QuickTemp sprawdzi temperaturę przed pracą

Redip
22 kwietnia 2020
QuickTemp sprawdzi temperaturę przed pracą
Fot. Smart Soft Solutions
QuickTemp w WSRM Łódź
Naukowcy z łódzkiej firmy Smart Soft Solutions stworzyli QuickTemp - bezdotykowy i bezobsługowy detektor gorączki - który poza szpitalami, może być wykorzystywany także w zakładach pracy, halach produkcyjnych czy przemysłowych. Chcą aby ich rozwiązanie posłużyło w walce z pandemią koronawirusa w Polsce i pomogło pracodawcom.
 
- Pomysł na stworzenie rozwiązania pojawił się w marcu, kiedy ruszyła społeczna kwarantanna. Postanowiliśmy wykorzystać technologię zastosowaną w innym z naszych wynalazków - rozwiązaniu dla hodowców trzody chlewnej. Konieczne było dostosowanie algorytmu do pomiaru temperatury ludzi, rozwinięcie interfejsu oraz rozszerzenie o potrzebne czujniki. Po 3 tygodniach pracy powstał pierwszy QuickTemp - komentują Paweł Kielanowski i Łukasz Adamek z firmy Smart Soft Solutions.

QuickTemp to niewielkich rozmiarów automatyczna stacja diagnostyczna do pomiaru temperatury ciała, która alarmuje w przypadku wykrycia odstępstw od normy. Rozwiązanie jest przeznaczone do użytku wewnątrz budynków i z powodzeniem może być stosowane poza szpitalami, także w zakładach pracy, na halach produkcyjnych i przemysłowych, magazynach czy sklepach. Bezdotykowy pomiar wykonywany jest z odległości 50 cm, a przy tym jest bezpieczny gdyż nie wymaga udziału personelu. Informacje i wynik pomiaru prezentowane są w czytelny sposób na dużym ekranie urządzenia. W ciągu minuty jest on w stanie zmierzyć temperaturę u 10 osób.
 
Jako pierwsi z urządzenia skorzystali pacjenci Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, któremu spółka przekazała urządzenie nieodpłatnie.
 
- Obecna sytuacja epidemiologiczna sprawia, że pomiar temperatury ciała staje się niezwykle istotnym elementem oceny stanu pacjenta. Urządzenie QuickTemp, umieszczone przy wejściu do zespołu poradni Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, pozwala na szybką identyfikację osób gorączkujących. Dzięki temu możliwe jest wczesne ograniczenie kontaktu chorego z innymi osobami przebywającymi w placówce oraz bezzwłoczne wdrożenie właściwych procedur - wyjaśnia  rat. med. Adam J. Stępka z WSRM Łódź.

Newsletter

Czy chcesz otrzymywać informacje o nowościach i ważnych wydarzeniach na naszej stronie?
Netplozja - wybuchowe strony internetowe

EMIL - Elektroniczny miesięcznik informacji logistycznej

EMIL - 12-2021EMIL - 12-2021EMIL - 11-2021EMIL - 11-2021EMIL - 10-2021EMIL - 10-2021EMIL - 09-2021EMIL - 09-2021Zobacz więcej publikacji