NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Brexitowy konkurs

Ekol
4 lipca 2019
Brexitowy konkurs
Fot. Ekol
Laureatki konkursu
Ekol Polska od kilku lat współpracuje i wspiera Wyższą Szkołę Logistyki (WSL) w Poznaniu. W trakcie posiedzenia Senatu, które odbyło się 26 czerwca firma wręczyła główną nagrodę w organizowanym razem z WSL konkursie.
 
„To już trzecia edycja naszego wspólnego konkursu, w którym studenci WSL mogli złożyć projekt. W tym roku ich zadaniem było zaplanowanie drogi przesyłki z Liverpoolu do Poznania. Temat nie był wybrany przypadkowo, z jednej strony chcieliśmy, aby studenci zastanowili się jak Brexit może wpłynąć na usługi transportowe, z drugiej strony naszym największym klientem logistycznym jest właśnie firma z Wielkiej Brytanii, która przeniosła logistykę do Poznania przygotowując się na Brexit. W ten sposób chcieliśmy połączyć wiedzę zdobytą na uczelni z praktyką.” – powiedziała Bogna Błasiak, Corporate Communication Manager, Ekol Europa.
 
W nagrodę dwie studentki Wyższej Szkoły Logistyki – Karolina Półtorak, Magdalena Galińska, wyjadą do Stambułu, gdzie będą mogły nie tylko zobaczyć centralę firmy Ekol, nowoczesne magazyny, ale również zwiedzić to piękne miasto.
 
„Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu od wielu lat intensywnie współpracuje z firmą Ekol. Menadżerowie tej firmy prowadzą zajęcia dydaktyczne zarówno na Uczelni, jak i podczas wyjazdów studyjnych odbywających się w firmie. Konkurs, który wspólnie organizujemy jest dla naszych studentów doskonałą okazją do połączenia teoretycznej wiedzy zdobywanej podczas zajęć z praktycznymi wyzwaniami, z którymi już po zakończeniu studiów będą mieli codziennie do czynienia. To także sposób weryfikacji wyobrażeń na temat pracy w międzynarodowej korporacji logistycznej.” – przekonuje dr Mateusz Wiliński, dyrektor Biura Praktyk i Karier Zawodowych w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.
 
Firma Ekol działa w 15 krajach, w Polsce od 2015, zatrudniając obecnie 130 osób w naszym kraju, świadczy usługi transportu również intermodalnego. Firma oferuje także kompleksowe usługi logistyczne m.in. w magazynach w Poznaniu czy Sosnowcu, wykorzystując własne (stworzone przez dział Badań i Rozwoju) programy WMS, TMS.
 
Cieszy nas, że studenci biorą udział w konkursach, które pozwalają im na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce.” – dodała Bogna Błasiak.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 04-2020EMIL - 04-2020EMIL - 03-2020EMIL - 03-2020EMIL - 02-2020EMIL - 02-2020EMIL - 01-2020EMIL - 01-2020Zobacz więcej publikacji