
 
Więcej informacji o Dematic opublikowano na stronie www.dematic.com

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji