BioLNG dostępny na stacji LNG NOVATEK w Niemczech

NOVATEK
21 listopada 2021
BioLNG dostępny na stacji LNG NOVATEK w Niemczech
Fot. NOVATEK
Stacja tankowania LNG Novatek _Rostock
Firma Novatek Green Energy, spółka zależna NOVATEK PAO, poinformowała o dostarczeniu pierwszej partii bioLNG do jednej ze swoich stacji tankowania w Niemczech.

Najwięcej biometanowni w Europie, bo ponad 200, znajduje się w Niemczech, jednakże żadna z nich nie jest wyposażona w instalacje skraplające. Dlatego też bioLNG jest importowany z innych krajów europejskich, gdzie takie zakłady funkcjonują, ale wciąż jest ich niewiele.
 
Wprowadzony do obrotu na stacji Novatek bioLNG został wyprodukowany w Skandynawii w zakładzie skraplania gazu z odpadów ściekowych (organicznych) i odpowiada dyrektywnie Parlamentu Europejskiego i Rady UE dotyczącej stosowania energii ze źródeł odnawialnych (biopaliw), zwanej dyrektywą RED II.
 
W ramach swojej długofalowej strategii Novatek Green Energy realizuje plan stworzenia sieci stacji tankowania LNG w Europie w celu zaopatrzenia transportu ciężkiego w paliwo przyjazne dla środowiska w kluczowych punktach komunikacyjnych w Niemczech i w Polsce. Celem spółki są działania zmierzające do zmniejszenia śladu węglowego i podążanie ku niskoemisyjnej przyszłości, czego przykładem jest dostępność bioLNG na jednej ze stacji tankowania w Niemczech. Obiekt ten jest jednocześnie pierwszą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla stacją tankowania LNG Novatek w Europie.
 
Ogólnodostępna stacja tankowania LNG w Rostocku funkcjonuje od grudnia 2019 roku na terenie firmy Spedition Heinrich Gustke GmbH, w której aż 50 ze 130 pojazdów zasilanych jest skroplonym gazem ziemnym.
 
„Niemieccy konsumenci przywiązują znaczącą uwagę̨ do tego, by oferowane na rynku produkty miały jak najmniejszy ślad węglowy, dlatego wprowadzony do obrotu bioLNG idealnie wpisuje się w te oczekiwania” – powiedział Dariusz Bratoń, Prezes Novatek Green Energy.
 

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji