NAJBARDZIEj POPULARNE OFERTY

Zmiany klimatyczne a praca logistyków żywności

Agnieszka Sałek
15 czerwca 2018
Zmiany klimatyczne a praca logistyków żywności
QSL Polska_Agnieszka Sałek
W ciągu ostatnich kilku lat coraz silniej rysują się zmiany klimatyczne, które obejmują także rejon Polski. W bieżącym roku obserwujemy jedynie dwie dominujące pory: zimę oraz lato, a także brak tzw. „okresów przejściowych”, czyli jesieni oraz wiosny.
 
Główne wyzwanie nie zmienia się w ciągu całego roku – dostarczenie produktu w wyznaczone miejsce na czas, bez uszkodzeń i w odpowiedniej temperaturze. Okres letni powoduje jednak, że najbardziej musimy skoncentrować się właśnie na zachowaniu odpowiedniej temperatury.
 
Wyższe temperatury, a przede wszystkim wysoka wilgotność powietrza wymuszają na nas konieczność wprowadzenia dodatkowych procedur. Przede wszystkim obniżamy temperaturę w chłodniach, również dłużej schładzamy produkty. Przeprowadzamy szkolenia przypominające naszym kierowcom, jak utrzymać niską temperaturę w autach. Mamy wypracowane procedury powstałe przy współpracy z naszymi kierowcami i zespołem magazynowym, co roku przed sezonem wspólnie je weryfikujemy. Również przed sezonem dokonujemy przeglądów agregatów w magazynach i w autach, dzięki czemu unikamy później przykrych niespodzianek.
 
W Quick Service Logistics, w okresie letnim znacząco zwiększamy ilość audytów wewnętrznych. Chcemy mieć pewność, że procesy działają a zespół radzi sobie z wyzwaniami.
 
Procedury stosowane przez Quick Service Logistics dotyczące przewozu żywności są rzeczywiście dość rygorystyczne, ale przestrzegamy ich przez cały rok. Potwierdzeniem jakości naszego serwisu są wyniki audytów zarówno wewnętrznych, jak i naszych klientów czy też IFS. To, na co kładziemy nacisk w sezonie letnim to właśnie szkolenia przypominające o konieczności utrzymania niskiej temperatury w chłodniach oraz wzmożona kontrola wewnętrzna. Staramy się również maksymalnie skracać czas załadunków i rozładunków, upraszczając niektóre procesy związane z dostawą.
 
Agnieszka Sałek, dyrektor handlowa Quick Service Logistics Polska
Foto: QSL

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 02-2019EMIL - 02-2019EMIL - 01-2019EMIL - 01-2019EMIL - 12-2018EMIL - 12-2018EMIL - 11-2018EMIL - 11-2018Zobacz więcej publikacji