PARTNERZY BIZNESOWI

Dachser_Sp__z_o_o_
Jako jeden ze światowych liderów branży logistycznej firma DACHSER od lat udowadnia, że rodzinna firma może wiele osiągnąć dzięki zaangażowaniu pracowników i innowacyjnemu myśleniu. Podstawy korporacyjnego myślenia oraz działania stworzył założyciel...

DACHSER członkiem stowarzyszenia DWV

DACHSER
4 lutego 2021
DACHSER członkiem stowarzyszenia DWV
DACHSER-Corporate-Picture_2048x1152

1 stycznia 2021 roku DACHSER dołączył do Niemieckiego Stowarzyszenia Wodoru i Ogniw Paliwowych (DWV), grupy lobbystycznej, która od 1996 r. postuluje szybkie wprowadzenie wodoru jako źródła energii i promuje technologię ogniw paliwowych. DACHSER będzie też uczestniczył w pracach klastra DWV HyLogistics.

Producenci pojazdów, producenci energii odnawialnej i firmy logistyczne połączyli siły i stworzyli tę nową grupę roboczą. Jej celem jest pozyskanie wsparcia politycznego dla przygotowania i wprowadzenia na rynek samochodów ciężarowych z ogniwami paliwowymi, co pozwoli ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w transporcie towarów. Zadaniem grupy będzie też reprezentowanie tych interesów przed niemieckimi i europejskimi decydentami i ministerstwami.

“Transport drogowy towarów odpowiada za około 5 proc. wszystkich gazów cieplarnianych w UE. Technologia wodorowych ogniw paliwowych daje największą szansę na osiągnięcie długoterminowego celu, jakim są pojazdy o zerowej emisji, zwłaszcza w dalekobieżnych trasach mówi Stefan Hohm, Chief Development Officer w DACHSER. “Członkostwo w DWV to dla nas ważny krok, ponieważ współpracujemy z podwykonawcami i kierowcami, aby przygotować sieć DACHSER na zmiany w transporcie” kontynuuje Hohm. 

“To, co sprawia, że ​​ciężarówki na wodór i ogniwa paliwowe są tak atrakcyjne w kontekście transportu towarów, to wysoki poziom wydajności systemu oferowany przez ogniwa paliwowe, znacznie przewyższający wydajność silników spalinowych. Ten typ napędu charakteryzuje się również zerową lokalną emisją tlenku azotu, CO2 i cząstek stałych. Cieszymy się, że jednym z naszych członków będzie DACHSER, wiodący dostawca usług logistycznych” mówi Werner Diwald, prezes zarządu DWV.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji

Bezpieczny Magazyn - miesięcznik o bezpiecznym magazynie

Zobacz więcej publikacji