Polecamy

DACHSER w Polsce od 15 lat

DACHSER
29 kwietnia 2021
DACHSER w Polsce od 15 lat
Fot. DACHSER
DACHSER w Polsce od 15 lat

DACHSER, jeden z największych operatorów usług logistycznych na świecie, obchodzi w tym roku 15-lecie swojej działalności w Polsce. W tym czasie firma zdobyła silną pozycję na polskim rynku w obsłudze eksportu drogowego oraz transporcie przesyłek lotniczych i morskich. Od 2006 roku, DACHSER Polska przewiózł blisko 13,5 mln przesyłek o łącznej wadze ponad 5 mln ton. Obecnie firma zatrudnia 627 pracowników w 9 oddziałach zlokalizowanych w całej Polsce.

DACHSER Polska jest częścią międzynarodowej sieci logistycznej DACHSER specjalizującej się w międzynarodowym transporcie ładunków drobnicowych (przesyłki paletowe), logistyce kontraktowej w tym konfekcjonowaniu towarów oraz usługach frachtu lotniczego i morskiego. Oferuje także specjalistyczne i kompleksowe usługi dla sieci sklepów remontowo-budowalnych – DACHSER DIY–Logistics, oraz dla branży chemicznej – DACHSER Chem–Logistics. Swoją pozycję lidera na rynku europejskim, firma w dużej mierze zawdzięcza rozległej, liczącej 228 lokalizacji, sieci oddziałów oraz najnowocześniejszym rozwiązaniom IT, które przyczyniają się do optymalizacji bilansu logistycznego klientów. Ujednolicone, połączone globalnie systemy zapewniają przejrzystość wszystkich procesów logistycznych, ciągłość przepływu informacji oraz bezpieczeństwo danych.

Okno na Europę, okno na świat
DACHSER Polska nieprzerwanie od 15 lat sukcesywnie rozbudowuje sieć połączeń, która obecnie obejmuje dostawy do 52 krajów, z czego 16 to połączenia bezpośrednie. Pod względem wolumenu przesyłek najwięcej dostaw z Polski jest realizowanych do Niemiec, Francji, Danii, Czech i Austrii. W ramach linii produktów entargo, operator oferuje efektywne pod względem czasu dostawy i kosztów usługi transportowe na terenie całej Europy. DACHSER Polska prowadzi własną agencję celną zajmującą się odprawą eksportową i importową towarów, co znacznie usprawnia procesy logistyczne. Od 2010 roku firma rozwija też dywizję DACHSER Air & Sea Logistics. W tym czasie uruchomiła stałe połączenia drobnicowe z Chin do Polski oraz zbudowała zespół wysokiej klasy specjalistów logistyki lotniczej i morskiej zintegrowanej z siecią transportu drogowego. Sukcesywnie rośnie także liczba przesyłek lotniczych na najważniejszych trasach między Azją, Europą i Stanami Zjednoczonymi.

Nieustanny wzrost i rozwój
Od początku działalności w Polsce DACHSER odnotowuje wzrosty przychodów i liczby przesyłek. W pandemicznym i wymagającym 2020 roku firma wygenerowała obroty na poziomie 547 milionów złotych, to o ponad 10,5 proc, więcej niż w 2019 roku, dostarczając 1,97 miliona przesyłek. Tak dynamiczny rozwój wymaga znaczących inwestycji, które DACHSER konsekwentnie realizuje, rozbudowując sieć krajowych oddziałów – aktualnie jest ich dziewięć w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie k/Warszawy, Sosnowcu, Strykowie k/Łodzi i Szczecinie – oraz zwiększając liczbę bezpośrednich międzynarodowych połączeń z Polski. W ubiegłym roku zakończyły się dwa największe projekty inwestycyjne. Pierwszy to budowa nowego obiektu logistycznego pod Wrocławiem, na który składa się terminal przeładunkowy o powierzchni ok. 5 300 metrów kwadratowych oraz liczący ponad 14 000 metrów kwadratowych magazyn wysokiego składowania. Drugi dotyczył rozbudowy terminala przeładunkowego w podłódzkim Strykowie, który uzyskał łączną powierzchnię 6 500 metrów kwadratowych oraz budynku biurowego o powierzchni ponad 2 400 metrów kwadratowych, w którym mieści się krajowe biuro DACHSER Polska oraz oddział regionalny. Firma dysponuje obecnie w Polsce 25 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni przeładunkowej oraz prawie 33 tysiącami metrów kwadratowych wysokiej jakości magazynów do obsługi logistyki kontraktowej.

W czasie gdy otwieraliśmy polski oddział DACHSER, na rynek wchodziły też inne firmy. My nie tylko z sukcesem weszliśmy na rynek, ale również zbudowaliśmy stabilną i niesamowicie dobrą organizację, która dzisiaj znajduje się w czołówce firm na rynku krajowym. Podstawą sukcesu DACHSER w Polsce jest unikalne połączenie wiedzy, kompetencji oraz właściwej strategii wykorzystującej mocne strony globalnej sieci z niezawodnym i efektywnym łańcuchem dostaw. Mam na myśli nie tylko doskonałą infrastrukturę czy sprawnie działający system teleinformatyczny, ale przede wszystkim ludzi, którzy tworzą tę firmę. Dziękuję całemu kierownictwu DACHSER Polska oraz wszystkim pracownikom firmy, bo to właśnie dzięki Wam dziś DACHSER w Polsce jest utożsamiany z jakością, pewnością i innowacyjnością– powiedział Wolfgang Reinel, Managing Director European Logistics North Central Europe w DACHSER.

Ludzie i wartości
Zatrudnienie na poziomie 627 osób, to ponad 13 razy więcej niż na początku działalności, gdy w firmie pracowało 46 pracowników. Co najważniejsze średni staż pracy w firmie wynoszący 4,5 roku oraz współczynnik rotacji na poziomie 9 proc. świadczą o tym, że DACHSER Polska to nie tylko prężnie rozwijająca się firma logistyczna, ale też dobry pracodawca. Firma podąża za precyzyjnie określonymi wartościami takimi jak zrównoważony rozwój, lojalność, zaangażowanie i szacunek. To podstawa kreowania przyjaznego środowiska pracy, które sprzyja rozwojowi zawodowemu.

Gotowi na przyszłość
Trwająca pandemia, choć przyniosła wiele nowych wyzwań, to nie stanęła na drodze rozwoju DACHSER w Polsce. W 2021 r. w dalszym ciągu stawiamy sobie ambitne wyzwania i wierzymy, że uda się nam je osiągnąć. Mamy jasno określoną strategię i plan działań. Jako firma będąca częścią globalnej sieci logistycznej przygotowujemy naszą organizację również do tego, by móc szybciej reagować na zmiany. Trzymamy rękę na pulsie, choć w dobie pandemii trudno przewidzieć, co przyniesie przyszłość. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, a nowe wyzwania pojawiają się praktycznie z dnia na dzień, dlatego niezbędna jest duża elastyczność– powiedział dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes DACHSER Polska

15 lat działalności DACHSER w Polsce to czas ciągłego rozwoju. Efektem jest silna pozycja na rynku i zaufanie polskich eksporterów, które stanowią solidną podstawę do dalszego wzrostu.

 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji